Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan zajlik az óvodai...

Hogyan zajlik az óvodai beszoktatás azoknál, akik bölcsisek voltak? Van ilyenkor egyáltalán beszoktatás?

Figyelt kérdés

2018. szept. 3. 10:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálunk ez úgy nézett ki, hogy egyszerre kezdett az egész csoport (tehát nem 2-3 gyerekeknként, mint a bölcsiben, hanem egyszerre 18-an). Az első napon reggeli után kellett bevinni az oviba a gyerkőcöket, ott kitereltek mindenkit az udvarra (szülőkkel együtt), ott lehetett velük játszani, felfedezni a játékokat, stb. Ebédelni már egyedül (óvónénikkel) ebédeltek, ebéd után hazajöttünk. Másnap ugyanez, de akkor már bent is reggeliztek, szülők nélkül. A szülőket hazaküldték. Ebéd után 1 óra magasságában bemehettünk az oviba, a folyosón az óvónénik beszámoltak, hogy hogy alakult a nap, és akinek olyan hangulatban volt a gyerkőce, az meg is próbálhatott bent aludni (az enyém probléma nélkül bent aludt már a 2. napon), uzsi után hazahoztam. A harmadik napon már reggel otthagytam, és délután mentem érte. Nagyon jól vette a fiam az "akadályt", pedig egy volt bölcsis társa sem került ebbe az oviba. Szerencsénk volt az óvónőkkel is. :)

Sok sikert nektek!

2018. szept. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nálunk 3-4 gyerekenként volt beosztva a beszoktatás, de a bölcsisek átlagban már első nap egyedül bent ebédeltek, 2. napon bent aludtak, 3. napon már egész napot voltak. Persze volt, aki egy hétig húzta (anyuka is ráért), és volt, akit már első nap bent hagytak kora reggeltől végig (mert anyuka nem ért rá). Lehetőségeid és a gyereked szerinted várható reakciója alapján döntsd el, és beszéld meg bátran az óvónőkkel, ti milyen "haditervet" szeretnétek követni.
2018. szept. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!