Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha laktózérzékeny a kisfiam...

Ha laktózérzékeny a kisfiam akkor vihetek neki itthonról ebédet minden nap?

Figyelt kérdés

Már kisbaba korában kiderült, 5 hetesen. Még csak egy év múlva kezdi az ovit de ezen aggódok nagyon. Nem minden laktóz tartalmú ételtől van baja, de pl a laktózos tejet egyáltalán nem bírja (én sem). Sima joghurtot, túró rudit stb kis mennyiségben ehet laktózosat is. Dolgoztam oviban egy darabig, tudom hogy milyen. Ahol én voltam ott kb minden reggel tejet vagy kakaót adtak a gyerekeknek, illetve sokszor az ebéd mellé is.

Ha én szeretnék neki csomagolni ebédet, uzsonnát, akkor ahhoz kell valamilyen igazolás? Vagy a háziorvostól kell kérni valami papírt?

Köszi a válaszokat!


2018. szept. 5. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Ezt az adott óvodától kell megtudakolni.Valamelyik tudja biztosítani a diétás étrendet,és nem is engednek otthonról vinni, a másik helyen meg igen.
2018. szept. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
A lányomnál nincs ilyen probléma,de bölcsiben volt laktóz és tojás érzékeny kisfiú. Szakorvostól kellett igazolás,hogy neki milyen allergiája van,de nem minden orvostól fogadtak el ilyen papírt. A bölcsi biztosította,így nem vihettek otthonit.1- es voltam.
2018. szept. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

Egy laktózérzékeny gyereknek egyszerűbb megtanítani, hogy ha pl tej van, akkor ő abból nem ihat, kérjen egy pohár vizet vagy teát. De ezen felül, ha joghurttól, sajttól incs baja, akkor más ilyesmi úgysem nagyon van.

Nálunk volt egy tejfehérje-érzékeny gyerkőc, ott tudták az óvónők, hogy neki üres kenyér (zsemle) kell csak a szendvics helyett, tudták, hogy milyen főtt ételeket nem ehet és emellé anyuka vitt be mindig 1-2 zacskó rágcsálnivalót, kekszet pl, amit tudott enni a gyerkőc, ha éhes volt.

Azt, hogy beengednek-e rendes kaját, ovitól függ. Vsz arra hivatkoznak, hogy nem adottak a feltételek az étel megfelelő tárolására, hűtésére, így nem tudják bevállalni a dolgot.

Ha orvosi igazolással (szakorvos! háziorvos nem elég) van külön étrenden, akkor pedig az intézménynek elvileg biztosítania is kell a külön kaját.


Kicsit más, mert az enyém csak válogatós és kb kenyéren meg vízen abszolválta az ovi 3 évét:

1 év suli után a tanítónénije megelégelte, hogy nem eszik, így MI ketten megegyeztünk, hogy viszem neki a kaját, a tanári hűtőjébe kerül be minden reggel és az osztályfőnök fogja melegíteni neki ebédkor.

-láthatóan minden csak hozzáállás kérdése :)

2018. szept. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Óvodába nem engednek élelmiszert vinni. Szakorvosi igazolás kell ah élelmiszer allergiáról és majd az óvoda biztosítja a megfelelő diétát.
2018. szept. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Ételt oviba nem lehet bevinni, tehát két lehetőséged van az étkezés megoldására. Vagy elfogadod, hogy az ovi által biztosított laktózmentes ételt eszi, vagy elhozod minden nap ebéd előtt (nálunk a cukorbeteg kislány anyukája ezt csinálja), és így az ebédet otthon tudja megenni.
2018. szept. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39%

Nem az ovi főz ételérzékenyeknek. (Bölcsiben viszont igen) De oviban külsős cég viszi a speciális menüt.

Az én gyerekem tejallergiás. Még tortát se engednek otthonit.

Ha mégse tudnának ételt biztosítani, akkor lehet ebédet bevinni de ez akkor fordulhat elő, ha nagyon sok minden van tiltólistán. Ilyeneket, mint laktózt, glutént, tejet, tojást, megoldják.

2018. szept. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha van szakorvosi igazolásod akkor az ovinak biztosítania kell, de anélkül nem. Az enyémnek csak októbertől tudják biztosítani a mentes kaját, addig nekem kell bevinni hogy tudjon enni.
2018. szept. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Hasonló cipőben járunk.



"Óvodába nem engednek élelmiszert vinni. Szakorvosi igazolás kell ah élelmiszer allergiáról és majd az óvoda biztosítja a megfelelő diétát."


Lehet bevinni, semmi nem tiltja. Max. a dajkák lustasága. :) Meg félnek, hogy híre megy és sok szülő a menza helyett vinné az ebédet.

Nekünk nem ingyenes az étkeztetés és amikor mondták, hogy közel havi 40ezer !! lesz, bementem a vezetőhöz és engedélyezte, hogy vigyünk ebédet vagy elhozzam előbb. Persze a lelkemre kötötte, hogy ne verjem nagy dobra. Nem volt könnyű menet, ne hagyd magad.

2018. szept. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De, van ami tiltja, utolsó. A HCCP élelmiszerbiztonsági rendszer miatt nem lehet bevinni. Emellett nem lehetséges az sem, hogy 40ezer forintos havi étkezési díj A lenne a gyereknek, mivel ugyanannyiból kell a különleges diétákat is megoldani. De azért kamuzz meg, ha jól esik.
2018. szept. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!