Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Agresszív gyerek ellen hogy...

Agresszív gyerek ellen hogy tudod felkészíteni a gyerekedet?

Figyelt kérdés

A fiamnak ma van a 3. napja az oviban. Nehezen vették fel, mert sni-s, megkésett beszédfejlődés, meg mozgások, kevert spec diagnózisa van. Féltek tőle, de mondtam szerintem nem lesz gond, mertmár egyszerű mondatokat mond és halálnyugis, vidám gyerek.

Na tegnap szétkarmolta egy gyerek az arcát mert nem adta oda az autóját, de mondom oké ilyen mindenhol történhet. Ma reggel bement nagyfélve és míg dumáltam az óvónénivel ez a gyerek megint odacsapott az arcára azért mert valaki másnak nek adta oda az autót. Legszívesebben bementem volna és lerúgom a gyerek fejét, de valahol tudom a szülők hibája ha nem nevelik meg. Nade mit csináljak az enyémmel. Tanítsam meg hogy adja vissza. Több mint egy évet szenvedtem azzal hogy nem szabad más gyerekeket lökdösni, csapkodni ha azok nem azt csinálják amit ő szeretne és már nem is csinál ilyet. Most mondjam azt, hogy adja vissza? Óvónéni reakciója annyi volt a gyerek felé, hogy jaj nem szabad ilyet csinálni... Szerintem megsem hallotta a gyerek. Ne mondjátok vigyem máshova, ide is csak azért voltak hajlandók felvenni mert kötelező, de az sni miatt az enyémet sehol mem látják szívesen.


2018. szept. 5. 10:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%

Óvodavezető.

Ha mész a gyerekért, várd meg ki viszi el a problémásat!

Sajnos ez gyakori, van 15 normális gyerek, 1 bolond és a többi szív miatt. Nem is értem ilyeneket miért nem vágják ki rögtön!

2018. szept. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Azért micsoda társadalmunk van... az sni-s gyerekre húzza a száját a vezetőség, de az aggresszív, neveletlen gyerek az nem gond... :(


Sajnálom, hogy nem tudok tanácsot adni, de elképedtem a történeteden. Remélem sikerül megoldást találnod!

2018. szept. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
Ez felháborító! Panaszt kell tenni a vezetőnél, ha az nem használ, a felettes hatóságnál. Az ilyen gyerek nem való közösségbe, ki kellene tenni a szűrét. Nekem nincs gyerekem, de maximálisan megértem, mit érezhet.
2018. szept. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi. Az enyém még csak félnapos, most még enm tudom megvárni, mert az a gyerek már ott is alszik.

Óvódavezetőt hagyjuk. Szegregàlt oviba akart helyet szerezni az enyémnek értelmi fogyatékosok közé, miközben az enyémnek 110-es IQja van. Csak azért vette fel mert kötelező. Azt érezteti ha sokat problémázok akkor mehet máshova a gyerek ha nem tetszik valami.

2018. szept. 5. 10:34
 5/14 anonim ***** válasza:
6%
#érezhetsz
2018. szept. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
3-as vagyok. Szép, mondhatom! Nem végzik el a munkájukat, és még nekik áll feljebb. Őket is kivágnám a viharba...
2018. szept. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én eleve nem úgy tanítom a gyerekemet, hogy "nem szabad megütini másokat". Én úgy tanítom, hogy ha megüt mást az fáj neki, szomorú lesz és sírni fog, vagy mérges lesz és előbb-utóbb visszaüt. Ha engem üt meg, egyszer szólok, hogy fáj, ne csináld. Ha folytatja, megkérdezem, hogy szeretnéd, hogy visszaüssek? Ha folytatja vissza is ütök (persze nem verem agyon). Lehet lepontozni, de én nem szeretném, ha a gyerekem olyan lenne, akit bárki elverhet, mert azt nevelték belé, hogy "verekedni nem szabad". Aki verekszik, annak előbb-utóbb visszaütnek, én ezt tanítom neki. Nem mondom, hogy üssön vissza, de szeretném, ha tudná, van ilyen választása is.
2018. szept. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

Hat szomorú, hogy sni-s gyerekre húzzák a szájukat. Nálunk minden csoportban van 1-2 ilyen gyerek.


