Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogy zajlik a gyakorlatban a...

Hogy zajlik a gyakorlatban a beszoktatás?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Lányaim most kezdik az óvodát.A kérdésem hogy első nap mikor végig bent leszek velük én mit fogok csinálni?A terem szélén ülök vagy állok és csak nézek?Vagy ha pisilni kell nekik én vihetem ki őket?Kell figyelnem rájuk vagy ilyenkor már csak az óvónő és a dadus végzi ezeket el? Férjemmel mehetünk együtt első nap?mindent kell vinni amiket kértek vagy a beszoktatás alatti héten apránként? Tudom ezeket az első szülőin is feltehettem volna,de akkor ez eszembe sem jutott ahogy másnak sem 😊 Nálatok hogy volt? Köszönöm ha válaszoltok 😊

2018. aug. 28. 11:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Ez hely- és gyerekfüggő. Nálunk első nap jött apuka is. Leültünk egy kisasztalhoz és hagytuk felfedezni a csoportszobát. Ha volt valami, akkor odajött hozzánk. Ekső pisilésnél én mentem ki vele, hogy együtt nézzük meg a helyet. Mi a játék alatt beszéltük meg az óvónővel, hogy mit kell bevinnikell. Másnap vittem be, de ha kimaradt valami, akkor sem volt tragédia.

Esetleg hívd fel az ovit és kérdezd meg, amit szeretnél.

2018. aug. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Óvónő vagyok, mi így szoktuk csinálni:

Első nap 1-2 órára bejön anyuka/apuka (szerencsésebb, ha csak az egyik szülő), és a gyerek, felfedezik a csoportszobát, a játékokat, megismernek minket.

Második nap ugyanez, de tízórai már van és ebédig maradnak.

Harmadik nap csak a gyerkőc jön, tízórai és ebéd is van, utána megy haza.

Ha minden zökkenőmentes, akkor a maradék 2 nap ugyanígy, következő hétfőtől lehet bent aludni.


Vannak gyerekek, akik könnyebben leválnak, velük már 2. nap sem kell a szülőnek bejönni, és vannak nehezebbek, akik az első héten még nem esznek és végig jön a szülő és mondjuk egy hónap múlva tud csak bent aludni. De az átlag a fent leírt szitu.


A szülő abban a 2 napban, amit a csoportban tölt, inkább csak megfigyelő. Le lehet ülni játszani, v velünk beszélgetni, hadd bontakozzon ki a gyerkőc. Lehet segíteni öltözni, v pisilni, de alapvetően az a beszoktatás célja, hogy ránkbízzátok a gyermek gondozását, szóval jobb, ha mi segíthetünk. 😊

2018. aug. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Most még csak ügylet van, ők is megtudják mondani?
2018. aug. 28. 11:31
 4/11 anonim ***** válasza:
Egész nap nem kell bent lenni. Pár óra. Nálunk először csak tizoraiig maradnak. Másnap, harmadnap egyre többet. Harmadik napon anyuka a folyosón marad általában.
2018. aug. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a választ 😊A lányok nagyon alkalmazkodoak éppen ezért Csak első nap leszek végig, második nap már ahogy írtad elmegyek harmadik nap már egyedül lesznek,ezt így is beszéltük meg az óvó nénivel is.Sajnos ott aludni még nem fognak.Egyreszt kérték hogy az első 2 hétben még ne másrészt még nem ágytiszták és addig nem vállalják a pelenkát alváshoz.Akkor jól gondoltam hogy csak megfigyelő leszek 😊 Nagyon várják de ugye arra leszek kíváncsi hogy ha rájönnek hogy ez már mindennapos lesz,akkor hogy fogják fogadni 😊
2018. aug. 28. 11:35
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,elvileg ebédig leszünk első nap is de akkor kiderül 😊 Kár hogy nem jutott eszembe a szülőin ezek a kérdések 😊
2018. aug. 28. 11:37
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

Fentebb elég jól leírták, sajna még mindig van olyan ovi ahova csak bedobják a gyerekeket.


De ha a fentiek szerint leírt szerint zajlik, akkor a te viselkedésed is fontos.


Se telefon se újság, könyv nézegetése tilos az anyukának. Ha a gyerek oda jön, akkor persze figyelni rá, de ha azt akarja hogy te játszál akkor hívni kell az ovonénit is. Ha azt akarja te vigyed ki akkor hívni kell az ovonénit is. A gyerek érezze, hogy te átadod a dolgokat, és te nem teszed meg neki ezeket, csak mellette állsz, és támogatod öt.

Vannak gyerekek akik könnyen átmennek ezen és vannak akik nehezebben.

2018. aug. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom tavaly októberben kezdte az ovit, mert akkor lett 3 éves. Szeptemberben hetente 1x bevittem 2-3 órára (reggeli és ebéd között). Leültem egy padra és távolról figyeltem. Mindent intéztek az óvónők. A 3. alkalommal már ott is hagytam. Mikor rendesen kezdett járni, akkor ugyan úgy ment, mint a többiek.


Mivel többen is kezdenek, szerintem túlzás a férjeddel együtt menni. Ha mindenki vinné a családot, már csak a gyerekek nem férnének el.

2018. aug. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Első nap a férjemmel vittük a fiúnkat de a férjem a csoport szoba előtt elköszönt ment dolgozni de szeretett volna az első napon vele lenni.

Tízóráig maradtunk utána vittem haza.

Másnap délig maradt de nem evett, harmadik naptól maradt bent ebédig. Azután elhozta a nagymamája. Most lesz nagycsoportos sosem aludt az oviban.

2018. aug. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nalunk nem lehet bent maradni. Elso nap 10ig vannak, es egyre tovabb, a gyerektol függ. Par evvel ezelőttig bent lehetett maradni, de sokkal rosszabb volt (állítólag) A holmikat pedig már most be lehet vinni, h ne elso nap kelljen pakolaszni. Es nalunk az első szuloin elmodtak maguktol. :)

Amugy meg azt csinaltam, h ami kerdesem volt mindent felirtam, mert tudtam h elfelejtem. :D

2018. aug. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!