Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Akinek Sni-s a gyerkőce,...

Akinek Sni-s a gyerkőce, hogyan sikerült az óvodai integráció?

Figyelt kérdés

A fiam idén kezdte a kiscsoportot. 4 lesz december végén, de koraszülött volt, ránézésre akkora vagy kisebb mint a 3 évesek. Sni-s mert levan maradva sokmindenben. A mozgások sem az igaziak, meg beszédben, beszédértésben sem tart ott még mint az átlag, kevert-spec diagnozisa van.

Integráló oviba jár és akármikor megyek mindig csak panaszkodást kapok. A gyerek nem mos normálisan kezet, tanítgassam neki. A gyerek nem tudja hol a törölközője, tanítsam meg neki. Néha feláll az asztaltól, visszakell ültetni. Nem igazán törekszik az önállóságra...stb. Mindig csak annyi pozitívat említenek meg hogy jó az étvágya, ügyesen eszik, meg jól elvan a többiek között, csak kissé hiperaktív, de vidám gyerek, nem rosszalkodik.

Tudom hogy nem könnyű vele, mert sokszor olyan kis elvarázsolt, nagyon figyelemzvaros de egyébként sose hisztizik, vagy sír vagy bánt akárkit is.

Kicsit több segítség kellene neki mert én nem tudok ott lenni mellette. Ha megmutatnák neki hol a törölközője akkor hamar megjegyezné. Szerintem ez nem olyan nehéz dolog. Én mutatom neki itthon, de nem gondoltam nem fogja megtalálni. Tudom hogy nem olyan ügyes kézmosásban de próbálkozik csak egy kis türelem kellene hozzá.

Bánt hogy mindig csak a gondokat sorolják, más szülőknek meg megy a dicséret milyen ügyes volt aznap is a gyerekük. Nem irigykedem, csak rossz hogy az enyémről olyan jókat sose mondanak.

Rosszul érzem hogy talán adhatnának neki egy picit több segítséget vagy legalább legyenek türelemmel iránta? Tudom 20 gyerek mellett nem könnyű, de a héten pl. csak 6an vannak, ilyenkor lehetne egy kicsit jobban odafigyelni rá (beiratkozáskor ígérték hogy fognak, csak van egy verekedős kissrác, arra megy el a figyelmük). Vagy túlzó elvárásaim vannak? Azt érzem zavarja őket hogy a gyerek más és nem tart ott mint a többi gyerek, dehát ezt tudták, emiatt sni-s, emiatt tesz ki 2 gyereket. Olyan sokat fejlődött az elmúlt 1 évben, egyre ügyesebb, de ők ezt nem tudják, mert nem látták honnan indult és mindig lehúz hogy semmi jót nem hallok róla :(


2018. nov. 30. 10:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez az ovi csak papíron integrált. Sürgősen keress neki egy olyan ovit ami tenylegesen az, mert tönkre fogják tenni.
2018. nov. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nincs más sajna, pedig keresgélek, de azt mondják örüljek hogy ide felvették. Körzeti, fura lett volna ha nem. Vidék, itt mindegyikre sokkal több sni-s van, mint ahány férőhely. Azért köszi a megerősítést hogy nem ezt hívják integrálásnak. Nem tudom hol lenne jó neki, sok helyi panaszkodik :(
2018. nov. 30. 17:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Na, ezért nem szabad sni-kódot kérni. Amúgy kijár hozzá valami gyógypedagógus? Vele kéne leülni együtt az óvónőkkel, hogy esetleg ő is magyarázza már el az óvónőknek, hogy hogyan tudnák segíteni a gyereket.

Nekem is sni-s a fiam. Minden áldott nap hallgattam én is, hogy ezt csinálta, azt csinálta. Hogy nem képes betartani a közösségi szabályokat, hogy lökdösődik, nem csinálja a feladatokat stb. Én meg mondtam nekik, hogy elvittem kivizsgáltatni, hordom magánúton fejlesztésekre. Most mégis mi a fenét tehetnék még én?! Hogy nem tud közösségben együttműködni, azt én otthon kettesben nem tudom neki megtanítani, azért jár oviba, az az ő dolguk. Erre megsértődtek. Mondjuk ezek után már csak a gyógypedagóguson keresztül kommunikáltunk.

Hát, gáz volt. Örülök, hogy túl vagyunk rajta.

Majd a tied is belejön, ne aggódj.

2018. dec. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!