Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Normális ez egy ovis kislánytól?

Normális ez egy ovis kislánytól?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nem szoktam ide írni soha, de most úgy érzem meg kell osszak veletek valamit. Lehet én vagyok rossz anya, de szerintem ez nem normális dolog. A történet a következő: Unokatestvérem barátnőjének van egy 4 éves kislánya. A kislány iphone 4-el jár be az oviba, ha éppen sikerül a szüleinek bevinniük az oviba.. Ugyebár a gyerekeknek átlagban hétfőtől péntekig vannak bent az oviban, átlagban 8 órától 4 ig.A szülők ha heti 1-2 napra beviszik a gyereket az oviba akkor sokat mondok.. van olyan, hogy 2 hetet hiányzik a kislány folyamatosan, mert otthon tartják a szülők. Igazolást persze mindig tudnak felmutatni, mert anyukának a barátnője a gyerekorvos. Olyan is szokott lenni, ha a gyerek betéved az óvodába, akkor anyuka hazacipeli a kislányt 11 órakkor legkésőbb délben ilyen olyan indokot kitalálva..Múltkor a százasboltban találkoztam velük, ahol a kislány elkezdett vergődni valami játékért, amit anyuka már nem akart megvenni neki azzal a kifogással, hogy nem rég jöttek el a Pep Co-ból és vettek meg egy halom játékot. Majd a kislány elkezdte rángatni az anyukáját a bolt kellős közepén és kiabált vele hogy a franc egyen meg stb.. Én szégyeltem magam anyuka helyett.. Majd amikor távoztak a boltból akkor anyuka meséli a barátnőjének a boltban történteket, és hozzá tette milyen aranyos a gyermeke mosolyogva.. Tuti rúdtáncos lesz belőle vagy K betűs, mert mindíg eléri a célját. Mármint a kislány. Én a helyszínen kaptam sokkot a hallottak után.. Erre a ráadás az volt, amikor mesélem az unokatestvéremnek a történetet, azt mondja ez még semmi sem! Múltkor lement megnézni mi van a kislánnyal miért nem látják oviban már több mint egy hete? Erre amikor beért a kislány szobájába látta, hogy a kislánynak semmi baja nincs, ül a laptop előtt ( mert neki van külön laptopja is ,meg külön tablettje is) és a youtubeon néz felnőtteknek szóló horror játékokról videót.. Megkérdezte unokatestvérem, hogy tényleg beteg a gyerek? Mert nem nagyon úgy néz ki! Anyuka azt mondta igen nagyon beteg a gyerek, hiszen folyik az orra! Unokatestvérem megjegyezte az anyukának, hogy az óvodában jelenteni fogják ezt , mert amikor a gyerek be is téved az oviba, mindíg teljesül a kívánsága. Ha nem akar aludni, akkor hazaviszik azonnal. Anyuka azt válaszolta, legyen boldog az állam a családi pótlék összegétől amit kap havonta. Maximum megvonják tőlük a pénzt, és kész!

Szerintetek normális ez a szülő?

Tényleg nem lehet jelenteni őket valahol? Szerintem a kislány fejlődését befolyásolja, hogy kiszakítják őt a gyerekek környezetéből, és ahelyett hogy az oviban lenne a többi vele egykorú gyermekkel, ő ül az iphone, laptop és tablet előtt egész nap...

Vagy ez manapság már normális? Én vagyok ennyire maradi szülő?

Kíváncsi vagyok a véleményére mindenkinek.

Szép estét



2019. jan. 2. 21:39
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
86%
Az unokatestvéred barátnőjének a kislánya???? És te ez ügyben szeretnél intézkedni? Bár az ilyen neveléssel természetesen nem lehet egyetérteni, de te is inkább a magad dolgaival fogéalkozz!
2019. jan. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
72%
Nem olvastam végig, de nem normális. Aztán lehet ez az új normális.
2019. jan. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
37%
Nem normalis. Mindegy lenne ha kivennek az ovibol, szerintem nagyzolnak hogy nekik sok a penzuk es barmit megtehetnek
2019. jan. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
engem zavar ha arra tanítják a gyereket, hogy te vagy rúdtáncos leszel vagy egy nagy K. de lehet ez 2019-ben normális. Azzal együtt, hogy a gyerek inkább üljön a laptop elé minthogy bejárjon oviba.
2019. jan. 2. 21:48
 5/30 anonim ***** válasza:
83%
Igazából 5 éves kortól veszik szigorúan a mindennapi oviba járási. Viszontlátásra igazolást, de egyébként attól, hogy ti nem látjátok betegnek, lehet, hogy közösségbe még nem mehet. A fiamnak semmi látható panasza nem volt, mégis 2 hétre kiírta az orvos. Ebben a korban állandóan összeszednek valamit. A többivel sem veszélyeztetik, úgyhogy szerintem ne foglalkozz velük.
2019. jan. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
74%

Benned is van hiba bőszen!

