Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Már Novemberben eldöntik,...

Már Novemberben eldöntik, hogy ki megy iskolába?

Figyelt kérdés
A fiam 5 múlt augusztusban. Ma reggel mondta az óvónő a férjemnek, hogy holnap lesz délutáni programuk az iskolában, fáklyás felvonulással köszöntik a végzős ovisokat az iskolában. De kategórikusan kijelentette, hogy vigyük haza délben, mert ő úgysem megy jövőre suliba. De olyan flegmán, és bunkó stílusba közölte, hogy majd le esett az állam. Nem is értettem, tavaly azt mondták, hogy már érett rá. Nem is azon vagyok felháborodva hogy szeptemberbe még nem kezdi a sulit, hanem azon, hogy ezt most így Novemberbe ki tudja biztonsággal jelenteni? Plusz miért kell egy élménytől megfosztani?
2018. nov. 8. 08:54
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Fiam áprilisban volt 5 éves.

Nálunk mondta óvónéni, hogy még ne jelentsem ki, hogy a nagycsoportosok ballagnak (SZMK-s vagyok), mert csak januárban lesz iskolaérettségi felmérés, és akkor dől el, melyik nagycsoportos ballag.


Illetve szerintem a szülőé az utolsó szó. Tehát akkor is mehet iskolába, ha az óvónő szerint maradnia kellene. Ha betöltötte a 6-ot, és te beíratod.


Erre a vigyem haza délben dologra meg én csak annyit mondanék, hogy felejtse el, mert dolgozom, és nem 1 nappal előtte kellene közölni.


Vannak hülye szokások: én eleve nem érteném, hoyg az ISKOLÁBA köszöntik NOVEMBERBEN az OVISOKAT???? Akik 10 hónap múlva mennek csak???? HOgy mivan???

2018. nov. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát ma mehet ő is, Márton napi felvonulás lesz mindkét környékbeli iskolában. Ma az iskola körül, holnap lovasszekér vezette fáklyás felvonulásra invitálják a végzős ovisokat, és ismerkedés az iskolával lesz. Arra nem engedik, mondták hogy hozzuk haza délben, mert úgysem megy iskolába.
2018. nov. 8. 09:23
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

"Tehát akkor is mehet iskolába, ha az óvónő szerint maradnia kellene. Ha betöltötte a 6-ot, és te beíratod."


Nem. Ha az ovi azt a javaslatot adja, hogy nem, akkor csak a pedagógiai szakszolgálat véleményével mehet iskolába.

Fordított esetben elég a szülő szava. Ha azt mondja az ovi, hogy igen, de a szülő nem akarja küldeni (és még a 8-at nem tölti szept 1-ig), akkor maradhat.


Egyébként nálunk november 30-ig végzik el az iskolaérettségi vizsgálatot. Persze ez nem teljesen végleges, második félévben is mérik őket, de ha a novemberi sok hiányosságot tár fel, már szinte biztos.

2018. nov. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Dehogy. Januárban, de sokszor februárban szoktuk átbeszélni a kolléganőmmel és a logopédussal, hogy ki hogy látja a gyerekeket. Ilyen iskolai programokra sosem megyünk ilyenkor, hogy ne legyen sértődés. Hülyeség volt így megszervezni, hidzen 10 hónap alatt rengeteget változnak a gyerekek. Pár éve volt egy kislány a csoportomban, év végén, júniusban még arról beszéltünk, hogy legyen még egyszer középsős, mert nem fogja bírni a sok foglalkozást, szeptemberben meg már szinte tuti volt, hogy mehet suliba, annyira sokat fejlődött nyáron testileg és szellemileg is. 😊


Egyébként ha mi “nem engedjük” a gyereket suliba, akkor a szülő nem irathatja be, csak ha a pedagógiai szakszolgálattól kapnak igazolást. Fordítva, ha mi engednénk, de a szülő nem akarja, akkor maradhat, bár ez sajnos nem szokott jól elsülni, mert ilyenkor csak unatkoznak egy évet és sokszor el is kanászodnak emiatt, nem kötik már le őket az ovis foglalkozások.

2018. nov. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

Én pedig azon csodálkozok, hogy eddig nem beszéltél erről az óvónőkkel, főleg akkor ha szeretnéd iskolába küldeni.

Beszélj velük, miért nem látják iskolaérettnek. Mivel átcsúsztunk oda, hogy a legtöbben 7 évesen kezdik a sulit, az augusztusi gyerekeket nem akarját mindenáron betuszkolni közéjük.

Még nincs veszve szerintem semmi. Még meg tudják vele iratni a teszteket, ha jelzed, hogy küldeni akarod.

2018. nov. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Nálunk sem viszik, hasonló a stílus is. Lehet egy oviba járunk ;)


Nagyon egyszerü a történet,mi mivel szeretnénk suliba vinni a választott suli gyerekpszchilogusával felmérettük,tudjuk mire számitsunk majd a szakszolgálatos vizsgálaton.

Elvisszük a programra is egyénileg,a gyerekkel pedig megbeszéltük,hogy minket csak egy suli programja érdekel és ő üajd oda fog járni.

Arra pedig elviszem én az ovi nélkül.

2018. nov. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem arról van szó, hogy én mindenáron akarom hogy menjen, csak furcsa volt így hirtelen, hogy nem engedik. Inkább arról van szó, hogy nem tetszett az, hogy nem viszik az óvodai programra. Én tökre elfogadom, ha azt mondják hogy még nem mehet, csak kicsit korainak tartottam.

2018. nov. 8. 11:21
 8/10 anonim ***** válasza:
31%
Melyik Miskolci oviba van ilyen nagyokos óvónő?
2018. nov. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Honnan tudod? :D nem mondok semmit, Győri kapuban lakunk. :)
2018. nov. 8. 19:53
 10/10 anonim ***** válasza:
44%
Azt is sejtettem. :D Pont most futottam bele egy miskolci csopiban a programokba es kb szó szerint írtad le. En is ott lakom. :D Szóval a nagyokos lepontozoknak nyasgem. :D De tenyleg kivancsi vagyok h melyik ovi, bar nem relevans nekem, mert kiscsoportos a fiam..
2018. nov. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!