Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vissza lehet vonni az óvodai...

Vissza lehet vonni az óvodai beiratást ha a gyerek még nincs 3 éves?

Figyelt kérdés
Történt hogy az Én fiam még csak okt végén lesz 3 éves,de a beiratást áprilisban postázták,mondván ovi kötelesek lettünk.Ő még csak éppen hogy szoba tiszta,beszélni nem is tud.Borzalmas az oviba járás,minden reggel bújik az ágy alá,ha indulni kellene,oviban egész nap sír.Látom,hogy Ő még erre nem áll készen,teljesen megváltozott a viselkedése:de nem tudom mit tegyek mert csak kb 1 hete tudtam meg,hogy nem is lett volna kötelező a kora miatt a beiratás.A jegyzőhöz hiába megyek be,ha az óvonők véleménye az,hogy érett rá,így nem adnak szünetet.Mit tegyek??Segítsetek.

2018. szept. 26. 09:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem nincs olyan, hogy nem óvodaérett( csak a gondozók szempontjából)

Vannak sokkal fiatalabb bölcsisek is

A fiad jövőre ugyanígy reagálna valószínűleg.

Beszélgess vele többet az oviról..

Mi nem tetszik neki?

Óvónők

Mit mondanak?

2018. szept. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Mivel nem óvodaköteles, ha megmondod az óvodának, hogy te nem akarod még vinni,akkor nem viszed. Erőltetni,nem erőltethetik.
2018. szept. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 babyboom567 ***** válasza:
89%

Kedves Kérdező!

Nem óvodaköteles 3 éves kor előtt.Különben meg nincs megérve rá,bölcsi jobb lett volna.

Én kisfiam most kezdte a bölcsit 21 hónapos.Imád menni(remélem ez így is marad), reggelente tépi fel az ajtót, akár pizsamába is menne.

2018. szept. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%

".A jegyzőhöz hiába megyek be,ha az óvonők véleménye az,hogy érett rá,így nem adnak szünetet."


Te valamit nagyon félreértesz. :) Nem vagy köteles vinni a beíratás ellenére sem, és ezt nem kell jelentgetned sehova.

A normatívába már így is beleszámít, egyébként ezért csinálják. :)

Egy óvónő

2018. szept. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
73%

Ne is haragudj, azt nem értem , hogy lehet hogy annyival sem vagy tisztában, hogy a gyerek betöltött három éves kora után óvoda köteles ?

15 éve nem élek Magyarországon , de azért ennyit tudok. Számomra ez hihetetlen, annyira alap információ.

2018. szept. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
77%
Jövő szeptembertől vinnem csak. Az én gyerekeim is 4 évesen kezdtek az ovit.
2018. szept. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
65%
Mondjuk nem is értem, hogy miért nem néztél utána rendesen, hogy mikor kötelező mennie. Természetesen nem vinném..nem óvodaköteles így bármikor kiveheted.
2018. szept. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
38%
hát lehet nem érett még rá,..az én kisfiam is 2,5 évesen kezdte ő november eleje de felvették akkor szeptemberben ovikezdésre minicsoporttal, mondjuk ő, már 2évesen szobatiszta volt beszélt is, lehet azért.. nem örültem volna ha majdnem 4 évesen kezdi az ovit.. igy is késős, ugye 6 lesz novemberben jövőre kezdi a sulit. éppen jó igy nekünk.
2018. szept. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
91%

Amelyik év augusztus 31-ig betölti a 3 éves kort a gyermek, attól a szeptembertől óvodaköteles. A kisfiad jövő szeltembertől lesz az. Betelefonálsz, lemondod az ebédet és kész, nem kötelezhetik törvényileg (sem) az oviba járásra.

Egy óvónő 😊

2018. szept. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
3%
úgy látom nektek nincs jobb dogokot mint lepontozni egy teljesen értelmes választ. !
2018. szept. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!