Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Írnátok személyes tapasztalato...

Írnátok személyes tapasztalatokat a Waldorf óvodáról?

Figyelt kérdés
Sajnos nem ismerek senkit akinek a gyermeke ilyen oviba jár. Szimpatikus is lenne az alapelv, de kicsit fennakadtam azon, hogy ott csak vegyes életkorú csoportok vannak (ahogy olvastam), és 7 évesen engedik őket iskolába. Nem gond az, hogy bekerül egy 3 éves egy csoportba, és teljesen más még az értelmi szintje, készségei, vagy hogy is mondjam, mint a 6 éveseknek? Nem nagyon tudom elképzelni, hogy miért jó ez. Mintha harmadikas lennék általánosban, aztán együtt ülne velem egy nyolcadikas. Nem? Na és az, hogy az iskolában is 1 évvel idősebb lesz a többieknél?
2018. aug. 19. 14:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a Waldorfnak alapvetően az az egyik elve, hogy minél természetesebb közegben cseperedjen a gyerek. Namármost a vegyes csoport óvodában pont olyan, amilyen az élet, hiszen egy családban sem csak egykorú gyerekek vannak.

Az én gyerekem is vegyes csoportba járt (állami) óvodában, és nagyon jó volt számára… Mikor kicsi volt, a nagyobbak (főként a lányok) istápolták, segítettek neki mindenben, később pedig ő tette ugyanezt másokkal (fiúként). Azt is gondolom, hogy a gyerekek fejlődési üteme eléggé eltér ebben a korban, így gyakori, hogy egy-két év különbséggel barátkoznak. Nekem tehát jó tapasztalataim vannak, a kicsik utánzással rengeteget tanulnak a nagyoktól. DE! Ez csupán addig igaz, míg olyan óvónő van velük, aki érti a vegyes csoport lényegét, és tudja is kezelni azt. Sajnos mi megtapasztaltuk, milyen, ha egy homogén csoportot kedvelő óvónő kerül egy ilyen helyre – katasztrófa, káosz, terror.


Szerintem ne válaszd a Waldorfot, ha nem érzed magadhoz közel ezt az egyszerű elvet sem. Mert vannak tényleg „fura” elveik is. :)

2018. aug. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
68%
Mi oda járunk. Szeretjük. Az óvoda családi mintára funkcionál. Vannak benne kicsik és nagyok, és mindenki figyel a másik igényeire. Ebben semmi extrém nincs. Inkább a korcsoportba osztás a természetellenes szerintem. Nincs még egy olyan hely a világon, ahol csak kizárólag veled egyszerre születettek vannak egy szobában.
2018. aug. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!