Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Le lehet mondani az óvodai...

Le lehet mondani az óvodai étkezést?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy tudnám lemondani az óvodai étkezést?

A gyerekem minden este rosszul van, fel van fújódva, híg a széklete és fáj a hasa.

Kivizsgálás megtörtént és nincs glutén vagy laktóz érzékenysége. De mivel az otthoni étkezéstől nincs semmi gondja, a gasztron mondták, hogy megnézik még szójára és egyéb dolgokra is.

Nyáron semmi gond nem volt és most megint szüneteltetjük az óvodai étkezést, megint nincs problémája. Eszik itthon pékárut, tejet, magvakat, hüvelyeseket, szóval mindent.

Ha nem találnak semmit, hogy tudnám lemondani az étkezést? Megnéztem az étlapot, ma tojásleves volt tejbegrízzel. Csak, hogy érzékeltessem a problémámat. Meg tudjuk oldani, hogy ebéd előtt elhozzuk. Most is így csináljuk, hogy a nagyszülők elhozzák és otthon ebédel a reggelit meg mi csomagoljuk. Csak az élelmezési vezető közölte, hogy ha nincs probléma, akkor bent kell ennie.



2018. dec. 4. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk ilyen nincs. Ha akarod, bent eszik a gyerek, ha nem akarod nem eszik bent. Tehát a mi ovinkban, ahová a fiam járt, a szülő döntött, hogy napközis lesz-e a gyerek vagy sem, kéri-e az étkezést vagy sem. Már iskolás a fiam, de az iskolában sem napközis, nem is eszik ott. Utolsó óra után hazajön, a felügyelete meg van oldva, tanulni mi szülők tanulunk vele, úgyhogy nem igényeltük a napközis ellátást abszolút.
2018. dec. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudom, hogy nekik kötelező megoldani a gyerekek étkeztetését, viszont én mint szülő eldönthetem, hogy hol egyen. Napi 4 óra megvan, amit kötelező bent töltenie.
2018. dec. 4. 19:18
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
Ugyan ez a problémán rettenetesen puffad az ovis ebédtől. Ezekre jön a puki büfi néha ki is jön az ebéd. Nálunk nem lehet ebédet vinni de elhozni ellehet előtte. Mióta itthon eszik nincs ilyen gond. Semmi allergiája nincs gasztro doki szerint is a fűszeres ovis ebéd a gond. Nálunk minden köményes fokhagymás az oviban :(
2018. dec. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Arra nem kötelezhetik, hogy bent egyen. Étkezést kötelező kérni a gyerekre, mert az ellátásában benne van, de ugyan ki és mi alapon mondja azt, hogy márpedig ezt meg kell enni?! Enyém 3(+1) évig nem evett lényegében csak üres kenyeret.

Ha meg tudjátok oldani, hogy eljön ebéd előtt, akkor ezzel nincs gond. A baj ott fog kezdődni, hogy a gyerek nem fog rendesen beilleszkedni a közösségbe, hiszen a nap nagy részében nincs velük... legalábbis én ezt tapasztaltam a gyerekem ebédkor hazajárós pajtásain. Volt kisfiú, akit 3 év alatt egyszer sem láttam :o és a gyerekeknek is kb mindegy volt, hogy ott van-e, vagy nincs, mert úgysem játszik vele senki, hiszen addigra úgyis megy haza.


Szerencsére iskolában már rugalmasabban kezelik a dolgot. 1 év kínlódás után idén már visszük az ebédet :)

2018. dec. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Utolsó. Én ezt nem tapasztaltam. Amikor viszem reggel név szerint köszönnek neki, amikor jövünk van olyan aki meg is öleli. Vegyes csoport, lehet ez is közrejátszik.

Szerintem inkább a gyerek személyiségétől függ, nem attól, hogy ott eszik vagy sem.

Köszönöm a válaszokat.

2018. dec. 5. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!