Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Honnan tudtad biztosan, hogy...

Honnan tudtad biztosan, hogy gyermeked óvodaérett?

Figyelt kérdés

Most nem az objektív jelekre gondolok, mint szobatisztaság vagy megfelelő életkor vagy ilyesmi.


Honnan tudtad, hogy lelkileg megérett rá?


2018. okt. 25. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Onnan, hogy nem volt elég számára a társaságom.
2018. okt. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Ha sétálunk, vagy boltba megyünk és meglát egy gyereket már messziről köszön neki hangosan és integet. Játszótéren szintén. Mindenkivel játszani szeretne, és sir ha hazamennek a gyerekek :) Egy hét múlva kezdjük az ovit.
2018. okt. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel visszamentem dolgozni, így 2,5 évesen bölcsibe ment. Nem vizsgáltam, hogy érett-e, nem volt választás.

Majd 3,5 évesen amúgyis óvodaköteles lett, úgyhogy kb mindegy volt, hogy érett-e, mennie kellett.

2018. okt. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%

Gyermekem a bölcsitől sokkot kapott, az addig már összetett szavakat is mondó gyerekem a bölcsibe kerülve megkukult egy évre.

Nehezen kezdett belejönni, az egyik gondozo egyfolytában megbélyegezte, lemaradásokat keresett engem pedig mindenhonnan elküldtek az orvosok hogy 3 év alatt nem kell kezelni.

A gondozo miatt minden nap gyomorideggel hordtam, anyáknapján is csak azt szajkozta neki hogy ezt nem szabad azt nem szabad. Szerintem utálta a gyerekem.


Bölcsi végén nyáron rendbe jött, rengeteget beszélt, leesett rolunk a bölcsi terhe, ünnepeltem és nagyon aggodtam az óvoda miatt hogy megint vissza fog esni es megint "gyökér"nevelőt fogunk ki, nagyon nagyon féltem.

De hál ég nem igy lett. A gyermekem nem bélyegzik, nem tiltással es szidalommal, hanem motiválással és dicserettel nevelnek, az anyukállal kapcsolatot tartanak és meghallgatják, stb.


Gyermekem nem esett vissza, nagy dumás lett és első naptol imád oviba járni



Egyik este ahogy belegondoltam, hogy annyi kálvária(másik bölcsibe nem vették át helyhiány miatt de én még a polgármesternek is irtam, stb), annyi aggodalom, félelem után belegondoltam hogy ma már valoban jo kezekben van a gyerekem, ami a gyermeken is tükröződik, sirni tudtam volna a hálától.


Szoval én innen tudom.

2018. okt. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs olyan hogy egy gyerek óvodaérett-e vagy sem (a szobatisztaságot leszámítva), hiszen ott nincsenek olyan nagy követelmények, az ovikban általában csak játék/rajzolás/mondókázás megy, plusz nem azért adod oviba a gyereket mert megérett rá, hanem mert egyrészt kötelező 3 éves kortól, másrészről minden 3-4 éves gyereknek már jobb, ha közösségbe kerül.

Ez nem olyan mint az iskola h van valami követelmény h 45 percig meg kell tudnia ülni stb, és nem is olyan mint a bölcsi ahová azért adják be a gyereket mert muszáj visszamenni dolgozni, aztán ott viszont kiderül, hogy lehet h egész nap bőg tehát még nem érett meg rá.

2018. okt. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves előző, ne haragudj meg, de ez féligazság. Először is: a szobatisztaság pont nem követelmény. Viszont igenis vannak készségek, melyek elvárhatóak, pl tudjon kanállal enni (nem kell tökéletesen, és segítünk, ha kell), pohárból inni, tudjon beszélni, szólni, ha pisilnie, kakilnia kell, fáj valamije, stb.


Az viszont igaz, hogy ezeken felül különösebb elvárás nincs, hacsak adott esetben fiziológiás, vagy pszichológiai ellenérv nincs, pl középsúlyos, súlyos testi / érzelmi-akarati / értelmi fogyaték stb.

Valóban nehéz ügy, ha van pelenkás gyermek, de törvényileg kötelesek vagyunk felvenni (és a dajkák teszik tisztába).

Az elvileg szobatiszta gyerekek között is akad olykor átmenetileg visszaeső (regresszáló), sőt, életkori sajátosságok okán olykor bepisilnek az ovisok, ilyenkor is tisztába kell tenni.

2018. nov. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!