Mondjuk az én fiam is fejlesztésekre jár, es őt nem ütik, hanem kötekedtek vele a nagyobbak, és piszkálták, ő meg visszaadta. Sajnos óvónénik már csak a visszaadás részt látták, persze én tudom, hogy nem szent a fiam, de csakis akkor piszkál/neadjisten bánt vkit, ha kötekszenek vele. Ok nélkül soha nem bántott senkit.

Őszintén én bem akartam, hogy a fiam hagyja magát, ha bántják, de ez alap természettől is függ. Ha félénk, akkor nem fog visszaütni, ha pefig hirtelen és erősebb személyiség, akkor vissza fogja adni.

Én mindig mondom a fiamnak, hogy inkább szóljon az ovónéninek, ha bántják, mert az a tiszta, soha nem neveltem verekedésre. Nálunk ugx tünik, hogy a nagyok kötekedtek a fiammal, mert most elmentek és minden rendben, nem verekszik senkivek.


Mindenesetre érdemes ovónénivel beszélni, vagy a gyerek szüleivel.

2018. szept. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Ma már a gyerek be sem akart menni, úgy kellett betuszkolni, majd az óvónő az ölébe vette. A verekedős ma nincs bent, remélem jól fogja érezni magát a gyerek. Egyébként pedig jó-nemjó de sokat olvasgattam tegnap a témában és úgy döntöttem megtanítom neki ha ütik akkor ne hagyja magát, adja vissza, mert nem szeretném ha 3 évig ő lenne az ügyeletes boxzsák. Köcsög egy világ ez. Az ember nem számít rá, hogy már az első héten valaki rászáll és bántani fogja. A keddi karmolásnyomok még mindig látszanak az arcán és egy lila folt a szeme alatt. Mindig mikor ránézek megerősít hogy nem hagyhatom hogy hagyja magát bántani.

2018. szept. 6. 10:01
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

Jól teszed. Mikor én kicsi voltam, volt a szomszédságunkban egy nagyon aggresszív kislány aki többször megvert. A szülei kérték a szüleimet, hogy mondják nekem, hogy verjem meg, mert ők nem tudnak vele mit csinálni, hiába csapnak a fenekére, a testvéreit is terrorizálja. A szüleim tanítottak engem verekedni (konkrétan: markolj a hajába, húzd le a földre, aztán csapkodd ahol éred). Muszáj volt, mert nyilván a másik gyereknek több tapasztalata volt, egy kézrecsapástól nem állt le. Következő alkalommal elvertem a lányt, utána békén hagyott.


Általánosban megint kifogtam egy aggresszív lányt, aki közel lakott hozzánk, ezért egyfelé mentünk haza. Ő meg minden ok nélkül megpofozott másokat. Kétszer játszotta el velem, mikorra úgy gondoltam, na akkor én is. Ellene fordultam, de nem várt be, menekülőre fogta. Emlékszem ahogy húztam a kapucniját, hogy visszahúzzam, és legalább egyet rásózzak, de nem várt be, eliszkolt. Csak addig volt bátor, amíg tűrte valaki. Szerencsére utána le is bukott tőlünk.


Én magamtól soha az életben nem kezdtem verekedést (kivéve a tesómmal, vele néha gyepáltuk egymást). Szóval egy alapból békés gyerek nem lesz aggresszív attól, ha megtanítod neki, hogyan védje meg magát.


Amúgy nemrég volt itt kérdés, hogy mit lehet csinálni kezelhetetlen, verekedős rokongyerekkel, aki üti veri a család minden tagját, meg a kutyát. Kivéve a középső, nála alig nagyobb gyereket, mert az jól elagyabugyálta, mikor nekiment. Őt elkerüli.

Ez sajnos így működik, amíg a kortársak nem teszik helyre, csinálhat a szülő, gondozó akármit.

#7 voltam.

2018. szept. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!