Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvónő megalázhatja a gyerekem,...

Óvónő megalázhatja a gyerekem, amiért mint szülőnek más az értékrendem, mint az óvónőnek?

Figyelt kérdés

Nem igazán szeretem a közösségi oldalakat, de munkám miatt használnom kell, így látom hátrányait.

Az év elején aláírtam egy papírt, hogy nem szeretnék a gyerekemről az óvoda által készített videókat és képeket, és nem szeretném ha ezeket feltennék közösségi oldalakra.


Óvó néni feliratkozott a közösségi oldalon egy (nyeremény nélküli)versenyre, ahol a gyerekeknek játszani, verset mondani, énekelni kellett egy videóba, amit fel kellett tölteni, és megmutatni a világnak.


Már az ominózus nap előtt egy héttel nyomást gyakorolt hogy gondoljam meg magam és engedélyezzem, persze nem közvetlenül engem keresett meg, hanem faliújságon szólított meg mit random szülőt, szülőket.


Én nem reagáltam hiszen aláírtam egy papírt.


Eljött a videofelvétel napja, gyakoroltak a gyerekek, majd óvó néni kitessékelte a gyerekem a folyosóra egyedül 20 percre azzal, hogy "te most NEM vehetsz részt a folytatásban (videofelvételben) mert anyád NEM engedte, és így nem raklak fől a közösségi oldalra. Bezzeg a többi anyuka megengedte, és így a gyerekeiknek milyen jó lesz, ők táncolhatnak, de te NEM, ők dalolhatnak, de te NEM! ...."


A gyerekemmel megbeszéltük, hogy nem fog részt venni ebben tudta, hogy mi lesz, sőt beszéltem neki a közösségi oldalról pozitív, és negatív oldaláról. Neki az nem tetszett, hogy a többi gyerek előtt megszégyenítették, és rosszul érezte magát mert a többi gyerek úgy nézett rá, mintha valami súlyos dolgot követett volna el.

A gyerekem 5 éves, sok mindent megért, és most már tudja mi az a megszégyenítés.


Szerintem ezt úgy lehetett volna elintézni normálisan, hogy félrehívom a gyereket feltűnés mentesen, és egyszerűen átvittem volna egy másik csoportszobába mindenféle kommentár nélkül, és ha esetleg kérdez, mert okos és szereti tudni a dolgokat, akkor azt mondtam volna neki hogy szeretném a ha itt segítenél egy kicsit XY óvó néninek.


Tudom, ez nem a világvége, és biztos történnek rosszabb dolgok majd később... De nem vártam ezt egy olyan óvónőtől, aki ráadásul istenfélő, vallásos ember...


Mondjuk ennek az óvó néninek vannak érdekes dolgai, pl. a gyerekek délutáni alvásnál szigorúan paplan fölött tarthatják a kezüket, büntetést kap aki nem így tesz, a gyerekkori maszturbációt megelőzendő....



2018. okt. 10. 12:42
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon egyszerű: én átvinném másik oviba. Ez az óvónő egy szakbarbár, egy embertelen, beteg senkiházi. Beszélj a vezetővel és mondd el ezeket amiket leírtál, majd közöld hogy miatta viszed el a gyereket.
2018. okt. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
63%

Óvodát váltanék. Ez jobb nem lesz.


Nálunk is sok konfliktus van, de leginkább köztem és az óvónő között. A gyerekemmel nem viselkedik emiatt máshogy mint a többiekkel. Vagy legalábbis nem látványosan.

2018. okt. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
71%
Anyám... Biztos nem bíznám egy ilyen elmeroggyantra a gyerekemet....
2018. okt. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
64%

1, Óvónőt írásban, tényadatokkal alátámasztva feljelenteni az intézményvezetőnél ÉS a fenntartónál is.

2, Gyereket másik intézménybe.

3, Első pont NEM elhagyható.

2018. okt. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
36%

Volt ilyen óvónénink, az a Halloween miatt csinálta a feszkót, és nem akarta megérteni, hogy nem járultunk hozzá.

Életemben ilyen abszolút pedagógiailag és silány embert nem láttam, mint ezt.

Vagy kérd át egy másik csoportba a gyereked, vagy vidd el máshová. De bejelentést tegyél róla, hogy ne merje a gyerekedet szívatni. Mert ha hallgatsz, akkor a gyereken fog bosszútállni. Nekünk szerencsénk volt, mert csak az utolsó évben került az adott csoportba, ezért nem tettünk bejelentést, és igyekeztem sokszor otthon tartani a gyereket. Ez az első gyereknél volt, aztán a harmadik gyerekünknél próbált bosszút állni, de pechére sokkal jobb közösségbe került a gyerekünk, mint annó az a közösség akinél volt az első. Szóval jobban jártunk, "hála" neki:DD

2018. okt. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
33%
Kifejtenétek miért probléma ha szerepel a gyerek fotója közösségi oldalon az ovis csoportnál pl?
2018. okt. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
82%

6

Személyiségi jog. A gyereké. Privát szféra. A szülő jogosult azzal rendelkezni és kötelessége védeni.

Más nem kompetens és visszaélést követ el, aki ez ellen cselekszik.

2018. okt. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
25%

6 Azért mert illetéktelen emberek, felhasználhatják a gyerek fotóját pl. mágiás rontásokra. És ez csak a jéghegy csúcsa.

Föl se tudod mérni, hogy mennyi ocsmány ember van, és milyen technikák vannak, más személyek rontására, és elpusztítására.

A laikus fel sem méri mi következménye lehet.. Ország világ elé kiteszi a fotóját, és olyan céltáblát ad a betegagyú embereknek, főleg ha irigyelik a szülőt, vagy a gyereket gyűlölik-akár mi miatt, hogy az egy egész estét betöltő írkálás lenne. És akkor még a pedofilokról nem is beszéltem, meg az identitás lopásokról, mikor egy gyerek fényképét manipulálják..

2018. okt. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
62%

Nem való óvónőnek az ilyen.

Úgy látszik nem változtak az évtizedek alatt. Ovis évekre nem nagyon emlékszem, de általánosban napi szinten ment a megszégyenítés. Persze mindig a rossz hátterű, szegény gyerekeket alázták meg, akiknek a szülei nem voltak elég agilisek, hogy megvédjék őket.

2018. okt. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
35%
Jézusom. Ezek nem egyszemélyes fotók, hanem egy ovis csoportról készült fénykép, videó. Na mindegy.
2018. okt. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!