Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mikor mehet óvodába a fiam?

Mikor mehet óvodába a fiam?

Figyelt kérdés

Október elején született, tehát még két éves lenne elméletileg, amikor megkezdené az ovit. Felveszik így?

Most még csak egy éves, és nem tudjuk, melyik oviba fog járni, de azért érdekel a dolog természetesen.


Ha nem veszik fel, nem igazán tudom, hogy lesz abban az évben.

Bölcsibe nem fog járni egyébként a gyerek.



2018. szept. 25. 17:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
2,5 évtől veheti fel törvény szerint, HA van helye. Nekem januárban lesz 3, felvették szeptembertől.
2018. szept. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Felvehetik éppen, de 2 évesen még nem kötelesek felvenni, csak a következő évben.
2018. szept. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Ha most októberben lesz 1, akkor csak 2021. szeptember 1-től lesz óvodaköteles.


2020. szeptembertől akkor vehetik fel, ha márinden körzetes óvodakötelest felvettek és maradt hely.

2018. szept. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Akkor valahogy ki kéne derítenem, hogy ennek mekkora a valószínűsége, ugye?

Erről nem sokat tudok, feltételezem, hogy van rá esély.

Három ovi van, kettő a közelben.

2018. szept. 25. 17:19
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Telítettség függő.

Nálunk akkora a túljelentkezés, hogy az összes 3 évet betöltöttet se vették fel idén. Sima körzetes ovis, nem elit.

2018. szept. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
De ha nem megy bölcsibe akkor gondolom otthon vagy vele,nem? Szerintem ne add be két évesen az korai lenne neki. Miért nem jó ha 3 éves kora előtt szeptemberben kezdi az ovit?
2018. szept. 26. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Utolsó, valamit nagyon félreértettél!

Éppen arra készülök, hogy a 3. szülinapja előtti szeptemberben adnám be. Dehogy adnám korábban.

2018. szept. 26. 07:08
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha betöltötte a 3. évet, az azt követő szeptembertől (tehát majdnem 4 évesen) óvodaköteles.

A kiszemelt ovival azonban lehet egyezkedni, hogy ha októberben tölti, akkor esetleg felvegyék szeptembertől vagy októbertől már 3 évesen is. De csak ha van hely -enek hiányáéban még a körzetes ovi sem köteles felvenni következő szeptember előtt.

2018. szept. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy a férőhelyeken múlik, beveszik-e korábban, hiszen a már óvódaköteleseket kötelező felvenniük. Nagyobb eséllyel indultok, ha addigra érthetően beszél, szobatiszta, és nem államiba adod, hanem pl. egyháziba, alapítványiba vagy magánba.
2018. szept. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
37%

Bölcsi egyébként miért nem jön szóba?

Azt az évet, amikor tölti a hármat, nyugodtan eltöltheti bölcsödében is. Legalább nem lesz évvesztes az oviban, akikkel együtt kezd, jó eséllyel együtt is megy tovább iskolába.

2018. szept. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!