Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » S. O. S. helyhiány miatt...

Timee93 kérdése:

S. O. S. helyhiány miatt visszautasitottak a kislanyunkat, mit tehetünk?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Kislanyunk 2019.01.27.en tolti be a 3. Életévét. Vedonenink mondta ebben az evben aprilisban irasauk be, ez megtortent. Majd jottek ovonenik hoztak miket viszunk, utanna jottek hoztak az ertesitot hogy 2018/2019 tanevre felvettek a gyereket. Kaptunk eretitot elmentunk tegnap a szuloira majd ott szembesultunk vele, a korbe adott listan nem szerepel a kislanyunk. Kerdeztem az ovonenit hogy mi nem vagyunk a listan ilyenkor most ez mit jelent.


Allitolag kuldtek ki postan egy levelet ami tartalmazza hogy varolistasak lettunk /ezt nem kaptuk meg/


Az ovono azt mondta hogy januarba ha betolti akkor ha naluk valahogy szabadul fel hely akkor feltudjak venni vagy a 3 masik tag ovodaba valamelyikbe.


Ilyenkor mit lehet tenni?


Masik 3ba nem akarom hogy jarjon. Hova tudom akkor vinni? Vagy kinel lehet ilyenkor valamit intezni?


Videken lakunk kornyezo telepuleseken is mindenhol helyhiany van :/


2018. szept. 7. 08:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor a következő évben szokták kezdeni az ovit. Azt mondták szeptemberben biztos helye lesz?
2018. szept. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fontos, hogy már januártól járjon?

A te gyerekednek jövő ősszel lesz kötelező mennie óvodába és emiatt nem vették fel, mert nem kötelező nekik és azokat veszik előre akik ek kötelező már idén is menni. Én a helyedben otthon tartanám ha a másik 3 ovi nem tetszik. Amúgy is biztos rosszabb lehet egy gyereknek már összeszokott társaságban kezdeni.

Nem hiszem hogy sokmindent tudsz csinálni. Vagy elfogadod, hogy felveszik amelyikben van hely, vagy vársz jövőévig.

2018. szept. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tudsz tenni. Nem óvodaköteles idén még a lányod,így nem kötelesek felvenni. Vagy elviszedoda,ahol van hely,vagy megvárod,hogy szabaduljon fel hely,vagy jövőre újra beíratod,mikor már óvodaköteles lesz.
2018. szept. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
nem óvodaköteles korú. Bölcsiben még a helye. Decemberi fiam ott töltötte az "évvesztes" évét, és csak előnye volt belőle.
2018. szept. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Idén azokat a gyerekeket volt kötelező felvenni, akik aug. 31-ig betöltötték a 3-at. Nektek jövő szept. 1-től kötelező. Semmit nem tudsz tenn v. másik ovi.
2018. szept. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Muszáj visszamenned dolgozni? Nem tudsz nagyon mást csinálni. Neki nem kötelező még az óvoda.
2018. szept. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 babyboom567 ***** válasza:
100%
Szerintem félre lettél tájékoztatva, ilyenkor bölcsibe kellett volna íratnod,oda felvették volna.
2018. szept. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Budapesten mar most siman bevennenk oviba szeptembertol is csak elso korben helyben akartuk megnezni ne keljen reggel masfel orat autozni vele az óviig.

Bolcsodebbe semmi keppen nem akarom iratni, ovi nenik mondtak teljesen ovaoda erett gyerek, csak nincs hely.


Egyedul furdik, oltozik eszik, magyaraz mindnet fel eve szobAtiszta minden adott lenne.


Nincsen gyerek tarsasagA vagyna gyerekek koze, otthon egszeruen semmivel nem tudom mar lekotni.


Jatszoterre lemegyunk altalaban egy arva lelek sincsen lent.

2018. szept. 7. 11:16
 9/12 anonim ***** válasza:

Esetleg családi napközi?

Ha ez sem jó, akkor nem tudom milyen választ vársz. Ahová szeretnéd, oda nem vették fel, a másik három nem tetszik, sokat nem akarsz utazni vele, bölcsi nem jó, otthon maradni nem akarsz vele :) én nem látok más lehetőséget, ebből kell választani, ha tetszik, ha nem.

2018. szept. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2019 szeptembertől óvoda köteles, tehát 2019/ 2020-as tanév. Előtte egyáltalán nem kell felvenniük.
2018. szept. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!