Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Bármikor átirathatom másik...

Bármikor átirathatom másik csoportba óvodán belül?

Figyelt kérdés
Eléggé dühös vagyok. Az oviban 5 vegyes csoport van és 1 tiszta csoport (ami ugye igazából 3, de 1 kiscsoportos. Míg sokan csoportokat jelölték meg jelentkezés él, én csak azt kértem, hogy vegyes csoportba vegyék fel. Erre kiderült, hogy az egyetlen tisztába került. Nem örülök, mert nem neki való. Nagy gyerekekkel érzi jól magát, folyton velük játszik, hiába van esetleg több kortársa is ott. Erre berakták a kicsik közé, ahol amúgy is nagyobbak közé fog tartozni, mert hamarosan 4 éves lesz. Félek, hogy rosszul fogja érezni magát. Amúgy az óvónők se szimpatikusak, sokkal kevesebben is vannak a többi csoportban. Ha ugye nem megy ide a beilleszkedés, akkor át lehet menni majd másik csoportba? Másik oviba nem mennék, mert jó ez, csak ezt a csoportot nem szerettem volna kifogni.
2018. aug. 23. 12:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Nem. A csoportbeosztást nem váltogatják azért mert neked nem tetszik.
2018. aug. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Akkor lehet oviváltás lesz, azt nyilván még lehet csinálni.
2018. aug. 23. 12:25
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Te valami mese világban elsz. Eleve a körzetin kívül egy óvoda se köteles felvenni. Atiratkozasnal igencsak indokolni kell és a "Pistike nem szeret a kicsikkel játszani csak a nagyokkal ₩még véletlenül se indok
2018. aug. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Ezek szerint MÉG fogalmad sincs, milyen az óvoda, milyen a csoport és milyen az óvónö, de már elöre problémát gerjesztesz!?!?!

Ilyen okból (mármint minden ok nélkül) bizos nem borítják fel a csoportbeosztást, márcsak azért sem, mert nem hasraütésre osztják be a gyerekeket az egyes csoportokba.


Az oviváltás megint csak hülyeség, mert egyrészt indok nélkül garantáltan nem vesznek át gyereket máshonnan, másrészt ott sem te döntöd el, hogy hol legyen a gyerek - azaz ott is ugyanez a (képzelt) probléma meglesz.

2018. aug. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Átjárkálást nem szoktak engedni, de ha még meg sem kezdtétek az óvodát, akkor beszélj a vezetővel. Ha úgyis kevesebben vannak a többi csoportban, akkor van rá esély, hogy egy gyereket áttesz.
2018. aug. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%
Ha még nem kezdte meg az ovit, akkor még most beszélj az ovoda vezetövel.
2018. aug. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nyilván nem akarok problémát gerjeszteni, csak a lehetőségeiről érdeklődök. Ha mégis beválik, én leszek a legboldogabb, de ismerem is a lányom.
2018. aug. 23. 12:45
 8/15 anonim ***** válasza:
58%

Azt nem értem, ha kérted, hogy vegyes csoportba kerüljön miért a másikba tettek.

Nálunk azért figyeltek arra, hogy ki mit "szeretne". Mondták, hogy függ a létszámtól stb. de számított a szülők kérése is.

Mindenképpen az óvoda vezetővel beszélj. De ne számonkérés legyen.

2018. aug. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
28%
Ha ennyire fontos számodra a vegyes csoport, akkor jelezned kellett volna. Szerintem szép udvariasan kérdezd meg, hogy lenne-e még lehetőség variálni (de ezt a nem szimpik az óvónőket hagyd ki, mert még akkor is vigyázhatnak ők is a gyerekedre, ha sikerül elintézni - amire szerintem akkor van esély, ha mégsem telt még meg valamelyik másik csoport).
2018. aug. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem én se. Oké, hogy nem mindig jön össze az "álom csoport" főleg ha mindenki oda szeretne menni. De 5 vegyes csoportból csak találtak volna neki helyet.
2018. aug. 23. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!