Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Reggeli nehéz elindulás...

Reggeli nehéz elindulás oviba, hogy vegyem rá hogy igyekezzen? Korábban nem akarom kelteni mert úgy is elhúzza az időt.

Figyelt kérdés
Nem sír hogy menni kell oviba, csak elhúzza az időt a felkeléssel, öltözéssel, játszik, szórakozik, én türelmes vagyok, szépen kérem, de előbb-utóbb elszakad a cérna. Tippeket kérnék hogy ti mit tesztek az idejében való elinduláshoz.
2018. szept. 27. 09:29
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
5 éves, szóval nem kezdő az oviban.
2018. szept. 27. 09:30
 2/17 anonim ***** válasza:

Reggel már nincs játék.

Reggeli, öltözes, fogmosás, wc stb. Sokszor kirakom este a ruhájukat. Együtt oltozunk.

2018. szept. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%
Hát én úgy vettem rá anno az 5 éves kislányt hogy a sarkon volt a bolt,ha ügyesen elkészült akkor bementünk kiválaszthatott valamit magának amit délután mikor hoztam haza odaadtam neki .Ha húzta az időt úgy hogy elkéstünk nem mentünk be a boltba akkor persze rossz volt neki másnap már igyekezett. De hogy ne legyen unalmas a bolt kitaláltam mindig mast (oda adom neki a pénzt ő fizesse ki),vagy mondtam ha ügyesen elkészül elmegyünk ide meg oda ovi után (amúgy is mentünk volna) Nekem ez bejött évekig:)
2018. szept. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Tudom és ő is tudja hogy miből áll a készülődés, de gondolom neki nem jelent semmit hogy be kell érni az oviba, meg én is munkába megyek, elszöszmötöli az időt. Az esti ruha kikészítés nem működik, mert az tuti nem lesz jó reggelre. Boltba mi is szoktunk menni, vagy egy kis séta előtte, ezeket ő is szereti. Ha már kiértünk a kapun minden oké, csak addig..
2018. szept. 27. 09:42
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem azét szöszmötöl, mert akar. Hanem mert ez a normális élettempója és agyi ritmusa egy ilyenkorú gyereknek.


Minth azért büntetnéd, mert barna hajú, olyan, ha "elszakad a cérnád".


Tudom, nehéz reggel elkészülni, de tudd, hogy ez az alapállás. Ő nem tudja megoldani, ezt csak te tudod.


Mégpedig úgy, hogy azonos rutint érdemes kialakítani, itinerrel. Erre lehet pl. táblákat bevezetni, rajzokkal. Ez legyen jól látható helyen:

1, felkelés

2, mosakodás

3, fogmosás

4, felöltözés

5, reggeli

6, cipő-kabát


Ha nem tér el a napirendtől (és a legtöbb esetben nem teszi, mert ez játék, ami ritmust ad a gyereknek, és ezt jobban tudja értelmezni), akkor kap egy csillagot. Nálunk ez mágnestábla.


5 csillag után pedig kis meglepi jár. Nem nagy dolog, aminek örülnek.


Nálunk bevált.

2018. szept. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
17%

Előző vagyok. Nem a saját gyerekem volt de pár évig én neveltem .Nagyon problémás kislány volt ,pont így nekem is h dolgoznom kellett ovi után siettem .Én mindig 1,5-2oraval hamarabb ébredtem a ruhát akkor készítettem ki , kávé ,meg felkészültem lelkileg a harcra:D Nekem se ment elsőre ez a felállás,miután rendszeresítettük és volt olyan hogy nem mentünk be a boltba vagy nem kapott semmit,rájött hogy nem jó így. Rengetegszer volt olyan 20percet ültem az agynál ébresztettem úgy csinált mint aki alszik de hát kisgyerek azt hiszi nem látom mikor nyitogatja a kis szemet:) na olyankor volt az h mondtam nem lesz reggelente bolt ,és játék ! Utána beálltunk arra a módszerre (fel8 körül értünk be az oviba mindig így értem be dolgozni enis)hogy 6:00 ébresztő neki is nekem is .Amíg kávézok és kikészítem a ruhákat ő játszhat.

Nem mondom hogy elsőre mukodott,de miután ezek rendszeressé váltak nem volt baj az ébredéssel! Az elején folyamatosan elkéstem egyszerűen nem lehetett a gyereket felöltöztetni vagy nem ébredt vagy földhöz vágta magát.....turelem és játékosra kell venni . Közös fogmosás,ki mossa meg szebben a fogat,verseny ki öltözik fel hamarabb mindig volt valami új ami miatt már szeretett felébredni

2018. szept. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

pont tegnap futottam bele a fb-on az alábbi szövegbe:

"Tisztelt Tanítónő! Gyermekem ma azért késett, mert ő egyedül is fel tudja húzni a cipzárt."


Valahogy így. Mivel én is időre megyek, így ha kell öltöztetem, összepakolok, minduláskor kiabálok, ő visszakiabál, hogy ne kiabáljak, de mivel előtte 628x elmondtam már mindent, amit meg sem hallott, a türelmem elfogy.

Nincs tipp. Korábbi beérkezési időpontot szabj meg magatoknak, onnan nem baj, ha késtek kicsit.

2018. szept. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Táblázzam ki hogy felöltözés, fogmosás? Ezt nem értem. Tudja ő ezt. Én nem vele öltözök, már kész vagyok, reggeliztem, állatokat elláttam, hogy segíthessek neki öltözni, ne rám kelljen még várni. Ha én elmegyek a fürdőszobába, tuti hogy bambulja magát a tükörben addig.
2018. szept. 27. 10:12
 9/17 anonim ***** válasza:
74%

Én is pont tegnap vesztem össze a gyerekkel emiatt.

SZintén 5 éves.

Mi kocsival járunk, és tegnap simán kimentem az udvarra elindítani... (amúgyis kellett kaparni, ami idő)

Ő meg azt hitte, elmegyek nélküle. Volt ordítás, meg sietség...

MA már időben felkelt reggel, és elég volt 1x elmondani, hogy "öltözz fel", reggelizz", "vedd a cipőd", "indulunk".

Előbb a kocsiban ült, mint én...

2018. szept. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%

8

Nem érted. Még mindig nem vagy tisztában a gyermek agyának és időérzékének működésével. Igen, táblázd ki. Leírtam pontosan, hogy MIÉRT működik a rendszer.


Persze, nem kötelező. El is várhatod egy 5 évestől, hogy iskoláskorú kötelességérzetével és egy felnőtt időérzékével rendelkezzen csak azért, mert nektek sietni kell. De hidd el, nem fog. Akkor miért nem könnyíted meg az életed?

2018. szept. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!