Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Volt másnak is így beteg a...

Volt másnak is így beteg a gyereke?

Figyelt kérdés

Kisfiam ősszel kezdte az ovit.

2x volt eddig otthon betegség miatt, semmi komoly, hamar ki is lábalt belőle. A héten már szóltak, hogy tanítsam meg a gyereket orrot fújni, mert nem tudja. Nem is értettem, hisz nem volt náthás. Délben hazaviszem, de egyszer sem kellett orrot fújni, így vittem egész héten. Ma (elég mérgesen) megint szólt az ovónéni, hogy még mindig nem tudja, és egész délelőtt törölgetni kellett neki. Mondtam neki, hogy nem is náthás, hiszen akkor nem is hoztam volna, de csak állította, hogy de és elég idiótának nézett, hogy fel sem tűnik nekem.

Ma itthon van dél óta, de nyoma sincs a náthának, fogalmam sincs most mi a helyzet. Orvos délelőtt lett volna.

Eddig mindig feltűnt, ha náthás, de biztosan nem állítaná az ovónő, ha nem folyt volna az orra, ezért nem tudom mi lehet ez. Esetleg lehet, hogy pszichésen "folyik az orra" az oviban? Nem igazán szeret ott lenni és minden reggel mondogatja, hogy ugye ha megint beteg leszek otthon maradhatok?. Vagy allergiás/érzékeny lehet ott valamire? Nem tudok mire gondolni...


2018. dec. 14. 16:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Ha kimennek az udvarra lehet hogy attól folyik kicsit az orra hűvösebb időben,de ezek szerint nem náthás.
2018. dec. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az is lehet, hogy a sok gyerek felveri bent a port játék közben és így kicsit betegen érzékenyebb rá, ezért folyik az orra.

Egyébként a pszichés orrfolyás is létezik, nekem általánosban felelések előtt jött rám mindig...

2018. dec. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
Ennyit az óvónők IQ-szintjéről.
2018. dec. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%
Ilyenkor áldom az eszem, hogy elmenekültem egy értelmes országba még 15 éve, nálunk ha az óvónő így beszélne a szülővel még aznap repülne.
2018. dec. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Jaj, már megint itt egy külföldre menekült akire rájön a hasmenés ha nem telik el 5 perc úgy, hogy nem mondta el valakinek, hogy ő bizony nem Magyarországon él és ennek mennyire örül.

A kérdéshez valami hasznos hozzászólás esetleg? Jah, az nem. Csak egyetlen esetből levontad, hogy minden magyar óvónő egy trágya...

2018. dec. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Végülis én megértem az óvónőt, hisz ő azt nem látja valóban folyik-e még délután is a gyerek orra, ő ott abban a 4 órában látja. Hiheti azt, hogy szándékosan betegen viszem. Engem az érdekel, mi lehet a baj, hogy ott folyik, itthon nem. Mert ez elég fura.

Mondjuk, ha kedden nem célozgat, hanem érthetően elmondja, hogy náthásnak gondolja a gyereket, akkor már rég látta volna orvos és megnyugodhat, de legalábbis tudok a gondról.

2018. dec. 14. 16:50
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

És mi van, ha az óvónő csak tényleg arra kér, amit mondott, hogy tanítsd meg orrot fújni? Nem kell ahhoz náthásnak lennie, hogy pl az udvaron sokat folyjon az orra. Én is így vagyok ezzel. Ha kimegyek a hidegbe, sokat fújom az orrom. Ha bejövök a hidegből melegbe, akkor is fújom.

Egy ovis gyerek pedig már ki tudhatná fújni az orrát, nem nagy kérés az óvónőtől, hogy tanítsd meg rá.

Le is lehet pontozni. A két évesem is ki tudja fújni.

2018. dec. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a 7-essel. Én sem vagyok beteg, de télen, ha hidegből melegbe megyek, folyik az orrom. Állandóan. Vagy valamire érzékeny. Nekem pl. a mosószerek és öblítők szagátol is folyik az orrom. Nem közvetlenül beleszippantva, hanem ruháról is.
2018. dec. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

De azt ő is tudhatná, hogy nem nátha, ha az udvaron a hidegbe folyik az orra. Erre gondolhat?


Én sem gondolom nagy kérésnek, hogy tanítsam meg orrot fújni, én is szeretném, ha fújná, tanítom is hidd el, a gyertyaelfújásos módszerrel, amivel a nagyot is megtanítottam, de nem érez rá, sajnos. Esetleg tudtok még valami más módszert? A nagy is elmúlt már 5 mire sikerült neki.

2018. dec. 14. 17:42
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is elmúlt 5 ès nem tudja fùjni..pedig rengeteg môdszert próbáltunk.(gyertya, pingpong labda, lufi, amit gyógyszertárba vettem...) ès fújás helyett szívja😣logopèdus szerint vannak gyerekek, akiknèl elhúzódik, mire megtanulják fùjni. 7-8 èves korig is lehet. Az ovónötök egy bunkó, segítenie kellene neki is.
2018. dec. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!