Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok is szokás, hogy...

Nálatok is szokás, hogy mindenki szülinapjára meghívják az egész csoportot?

Figyelt kérdés
Most kezdtük az ovit, de már 3 szülinapi meghívót kaptunk, mind játszóházban lesz. Nekem ez fura. Az oké, hogy a gyerek szülinapját játszóházban tartják, de meghívni rá az egész csoportot? Nekem most 3 gyereknek is keresgélnem kell ajándékot, mert nyilván nem mehetünk üres kézzel és valakitől hallottam, hogy ez olyan 3000 forint értékű ajándékot jelent (javítsatok ki ha tévedek, még nem voltunk ilyenen). Illetve felmerül bennem, hogyha kb. az összes gyerek meghív így a szülinapjára, akkor most nekem is kell majd egy ilyen szülinapot rendeznem a gyereknek, amire meghívom az egész csoportot? Nálatok is ilyen sok szülinap van az oviban?

2018. okt. 3. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Mi is kapunk évente kb. 4-5 meghívást.

Ez egyrészről jó, mert a lányom az ajándék értékéért cserébe elmehet játszóházba bulizni (máskor sose járunk), másrészről viszont rossz, mert ő is rágja a fülem folyton, hogy majd ő is meghív mindenkit az ő születésnapjára, de mi ezt nem engedhetjük meg magunknak, így minden évben csalódnia kell.

Én sose vittem 3000 ft értékben, max. 1000-1500, de volt olyan is, hogy a meghívott gyerekek szülei mind beleadtak 500-at és egy közös ajándékot vettünk.

2018. okt. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
Ugyanez nalunk is ( kulfold). Mi nem megyunk. A fiam a nevet sem tudja a gyerekeknek. 5-6 ev alatt semmi ertelmet nem latom ennek.
2018. okt. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi idáig 6 szülinapon voltunk de remélem lecseng hamarosan. 4 szülinap játszóházban kettő állatkertben volt. Fiam is ilyet szeretne, mi is így tartjuk meg. Ajándékot mindig 2-3 ezer forint értékben vittünk legot és egy színes ceruzát vagy csokit
2018. okt. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk nem szokás mindenkit meghívni. Egyszer akart egy ismerősöm mindenkit de lebeszéltem, hogy felesleges flancolás. Belátta.
2018. okt. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Fiam nagycsoportos (vegyes). Tehát a 3. évet kezdtük. Még senki nem hívott ovis szülinapra. Nem szoktak ilyet tartani.

Az oviba visznek (viszünk) tortát, üdítőt, és ott megünneplik.

Bp agglomeráció, nagy város.

2018. okt. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Dd ezt most úgy kell elképzelni,hogy anyuka megveszi a belépődet,te pedig ajándékkal honorálod a gyerek felé? Milyen ovi ez és hol van,mert még ilyet életembe se hallottam. Nálunk egy kis üditőt,száraz sütit,szörpöt lehet vinni szülinapra,az ünnepeltet pedig kis papír tortával köszöntik,mert nálunk betiltották a tortát.
2018. okt. 4. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Felénk csak a barátokat hívják meg és vagy otthon van buli vagy játszóházban. A gyerekek imádják. 4-5 ezerért szoktunk vinni ajándékot, de általában a belépő árából ki lehet indulni.

Ha nem engedhetitek meg magatoknak, azon ne aggódj, minket se hívott vissza mind a 8 gyerek, akit meghívtunk, de nem is azért rendezi az ember, mert elvárja, hogy visszahívják. Viszont az enyémnek is mindig olyan élmény, hogy megéri. :-D akár ha hívnak, akár az ő szülinapjáról van szó.

2018. okt. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Hála az égnek, sosem volt divat ez nálunk. Három gyerekem van.
2018. okt. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

Szerencsére felénk nincs így.

Kisvárosban élünk.

2018. okt. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi voltunk ilyen buliba és én is ilyet terveztem amikor kezdtük az ovit. Végül nem ilyen lett anyagi okok miatt.

Az én logikám az volt, hogy a gyerek mindenképpen szeretett volna szülinapi bulit tartani. De mivel akkor kezdtük az ovit, még nem alakultak ki szorosabb kapcsolatok, barátságok. Pláne egy 3-4 éves nem is nagyon tudja eldönteni pár hét után, h kivel is van jóba tulajdonképpen, de bulit azt szeretett volna. Továbbá én is azt gondoltam, h jó lenne ismerkedni, beszélgeti, jó kapcsolatot kialakítani a többi gyerek anyukájával, apukájával, mert évekig együtt fognak járni a gyerekek.

Én azt mondom, ha anyagilag az belefér, hogy 25 gyereknek kifizessétek a játszóházat, akkor ez egy szép gesztus, de ellenkező esetben sincs gond.

2018. okt. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!