Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyire várható el egy 3...

Mennyire várható el egy 3 éves gyerektől, hogy elfojtsa az érzéseit?

Figyelt kérdés

Most lett 3 éves a kisfiam. Hétfőn kezdte az ovit. Nem zökkenőmentes a beszoktatás, ugyanis eddig szinte velem volt napi 24 órában, esténként az apjával. (Nincs nagyszülő, nincs rokon, akire rábízhattam volna néhány órára. Egy barátnőm vigyázott rá néha, amikor nekem fontos dolgom volt és nem tudtam magammal vinni.) A héten még csak ebéd utánig volt, de jövő héten már ott is kell aludnia.

Itthon látom rajta, hogy sírni akar, de egyértelműen visszafojtja. Egyik este el akarta játszani, hogy mi történik az óvodában. Ő volt az óvónéni és meg a kisfiú. És azt mondta nekem, hogy ne sírjak, mert akkor anyukám nem jön értem.

Teljesen ledöbbentem, se köpni se nyelni nem tudtam. Abba is hagytuk a játékot és elmagyaráztam neki, hogy bármi történjen, én mindig menni fogok érte. Ha sír, akkor is.

Ma beszélgettünk az óvodáról és kérdeztem, hogy szeret e oda járni? Azt mondta, hogy nem, mert ő szokott sírni az óvodában, mert aggódik értem (azt hittem elbőgöm magam, olyan aranyos volt), és az óvónéni azt mondta neki, hogy ne sírjon, mert akkor nem megyek érte. És nem akarja, hogy én soha többet ne menjek érte.


Van ilyen? Elvárhatják tőle, hogy nem fejezze ki az érzelmeit? Lehet, hogy most elítéltek, de van, hogy még én is alig tudom elfojtani a sírást a munkahelyemen, amikor eszembe jut a kisfiam.


2018. szept. 8. 15:07
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
91%
Az óvodába szoktatáskor a kisgyereknek azt kell megtanulni elhinni, hogy anya (vagy apa) bármi is van, jön érte. Nem könnyű feladat ebben a korban akkor sem, ha az óvónők jól teszik a dolgukat. A lehető legrosszabb dologgal lett megfenyegetve a kisgyerek, biztosan nem lenne többé bizalmam az óvónő felé...
2018. szept. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Vidd máshová a gyereket. A 7-es meg szégyellje magát!!! Ez nem pedagógiai módszer, hanem gonoszság. Elültették a gyerekben a félelmet. Megbocsájthatatlan. Remélem a 7-es gyorsan elhagyja a pályát. És minden ilyen gonosz ,buta ,akik óvónőnek hiszik magukat!
2018. szept. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

😲😲😲😲 Az èn kislànyom is most kezdi az ovit. Nem győzöm mondani neki, hogy mindig megyek èrte. Eddig egyszer maradt ott nèlkülem, tudtam, hogy nagyon fog sìrni, de akkor is az igazat mondtam neki, hogy ott fogom hagyni, de megyek èrte. El se tudom kèpzelni, mi törtènne, ha egyszer nem ùgy lenne, ahogy mondom. Nagyon sìrt, 5 percig, aztàn egèsz dèlelőtt jàtszott. Mikor mentem èrte, szòltak neki, hogy jött anyukàd, ès csak annyit vàlaszolt, èn tudtam. 😍

Biztos vagyok benne, hogy ezt nem hagynàm annyiban. Ilyet semmilyen körülmènyek között nem mondhat egy òvònő egy picike gyereknek, akinek eddig az anyja volt az egèsz vilàg, ès ovikezdèskor pont az a legnagyobb fèlelme, hogy nem mennek èrte. Biztos vagyok benne, hogy erre a napra mindig emlèkezni fog az a gyerek. Vèdd meg őt ès a többi picurt! Ne hagyd szò nèlkül semmikèppen! Felhàborìtò!!!! 😠😠😠

2018. szept. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
48%
Egészen biztos, hogy ezt tényleg mondta az óvóó
2018. szept. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
48%
*óvónő?
2018. szept. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek én is. És sajnos simán el is hiszem, hogy vannak olyanok, akik kevéssé empatikusak a gyerekekkel, mert nálunk 4 év alatt 5 óvónő közül kettő volt csak „gyerekbarát”, hogy szépen fogalmazzak.


Egyébként nekem elég kevés emlékem van gyerekkoromból, de arra az érzésre máig emlékszem, mikor egyszer késtek a szüleim, és azt mondta az óvónő, hogy ha nem jönnek, akkor át fognak vinni engem a szomszédban lévő „árvaházba” (tényleg volt egy intézet ott)…

2018. szept. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
14%

7-es vagyok. Nem vitát akartam generálni, hanem megpróbáltam leírni az óvónő szemszögét. Persze, nem voltam ott, az is lehet, hogy tényleg gonoszságból mondta, senki sem tudhatja ezt. Csak gondoljatok bele. Míg ti maximum 1-2 gyerekkel foglalkoztok, nekünk 20-30 gyerekkel kell. És higgyétek el, hogy nem egyszerű.


Azt is hozzátettem, hogy nem vagyok régóta a pályán, nincs még annyi tapasztalatom, mint annak, aki már 10-20 éve óvónő, viszont azt tudom, hogy minél inkább tutujgatva van a gyerek, annál rosszabb. Nem kell egyből mocskolódni.

2018. szept. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Itt még mindig nem arról van szó, hogy nem tutujgatta, hanem hogy olyat mondott, amitől az a gyerek halálra rémült, és amivel rombolta a gyerek bizalmát az anyja felé. Ennél az is jobb, ha nem mond neki semmit, és hagyja egyedül sírni. Nem hiszem el, hogy nem érzed a problémát óvónő létedre.
2018. szept. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

17

Még mindig nem érted.

NINCS az a "szemszög", ami megengedi azt, hogy valaki foglalkozás körében, ami súlyosbító körülmény, így beszéljen egy gondozására bízott gyermekkel.


Ha ezt még mindig nem érted, hagyd el a pályát! Nem vagy odavaló.

2018. szept. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Semennyire nem várhatják el! Szólnék az ovónőnek, az ovodavezetőnek és a központban is! Ha lenne rá lehetőségem, azonnal átiratnám másik oviba. Sajnálom a gyermekedet.

7-es: nem akarok a szokásos szöveggel jönni, de jövök. Majd ha lesz gyereked megérted! Nem tudom, hogy gyermeklélektant vagy bármi hasonlót tanítanak-e a főiskolán, de nagyon rossz a hozzáállásod. Ha nem változtatsz, nem leszel jó a szakmádban. És ez a te munkahelyeden elég nagy baj, ha nem is így gondolod. Ilyet egy (kis)gyereknek soha semmilyen körülmények között nem mondunk! Főleg nem beszoktatás alatt, de amúgy sem. Emelje fel a hangját, vagy menjem el mellette, nekem mindegy, de ha az én gyerekemnek ilyet mond, azt nem tenné zsebre az tuti!!!!

Kérdező, állj a sarkadra!

2018. szept. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!