Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kérhetem-e hivatalosan az...

Tas Huba kérdése:

Kérhetem-e hivatalosan az óvónőket, hogy többet foglalkoztassák a gyermekemet kézügyességi dolgokkal meg mondókákkal stb. ami miatt SNI-s?

Figyelt kérdés
Mit jelent a 2 gyereknek számítás? Gyermekem SNI-s és a határozat szerint 2 gyereknek kell számítani. Én úgy látom, hogy az óvónők elhanyagolják a foglalkozások terén.
2018. okt. 5. 18:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

Hát nem azt jelenti, hogy kétszer annyit kell vele foglalkozni...

Azt jelenti, van egy max csoportlétszám, őt két főként kell figyelembe venni (kisebb lesz miatta a létszám).


Az elmaradása, problémája nem kezelhető azzal, hogy többet foglalkoztatod.

2018. okt. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%
nem, nem kérheted. Ugyanis ott van rajta kívül még legalább 24 gyerek, akit szintén nem lehet elhanyagolni. A szülő dolga fejleszteni a gyereket. Te mennyit foglalkozol vele? Napi 5-6 óra megvan?
2018. okt. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
98%
Ami a határozatban benne van előrt fejlesztések, igen az óvónőnek kell, kivéve, ha a gyermekhez jár utazó gyógypedagógus v. van az óvodában fejlesztő pedagógus! A határozatban mindennek benne kell lennie.
2018. okt. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Igen, körülbelül annyit foglalkozok vele, mindennap én fejlesztem ahogy tudom, csak azt nem értem, hogy mi az értelme hogy 2 gyereknek számít?? Mi a logikája? Kisebb lesz a csoportlétszám, ok. De miért, ha nem azért mert több energiát igényel a pedagógusoktól a problémásabb gyermek? És ezalatt azt értem, hogy foglalkoznak vele, mert nem viselkedészavaros, nem kell rászólogatni pluszban vagy ilyesmi. Miért csökkentik miatta a létszámot? Értelmes választ szeretnék erre kapni, hogy értsem.
2018. okt. 5. 19:01
 5/19 anonim ***** válasza:
85%
Azért számít két gyereknek, mert a problémája miatt jobban oda kell rá figyelni, ez pedig több terhelést jelent az óvónőknek. Ahhoz, hogy a feladatukat el tudják látni, kisebb csoportlétszámra van szükség.
2018. okt. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%

2 gyereket ellátása=1 SNI-s gyerek ellátása

Tehát nem kaphat a tied még nagyobb figyelmet is, hanem az alapfigyelem az ő esetében dupla az SNI miatt.

Amúgy tényleg elő van írva, h kinek mennyit kell vele foglalkozni, óvónő, fejlesztő stb.

2018. okt. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Ja, és az óvónőkre visszatérve, nem a többi gyerekhez képest értem a többet foglalkozást, hanem hogy legalább annyit foglalkoztassák mint a többit.

pl.: neki szüksége van a finommotorika fejlesztésre, de amikor megyek a gyerekért, azt látom, hogy vannak rajzok meg készítmények a gyerekektől, de a fiamtól nincs, csak mert nem volt kedve hozzá, az óvónők meg ráhagyták. Ezt szeretném, ha kicsit jobban noszogatnák, szakmailag ők képzettek, nem én.

2018. okt. 5. 19:22
 8/19 anonim ***** válasza:
92%
Fejlesztést kap az oviban, de nem az óvónőktől, hanem erre van külön fejlesztőpedagógus, logopédus. Egyébként azok sem érnek sokat. Ha jót akarsz és anyagilag belefér akkor magánba viszed.
2018. okt. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
"mert az alapfigyelem több az ő esetében..." Hát ez a problémám! Hol az a több alapfigyelem? A mi védőnőnk azt mondta, hogy nem jelenti azt hogy az óvónők többet foglalkozzanak vele, csak simán kevesebb gyerek és kész! Hol van lehetőségem ezt hivatalosan kideríteni, és betartatni az óvónőkkel, hogy foglalkozzanak a gyerekkel, ahogy kell? Nem többet! Csak amit az SNI jelent
2018. okt. 5. 19:26
 10/19 anonim ***** válasza:
82%
Nem megy neki a rajz, hát nem rajzol. Ha kötelező lesz, meg is utálja, hiszen senki sikerélmény. Az nem fejlesztés, hogy azt gyakorolja, ami nem megy, az idomítás.
2018. okt. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!