Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti beadnátok az oviba?

Ti beadnátok az oviba?

Figyelt kérdés

Október végén volt 2,5 éves a kislányom. Augusztustól estére sem kell pelenka. Egy ideig még pelenkába kakilt. De egy hónapja már azt is bilibe intézi tehát teljes szobatiszta. Elég tisztán beszél mondatokba.

Kétségek között vagyok hogy beadják e az oviba. Nagyon szeretne menni úgy érzem nem tudom úgy lekötni igyekszem vele sokat foglalkozni de hát gyereknek gyerek a barátja. Heti egyszer viszem gyerekfoglalkozásra ha eljutok meg hétvégén találkozik unokatesokkal akik hasonló korúak.

Az hozzátartozik a történethez hogy egy 6 hónapossal vagyok itthon akit alig alig lehet kézből lerakni.

Ti mit tennének ti beadnátok a helyembe?


2018. nov. 26. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

Ha beveszik év közben, akkor add be nyugodtan.

Ebéd után hazaviszed, és nem is voltnélkületek olyan sokat.

2018. nov. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%
Igen
2018. nov. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Én is fél napra adnám be, de csak akkor, ha tényleg hiányzik neki a gyerektársaság. Ez a perdöntő kérdés.
2018. nov. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Fél napra nem tudom. Mert a kisebb akkor eszik alszik és 5 kmre van az ovi tehát kocsival kell hordanom de alvás után egyből mennék
2018. nov. 26. 14:04
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Érett, szeretne menni, nem tudod lekötni.


A válasz igen.

2018. nov. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%

Ottalvósra nem adnám be.

Én 3 évesen vittem, akkor volt pár hónapos a tesója.

Nagyon szeretett járni oviba, de pont elég volt neki a délelőtt.

Nekem sokkal nehezebb volt, mert délelőtt semmire sem maradt időm, de neki jót tett. Úgy próbáltam kialakítani, hogy a délutáni alvás egyszerre legyen, így volt időm délután.

Most már oviköteles, de még mindig ebéd után hozom.

Oviban elfáradt, így nem volt gond a délutáni alvással.

Úgy gondolom, ha nem muszáj ne aludjon ott. Ha újra dolgozni fogok, úgysem lesz más lehetőség.

2018. nov. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Jövő szeptembertől vinném. Nem való 2,5 évesnek az óvoda.
2018. nov. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát januártól menne és áprilisban született szóval azért már nem 2,5 lesz
2018. nov. 26. 16:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Szeptemberben vinném.
2018. nov. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyértelmű hogy szeptemberben vinném. 2,5 éves esetében még nem mérvadó hogy akar-e menni vagy sem. Az én lányom is nagyon várta az ovit, nagyon akart menni, aztán két hét után minden reggel sírni kezdett... Azt nem lehet ezzel összehasonlítani hogy unokatesókkal találkozik.

Ráadásul a 6 hónaposnak hazahozna minden betegséget, a napirendeteket is befolyásolná, hurcolászhatnád orvoshoz a két gyereket.

Nekem a nagy 3 évesen kezdte januárban az ovit, amikor a kicsi 6 hónapos volt. Megbántuk, bőven ráért volna szeptemberben, 3,5 évesen kezdeni.

2018. nov. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!