Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Iskolába készülő gyermekeddel...

Iskolába készülő gyermekeddel kapcsolódó kérdésem?

Figyelt kérdés

Nagycsoportos gyerkőc miután leballagott, a nyári szünetben oviba fog-e még járni? Ahol apa anya dolgozik, de óvónő kérte hogy ne menjen a gyerek mert minek ha már leballagott oldja meg ahogy akarja a felügyeletet, holott még van összevont csoport július végéig.


Nyilván iskolaszünet már más, ott nincs ügyelet,de az ovis kérdéssel mi a helyzet?


2019. febr. 11. 09:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már nem ovis, hanem másodikos, de nagycsoportban járt még ballagás után oviba. Egész nyáron, vagyis a 4 hét zárás alatt nem ügyeletbe (másik oviba) nem vittem, illetve legutolsó héten nem ment, mert nem akartam, hogy ne legyen semmi átmenet.

Az óvónő a saját dolgát könnyítené. Ellenben a gyereked augusztus 31-ig óvodás, nem csak a ballagás napjáig. Szóval ha nem tudod vagy akarod máshogy megoldani, vidd nyugodtan. Inkább gyerekek között legyen, udvaron, levegőn, foglalkozzanak vele, mint hogy 4 fal között valahol egyedül.


Az iskolaszünet miért más? Ügyeletet ott is kell biztosítani. A kisfiam tavaly járt a nyáriszünet felében, idén is tervezem, hogy menni fog. (inkább az, ahol játszótérre viszik őket, minthogy mamánál monitor vagy tévé előtt egész nap az emeleten)

2019. febr. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm! de én olyanról nem hallottam hogy nyári szünet alatt ügyeletet tart egy iskola. Nálunk nincs ilyen. Júni15 től szept.1 ig zárva az iskola.
2019. febr. 11. 09:57
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem az iskola. A városnak/településnek kell biztosítania iskolai szünetben is a gyerekek napközbeni feülgyeletét... ez nem opció, jogszabály írja le. Van, ahol ez iskolában van, vagy a könyvtárban, művházban, stb... Mi abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy tradicionálisan a gyereke iskolája adja a nyári napközi helyszínét. Ilyenkor jönnek gyerekek minden suliból, a felügyelőtanárok is különböző iskolákból vannak.
2019. febr. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém nem járt, mert még nem dolgoztam akkor, de az osztálytársa volt ovis összevont csoportban suli előtti nyáron. Aug 31-ig óvodásnak számít, nem tilthatják meg, hogy bevidd nyáron.
2019. febr. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi nem fogunk menni, mert egyébként most épp itthon vagyok a kisebb el, de járnak ballagás után oviba nálunk.
2019. febr. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Most elsős a legidősebb lányom, ő nem ment a ballagás után már, a most nagycsoportos kislányom sem megy majd a nyáron már.


Igaz, mi meg tudtuk oldani, mert itthon vagyok, de több ovistárs járt a nyáron is oviba. Az óvónő nem kötelezhet arra, hogy otthon tartsd a gyereked az évnyitóig.

2019. febr. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. febr. 11. 11:40
 8/11 anonim ***** válasza:
Nalunk is van lehetőség nyári oviba vinni a gyerekeket, még az elballagottak is mehetnek. Ha dolgoznék, én is vinném nyáron a fiam,aki idén ballag, de most itthon vagyok a kistesóval, szóval tárgytalan.
2019. febr. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Most elsős a kislányom, járt tavaly nyáron oviba.


Júliusban volt a lezárás (akkor nem járt ügyeletes oviba), augusztusban volt nyitva a mi ovink, úgyhogy ő még a szünet után visszament és az utolsó hét kivételével végig járt. A csoportjából és a másik nagycsoportból is volt még néhány iskolába menő gyerek.

2019. febr. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk annyi volt h az iskola előtti utolsó héten nem mentek oviba már.
2019. febr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!