Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Viszitek a gyereket oviba, ha...

Viszitek a gyereket oviba, ha náthás, de más baja nincs?

Figyelt kérdés

Most lett kiscsoportos a lányom, másodszor beteg szeptember eleje óta, de csak sima nátha. Én nem vittem az előző alkalommal, 5 nap után még kicsit folyt az orra, elvittem dokihoz, mondta, hogy vigyem be nyugodtan, már nem fertőz, semmi baja, jókedvű. Így vittem, nem szóltak semmit, viszont picit az volt az érzésem, mikor kérdezték, hogy mi volt a baj, és mondtam, hogy náthás volt, hogy hülyének néznek, hogy emiatt otthon tartottam. Az óvodában is ez volt, és a háziorvos is mintha csodálkozott volna, ezért gondolkodtam el.

Nekem evidens volt, hogy nem viszem úgy, hogy percenként tüsszög, meg taknya-nyála egybefolyik, de bölcsis nem volt, így nem tudom, mi a gyakorlat... egy ilyen orrfolyás el tud két hétig is húzódni, akkor tartsam addig itthon? Vagy náthával mindenki viszi? Vagy az első kritikusabb napokban maradjon itthon, utána menjen? Nekem amúgy nem probléma, hogy itthon van, itthonról dolgozom, szóval a felügyelet nem gáz, annyi, hogy én haladok lassabban, de ez van, túlélem. Csak tényleg nem tudom, mi a szokás ilyenkor.


2018. okt. 14. 08:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%
Ha átlátszó az orrfolyása és nem fújja az orrát percenként akkor viszem. De ha már zöld/sárgás trutyit fúj akkor itthon tartom. Ha szárazon köhög akkor viszem,ha szakadozik fel és csúnyán szól,akkor nem viszem. Nyílván lázasan sem,de gondolom ez egyértelmű.
2018. okt. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
66%

én azért se vinném, mert ő már lehet nem fertőz, de gyenge az immunrendszere

sokat nem érnék vele, ha egy másik nyavaját hoz haza, pl egy vírusos hasmenéses valamit

2018. okt. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
31%
Nem.
2018. okt. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
34%
Az én lányom még nem tudja fujni az orrát, igyhát porszizzuk. Ha vinném oviba ott csak pangana benne, simán bezöldülne, igy én nem viszem pár napig.
2018. okt. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
27%

Nem vittem. Ugyanis az első napokban ő fertőz, így beteg lesz a többi is. Utána meg lehet, hogy ő már nem fertőz, de az immunrendszere gyenge, emiatt pont őt fogjuk esetleg olyannal megfertőzni, ami már nem merül ki esetleg egy szimpla náthában, hanem jön a bakteriális felülfertőződés.

Amúgy pont emiatt betegek örökké a gyerekek az oviban, mert mindig van legalább 3-4 olyan szülő, aki beviszi a gyerekét tiszta náthásan, köhögősen. Ha az ilyen gyerekeket otthon tartanák, akkor minden más lenne. De ez a változás sosem fog bekövetkezni sajnos.

2018. okt. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
28%

Elozo, nem, nem azert. Hanem mert a magyar gyerekeknek semmi immunrendszere a folyamatos tuloltoztetes miatt.

A fiam is most kezdte az ovodat, sem o, sem a 15 csoporttarsa nem hianyzott egy percet sem betegseg miatt. Van immunrendszeruk, de 20 fokban nincs rajtuk harisnya ( 0 fokban sem) meg sapka.

2018. okt. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
46%
6-os, azért mégis ezzel a sok hülye magyar anyukával töltöd a szabadidőd.
2018. okt. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
51%

Arra hogy náthás nem mondanám azt hogy másodszor beteg. Orrfolyással én viszem oviba, mert minden apró orrfolyás miatt nem tudom itthon tartani, ennyivel sose dolgoznék.

Ha itthonról dolgoznék akkor olyan napokon tartanám itthon náthával, amikor tényleg nagyon sűrűn kell szívni az orrát mert nagyon-nagyon náthás. Azért ebben is vannak fokozatok.

2018. okt. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Utolsó, én is valahogy így csinálom, hogy amíg nagyon taknyos, addig itthon van velem, egyrészt, hogy ne adogassa tovább, másrészt, mert szívni kell még az orrát, egyszerűen nem tudom rávenni, hogy normálisan fújja, ha hajlandó is, torál erötlen, semmit nem ér. Ez úgy általában 3-4 nap, utána már azt a kb. 7 órát, amit bent van, szívás nélkül is kibírja, ekkor vittem a múltkor orvoshoz, és mondta is, hogy vigyem nyugodtan oviba. Cdak azterhesség volt furcsa nekem, hogy csodálkozást véltem felfedezni, hogy itthon maradt a gázosabb napokon, ennyire az az általános, hogy viszik percenként csöpögő takonnyal a gyerekeket?
2018. okt. 14. 11:48
 10/19 A kérdező kommentje:
Bocs, az a terhesség szó nem tudom, hogy került oda, önállósította magát a telefonom.
2018. okt. 14. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!