Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvoda választás hogyan?

Óvoda választás hogyan?

Figyelt kérdés
Kislányomat a szomszéd kerületben (Bp.) lévő óvodába szeretném beiratni, német kisebbségi csoport van itt, de tudom, hogy, magyar gyerekek is járnak ide, sima állami óvoda. Hogyan lehet bejutni egy nem körzetes óvodába?

2018. aug. 20. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezni kell, aztán vagy felveszik, vagy nem.
2018. aug. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Ha abban a körzetben van a munkahelyed vagy ha fizetsz kis kenőpénzt lehet esélyed.
2018. aug. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sikerült?

Nálunk a körzetes óvodában van (német) nemzetiségi csoport, jelentkezi kell. Elsőbbséget élveznek a körzetbe tartozók, őket is megelőzik a német anyanyelvű gyerekek. Ha marad hely, körzeten kívülről is beveszik.

Ez vegyes csoport, tehát kb ahány gyerek iskolába megy, annyival tudják feltölteni a csoportot.

2022. szept. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Amikor kiírtam a kérdést 1 éves volt a lányom. Azt se tudom miért érdekelt az ovi kérdés ilyen korán. Aztán nem beszélt 3 éves koráig. Most már 5 éves, logopédushoz járunk, beszédhibás és nagyon szegény a szókincse, beszédértése is rossz. Már inkább olyan iskolát keresek ahol nincs idegennyelv alsó tagozatban, nemhogy nemzetiségi, vagy kéttannyelvű legyen, az nem neki való. Itt ahol lakunk sok gyerek van, a kötelező ovin kívül máshová nem nagyon lehet bejutni. De nem is próbálkoztam vele végül, messze is van, a körzetes ovi 200 méterre van, szuper nekünk.
2022. szept. 10. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!