Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Rúgtak már ki benneteket...

Rúgtak már ki benneteket azért a munkahelyetekről, mert beteges volt a kisgyermeketek az oviban?

Figyelt kérdés
Konkretan tortenetekre vagyok kivancsi.
2018. szept. 10. 14:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%

Azért senkit nem rúgtak ki soha ha a gyerek beteges. Ha az ember nem megbízható munkaerő, folyton ellóg, akkor rúgják ki, tökmindegy milyen okból marad ki a munkából rendszeresen.

Nyilván jogos az is, hogy a gyereknek szüksége van segítségre, de azért a munkáltatód helyébe is megpróbálhatnál belegondolni!

2018. szept. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Allitod, hogy meg soha senkit nem rugtak ki a gyermeke miatt?

Erdekes..

2018. szept. 10. 14:58
 3/12 anonim ***** válasza:
16%
Persze, hogy állítom! Ha sokat hiányzol a munkahelhedről, miközben a gyerekre vigyázol, akkor azért rúgnak ki mert te nem vagy ott amikor kéne, rád nem lehet számítani. Ne fogd már a gyerekre!
2018. szept. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Az egyik kolleganőm ezért ment el. Konkrétan nem rugták ki, de addig piszkála vele a főnökség, hogy magától mondott fel. Amúgy tényleg többet volt otthon a gyerekkel, mint munkában.

Egy másik helyen, ahol határozott idejű szerződésem volt, azt mondta a főnök, hogy akkor véglegesít, ha garantálom, hogy nem megyek táppénzre, ha beteg lesz a gyerek. Természetesen ez volt az utolsó munkanapom ott.

2018. szept. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Hivatalosan ilyen indok soha nem fog előfordulni, mert xarrá lehetne perelni a céget emiatt.

Ha ki akarják rúgni, akkor valami más indokot fognak előkotorni.


Nagyon okos egyeske meg gondolkodjon már: nagyon más, ha valaki ÖNHIBÁJÁBÓL valóban lóg (lusta, megbízhatatlan stb.) meg az, hogy valakinek a gyereke lebetegszik és ápolni KELL. Téged gondolom nem ápoltak a szüleid, valami vissza is maradhatott erősen.

Munkáltatónak számolni kell vele, hogy a nők előbb-utóbb valószínűleg szülnek, ha visszamennek, a gyerek beteg lehet, otthon KELL maradni vele. Úgy kell kalkulálni, hogy meg tudja oldani. Amelyik munkáltatónak ez nem megy, az egy nagy rakás kaka. SOHA nem mennék ilyen helyre dolgozni.

2018. szept. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%

"Nagyon okos egyeske meg gondolkodjon már: nagyon más, ha valaki ÖNHIBÁJÁBÓL valóban lóg (lusta, megbízhatatlan stb.) meg az, hogy valakinek a gyereke lebetegszik és ápolni KELL. Téged gondolom nem ápoltak a szüleid, valami vissza is maradhatott erősen."

A te szempontodból más csak. Munka szempontjából nem. A munkahelyen te egy munkavállaló vagy, ez a szereped amihez igazodni kell. Lehet hogy közben anya is vagy, de ha ez a szereped azzal jár hogy a munkavállalói szerepkörben nem lehet rád számítani, akkor természetesen minden épeszű ember keres valaki mást a helyedre, aki megbízhatóbb, megfelelőbb arra a szerepre.

Mellesleg nem azt mondom hogy ne lenne nekem is fontosabb a saját gyermekem egészsége, csak közben nem vagyok annyira hülye, hogy azt higgyem, hogy nekem ezért valami privilégium járna. Teljesen mindegy hogy mi az indok, gyerek vagy lustaság, ha nem vagy alkalmas a munkaköri feladataid teljesítésére, akkor nyilván nem fognak feleslegesen ott tartani.

Te jó ég, nem csoda hogy ilyen szörnyűek otthon a munkakörülmények, ha ilyen alapvető dolgokat sem képesek egyesek felfogni...

2018. szept. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
36%

Mert a munkahelyednek mi köze a gyerekedhez? Ott az számít, hogy folyamatosan hiányzol vagy sem, a kutyát nem fogja érdekelni hogy épp mi mást csinálsz. A munkádat, amiért a fizetésedet kapod, elvégzed?

Ne a gyereked mögé bújj, és a munkahelyet hibáztasd, ha te nem vagy képes összeegyeztetni a munkádat a magánéleteddel! És értem én hogy van olyan hogy szinte folyamatosan beteges a picur, és nyilván minden jóérzésű szülő a saját gyerekét fogja prioritásnak tekinteni. A munkahelyednek viszont az lesz a prioritása, hogy az előírt munkát legyen aki mindig időben elvégezze, és ha ebben rád nem lehet számítani, akkor majd számítanak másra. Ebben mi a meglepő?

2018. szept. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Szuper, akkor az utolsó két válaszoló szerint a gyerekes anyák inkább ne is vállaljanak munkát, hiszen úgyis táppénzre mennek a gyerekkel, az pedig egy munkáltatónak nem jó ergo jogos ha kirúgják őket..

Szerintetek mi a fészkes fenét csináljon az anya akinek otthon kell maradni a gyerekével mert beteg??? Üljön otthon a gyerek 15 éves koráig? Én nem hiszem hogy pár hetet egy évben ne lehetne tolerálni a munkáltató részéről. Aki szerint ez normális azt nem is értem.

2018. szept. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
#4: Respect! Ha mindenki így állna hozzá, akkor a munkáltatók nagy bajba kerülnének. Épp ideje lenne, hogy megleckéztessék őket.
2018. szept. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Rúgni nem rúgtak ki, viszont nem vettek fel.Konkrétan azért mert akkor kezdte a gyerek az ovit és mi lesz ha beteg lesz.És ezt így meg is mondta a hölgy bele az arcomba.

Egy munkahelyet én hagytam ott, akkor kórházba került a fiam, azt mondta a főnököm hagyjam bent a kórházba vagy fogadjak fel valakit aki bent lesz vele.Van ilyen.


Érdekes amúgy mindig azt mondják nincs pótolhatatlan ember...ilyenkor van???

2018. szept. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!