Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Oviban miért engedik a köröm...

Oviban miért engedik a köröm festést?

Figyelt kérdés
Mindig küzdünk azzal, hogy az oviban egyes gyerekeknek nem létezik a nem szó. Kislányom megy utánuk, harmadik dackorszakja van nagycsoportban. Megy a hiszti, azt azt akarom vergődések. XY nak szabad neki nem belefáradtunk. Majdnem minden kislánynak ki van festve a körme színesre matricázva, van akinek pink tincsek vannak festve a hajában. Engedjem én is a körömlakkot?
2018. szept. 6. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem szopja az ujját, semmi baja nem lesz a körömlakktól, nekik ez csak egy játék, nem ettől lesz "plázacica" nagy korában. Szerintem. Én a körömlakkot megengedném. Ha nem engeded meg, majd kifesti magának filctollal :D Viszont a hajcsíkozást én is túlzásnak érzem.
2018. szept. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
Én egy igazi plázaliba vagyok külső szemmel, szőke szolizott sminkelt nő, DE oviban túlzásnak tartom én is ami manapság megy. Kislányom még nincs ovis korban, de színes haj meg körmök..kizárt. Ráér ezekre. Eleve a magassarkút, háromszög "melltartós" bikinit meg a többi alapvetően női dolgot is ellenzek egy kislánynál. Kamaszkortól óvatosan lassan be lehet vezetni ha szeretné, de korábban nem.
2018. szept. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%
Érdekes. Nekem 3 évesem van, amikor látta, hogy festem a körmöm, és megkért, kilakkoztam neki (nem szopja az ujját). De most, hogy ovis, szépen elmondtam neki, hogy oviba nem megyünk így, eszembe nem jutott színes körmökkel bevinni. Én se értem, miért nem szólnak ezért a szülőknek.
2018. szept. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk kérték, hogy ne legyen se körömlakk, se tetkó és persze semmilyen balesetveszélyes ékszer vagy tütü. Azzal magyarázták, hogy nem illik a nevelési elveikhez. Úgy gondolom én is, hogy játékból néha oké kipróbálni anyu dolgait vagy ha akadt egy matrica a kindertojásban, akkor hétvégére feltapasztja, de ne ez legyen az alap "nőcis jelmeze" egy ovisnak, és pláne sajnálatos, ha a közösségben való elfogadás mércéje szülőileg is támogatottan az, hogy ki milyen - nem saját szerzeményű - kiegészítővel tud dicsekedni. De ezt sajnos ekkora korban csak központilag lehet valamelyest korlátozni, hiszen a szülők is sokfélék és másképp akarnak jót a gyereküknek.

(Hisztihez meg: Nemrég hallottam egy elég meggyőző előadást az érzelmi intelligenciáról, ahol azt magyarázták, hogy a boldog gyermekkorhoz nem kell mindent és azonnal megkapniuk, a szülőnek nem a saját gyerekkorát kell túllicitálnia vagy megvásárolnia a gyerek szeretetét, ami már így is az övé, mert így a "mai gyerekek" nem tanulnak meg várni, és elképzelni, és csak kicsit többért megdolgozni, és felnőttként nem lesznek kitartóak, türelmesek és nem fognak örülni semminek. Szóval ha hisztizik valamiért, ami szerinted nem helyes, gondolj arra, hogy most tanulja a kitartást és a türelmet :))

2018. szept. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!