Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A ti ovitokban ez hogy van?...

A ti ovitokban ez hogy van? (Wc használat)

Figyelt kérdés
Nálatok is elvárják a kiscsoportosoktól "önállóságra nevelés" címén, hogy maguk töröljék ki a feneküket? Lányos anyuka lévén ezt elég problémásnak tartom. Állítólag utána áttörlik ők is, de így a gyerek pont akkor pacsmagolja a fenekét, amikor a legkakisabb.
2018. nov. 13. 23:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Igen és itthon is ez van. Középsős korukra teljesen megtanulták. Sose volt koszos bugyi, segítettek nekik, de önállóan is kellett.
2018. nov. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Igen, ez normális elvárás
2018. nov. 14. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A normális elvárásról: a lányon sem jön haza soha piszkos bugyival, mégis rendszeresen panaszkodik, ha több napot volt oviban, hogy itt csíp, ott fáj. Sztem ez nem normális. Az egészség fontosabb kellene, h legyen, mint az önállóság.
2018. nov. 14. 07:57
 4/13 anonim ***** válasza:
37%
Tanítsd otthon, segít a neki. Amúgy nem értem, ezt a több napos dolgot. Nem szokott fürödni?
2018. nov. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

A mi ovinkban törlik a gyerek popóját. A fiam nemrég lett 4 éves, és ősz elején otthon elkezdte törölni a fenekét, persze utána ellenőrizni kell, és sokszor még rásegíteni.

Ennek kapcsán kérdeztem is a dadust, hogy ők kezdték-e rászoktatni a gyereket az önállóságra, mert olyan magától kezdte el csinálni. Erre mondta a dadus, hogy nem, sőt az oviban az a szabály, hogy csak nagycsoportos korukban kell egyedül popsit törölni, addig pedig a dolguk végeztével megy valaki segíteni.

2018. nov. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk kiscsoportban nem elvárás és törlik is nekik a dadusok de bizony középsőben (tehát 4 éves a gyerek) már nem foglalkoznak velük, oldják meg. A fiam 5 és fél éves, minden nap úgy jön haza, hogy kakis a bugyija és fáj a feneke, ez már több mint egy éve tart. Mindenben tök ügyes de a fenék törlés nem megy neki. Oké, hogy most már nem ellenőrzik, nem segítenek neki hiszen lassan iskolás lesz de 4 évesen is simán hagyták egész nap a kakis bugyiban, mondván majd megtanulja. Engem felháborít.
2018. nov. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Nem elvárás és nem is normális dolog!

Anyum óvónő, elsőkézből tudom (de én is tanultam), hogy kiscsoportban még segítenek nekik, mert egyszerűen anatómiailag még nem képesek rá, vagyis nem elég hosszú a kezük. Kivételek persze vannak, de nem ez az általános.

2018. nov. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%
Középsős a lányom, még törlik a feneküket az ovónők/dada.
2018. nov. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Életkorból adódóan még nem elég hosszú a karjuk ehhez, a testükhöz képest. Lehet hogy elvárják de normálisan nem tudják még kivitelezni. Minden oviba kellene nedves popsitörlő.

Kérdező, ha kipirosodott neki és csípi, kend be Neogranormon tégelyes krémmel, reggelre mindig helyrehozza

2018. nov. 16. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es, fején találtad a szöget, a lányom nem szokott fürdeni, ezért is bosszant az óvónők hozzáállása, ha már én nem fürdetem, legalább ők figyeljenek oda!

Na de komolyra fordítva: az esti fürdetés vajmi keveset segít, ha napközben a bacik felmarják a bőrét. Ha ez több napon át ismétlődik, annál rosszabb a helyzet.

A neogranormont használjuk, de nyilván jobb lenne, ha nem lenne rá szükség.

Köszönöm a válaszokat!

2018. nov. 17. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!