Semmi közöd hozuá!

A gyerekeknek pedig pár évveé ezelőttig is csak az utolsó ovis év volt kötelező! Tehát nem hiszem h ez akkora probléma lenne! Anyuka otthon van vele. Szerencsés, megteheti.

Külön jó pont h nem viszi be a gyereket ha folyik az orra. Úgy is otthon van, otthontartja a kicsit. Legalább nem fertőzi meg a többit. Rühellem mikor a beteg gyerek megfertőzi az enyémet, és én maradhatok vele otthon táppénzen miközben a másik szülő magasan tojik rá h beteg e a "kölke".

Irigykedsz h van pénze és megteheti h megveszi a fél pepcot, tabletet laptopot stb?!

Eddig is voltak elkényeztetett gyerekek, ezután is lesznek!

2019. jan. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
68%

Egyrészt, neked ehhez semmi közöd. Másrészt, egy iphone 4 elég régi telefon, kb 15ezer forintért veszel egyet használtan, de legyen 20.000. Az is lehet, hogy anyukának/apukának egy régi levetett készüléke, a kislány pedig megkapta, hogy elérjék a nagyinál vagy mit tudom én, csak úgy megkapta és kész. Nem hiszem, hogy ez rosszabb lenne annál, mint hogy minden szülő úgy hallgattatja el a gyerekét, hogy a kezébe nyomja a saját telefonján a játékot meg a youtubeot. Ugyan az, csak a kiscsaj egy régi mobilt nyom nem anyuét. Normális szülő NEM viszi a gyerekét folyó orral sem oviba, mert a másik meg a harmadik kölyök is elkapja, majd fertőzik egymást vissza. Azért terjedt el a kölyköt betegen oviba cipelni, mert anyu/apu nem tudja megoldani a felvigyázást. Én nem örülnék, ha az épp meggyógyult petikémet megint megfertőzné a kis marika, mert anyukája megfázva is beviszi az oviba, mondván kit érdekel. Az, hogy az unokatesód azután leskelődik, hogy egy ovis kis taknyos mit néz a youtubeon, kicsit túlzás.


Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy a leírtak normálisak. Azt mondom, hogy boldogabb leszel 2019-ben, ha nem az unokatestvéred kamubarátnőjének a 4éves kislányàval foglalkozol felnőtt létedre. Sajnos változik a világ, változik a technika, változnak a kölykök. Ez nem feltétlenül baj. Képzeld el, ha ugyan úgy nevelkedne az összes gyerekc mint 20 éve. Olvasnák az ablakzsiráfot, iskolában kapnák a körmöst stb.. el tudod képzelni, hogy azok a gyerekek betöltenék később a mai újhullámos állásokat? Ki lenne az informatikus? Vagy a programozó? Ma már a tanár is enaploba ír. Ettől még nem kell minden óvodásnak telefon. De nem kéne már fennakadni azon, hogy egy gyerek laptopozik vagy, hogy a nagyim rágooglezik a sütireceptre. Te sem a térképet veszed elő az ülés alól, ha eltèvedtél. Ott a gps a saját telefonodon. Ugyan úgy modernizálódsz teis. Csak a mai gyerekek már ebbe csöppentel bele.. mi még végigéltük a mai okostelefonok fejlődését. Lépjünk ezen túl. Nem normális, ha leku*vázod a gyerekedet. De ahhoz, hogy ki mennyit megy oviba, meg min játsza a supermariot, senkinek semmi de semmi köze. És ez így van jól.

2019. jan. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
képzeld nekem is van pénzem játékokra, de én laptop meg iphone helyett veszek a gyerekemnek építőkockát, és nem azért mert csövesek vagyunk, hanem mert szerintem ez való neki! Mégsem hagyom, hogy a gyerekem nekem jöjjön a bolt kellős közepén, és nem hangoztatom senkinek, hogy ebből a gyerekből mekkora egy strigó lesz vagy kan K :)
2019. jan. 2. 22:09
 9/30 A kérdező kommentje:
mindent értek kedves válaszolók! Akkor kívánom nektek is,hogy a saját gyereketek húzgáljon meg a boltba titeket, ti meg csak nevessetek rajta mekkora egy kis ribi a lányom mindig eléri amit akar.. Gratulálok mindenkinek, jóéjszakát
2019. jan. 2. 22:11
 10/30 anonim ***** válasza:
74%
De téged ez miért érdekel? Hogy másnak a kölyke mit csinál? Veregesd hátba magad, ha úgy érzed jó anya vagy, adj hálát az égnek, hogy ilyen csudajó kisfiad van aztán adj neki két jóéjtpuszit. Mit foglalkozol más kölykével? Meg hisztijével?
2019. jan. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!