Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha eddig az ovodai szakszolgál...

Ha eddig az ovodai szakszolgálatos logopédus egy évvel elnézte a gyerekem korát, akkor végig rosszul taníthatta eddig?

Figyelt kérdés

Gondolom nem mindegy az, hogy egy gyerek 3 vagy 4 vagy 5 éves, teljesen más a beszédben az elvárás, a tanítási módszer (kötött, direkt módszer, vagy szabad, szenzomotoros, stb)


Most lett 4 éves, és most, hogy egy éve foglalkozik már vele, kiderült, hogy egy évvel idősebbnek hitte eddig, azt hitte most lett 5 éves!


A gyereken persze semmit nem látok, sem egy új vers, sem egy uj mondóka, hacsak én nem tanítom. Pici eltérései vannak csak, főleg a tárgyeset bizonytalan még néha, pl neki a villámot, az "villámt"


De akkor eddig végig 3 évesen kötött szabályokkal nyaggathatta?

Most volt csak időpontom a logopédushoz, szeretik a szülőket kihagyni, és most esett le mennyire kiakadt amikor kijavitottam hogy nem 5,hanem 4 éves most a gyerekem


Azon gondolkodom ezek utá, lemondom a logopédust, ugy is lesz szakszolgálatos kontroll


Vélemény?


2018. szept. 10. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Semmi baja nem lesz. Nem kell megint problémát gyártani.
2018. szept. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

" De akkor eddig végig 3 évesen kötött szabályokkal nyaggathatta? "


Gondolkozzál már egy kicsit, ha eddig idősebbnek hitte, akkor logikus, hogy idősebbeknek szóló feladatokat adott neki, nem?

2018. szept. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
És egy év alatt meg soha nem kerested meg a logopedust??? Még soha nem beszéltél vele, hogy hogy halad a gyereked, meg hogy mit kell vele gyakorolni? Mi az, hogy szeretik a szülőket kihagyni? Hogy kellett volna veled kapcsolatba lépni? Te miért nem kerested? A kérdésed egyébként értelmetlen, gondolom nyelvi zavara van a gyermeknek, ezért foglalkozott vele, de az általad irt probléma, hogy kötött meg direkt módszer, meg stb. az hülyeség!
2018. szept. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Dehogynem kerestem.az óvónőkkel kellett üzengetőset játszani.

Egyetlen egyszer sikerült elkapni és a folyoson mondta ugy látja nem lesz semmi baj, megy a beszéd, jol fejlődik, sulira tökéletes lesz azaz visszatartani nem fogják.


Most amikor időpontom volt nem is az a nő volt ott akivel eddig a folyoson beszéltem hanem más logopedusok. Lehet csere volt időközben.


Hab a tortán: feszt "hát"-tal kezdenek minden mondatot logopedus létükre, de az óvónő is, ami köztudottan csúnya, a gyerek is "hát"-ozik. Pl "Hát nem is tudom"Hát akkor menjünk játszotérre. Stb


Nálunk anno suliban elmondták hogy hát-tal nem kezdünk mondatot.


Lesz szülői értekezlet is, nem is tudom felhozzam e ezt az óvónőnek mert minden 2. mondata "hát" es pont beszédben fejlődő gyerekek közt.


Meg a "valami baj van?" kérdésük is kicsinál. A gyerekem tanitom arra hogy alapbol ugy kérdezünk, hogy vagy, jol vagy? És a felnőttek is mondanak néha butaságot nem kell mindent utánozni


3 évesen pedig még érzelmi alapon tanulnak azaz a játék hozta élményeken keresztül fejlődnek, tilos még nem ugy mint pl 5-6 éveseknek szabálykötötten szájba rágni a betűket mert megutálhatja a gyerek a beszédet is ha kijavitgatják stb


Tehat nem csak arrol van szo hogy 4 éves feladatlapokat adhatott neki hanem a tematika. Egy 3 évesnél pl a kijavitgatás önbecsülésromlást is okozhat ami maradando is lehet.

2018. szept. 11. 09:15
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Kicsit lazíts!
2018. szept. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem faradsz el magadtól? Borzalom.
2018. szept. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben nem aggódnék.

Én nem hiszem hogy kor alapján fejlesztenek, hanem inkább hiányosságok, hibák alapján.

Az enyém decemberben 4 lesz, megkésett beszédfejlődés, néhány rosszul mondott hang, rossz ragozás. Ha kor alapján fejlesztenék akkor régen rossz lenne, mert kb 1 évvel levan maradva az átlagos kortársaitól. Egyébként pedig ha úgyis mentek szakszolgálathoz akkor majd ott eldöntik hogy kell e neki logopédus. Ha a szakszolgálat kiírta neki a logoédiát akkor szerintem nem mondhatod le, mert ha nem kapja meg a fejlesztést akkor azt a gyermek veszélyeztetésének veszik. Persze ez is csak akkor ha te nem akarod. Ha ők nem tudnak fejlesztőt biztosítani akkor nem ugrálnak...

2018. szept. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Most vannak az iránymutató megbeszélések, ezért vagyok rajta ezen is.

A mozgás is napirendre került az oviban. Lesznek "tanfolyamok". Azon is gondolkodom, de szerintem nem iratom be karatéra, balettra meg ilyesmik

2018. szept. 11. 19:42
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Annyira okos vagy a témában, hogy én csak lesek, szerintem tanítsd otthon ha ennyire sz.ar mindenki... Az enyémhez 2 éve jár logopédus, vicces de még egyikkel sem találkoztam. Ja, bocsánat, de eggyel találkoztam, bemutatkozott de ennyi. Végzi a dolgát. A gyerekem fejlődik.
2018. szept. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!