Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha szeretném az ovis tàrsaival...

Ha szeretném az ovis tàrsaival a gyerekemnek a kapcsolatot de passzivak a szülők, haggyam örökre felejtesbe veszni őket?

Figyelt kérdés

Nem egy esetrol hallunk pl hogy a legnagyobb felnott szerelmek vagy baratsagok mèg ovis ismerettseg alapuak.


Ne szeretnem ha ugy jarna a gyerekem mint en hogy regen ugye nemvolt face stb igy a regi iskolatarsaim javaresze sincs meg.


Szeretnem ha neki megmaradnànak legalabb elerhetoseg szintjen, de ugye nem jellemzo az hogy ovisnak face profilja van gy.vedelmi okokbol sem.


Igy sajnos a szuloket kène magamhoz felvenni viszont nekem nem barataim ők meg nem ia igen jövunk ki jol, a felnott kapcsolattartasnak nem latom ertelmet.


Magyaran pl akikkel a legtobbet hancurozik is, a kis baratai, kisebb szerelmei mind a mult homalyaba fognak veszni hiaba a 21.szazadi technika is meg internet meg vilaghalo?


2019. febr. 13. 08:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a gyereked majd "eldönti" kikkel marad meg a kapcsolat.

Én szülőként ebbe nem szólok bele, itt ebben a községben ahol mi élünk, átjàrnak a gyerekek egymàshoz jàtszani, persze 9 évesen azért megvan màr rendesen a "klikkesedés", oviban viszont még nem járkàltak egymàshoz.

Én mondjuk tuti falra màsznék ha az egyik anyuka ràm akarna " telepedni", mondvàn maradjanak meg a kapcsolatok a gyerekek között.

Szerintem ezt inkàbb a gyerekekre és az idôre kell bízni.

2019. febr. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj,de frászt kapok tőled...ahogy írsz...

Beszélj velük az oviban.Hívd m eg őket játszóházba,játszótérre.Ha akarnak mennek,ha elhárítják akkor hagyjad.Mondjuk ha nekem ilyen dumával jönnél,tuti azt hinném kettyós vagy.

2019. febr. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Na meg azt írod, hogy nem vagytok jóban.

Akkor mégis hogy tervezed, hogy a kapcsolattartàs megmaradjon?

2019. febr. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Férjemnek nincs FB profilja (37 éves). És 120 km-re lakunk a szülőfalujától. Mégis tartja a kapcsolatot a gyerekkori legjobb barátjával, aki 2 házra lakott tőlük, oviba, általánosba együtt jártak.


Szóval nem ezen múlik.


Fiam bölcsis legjobb barátjával mai napig összejárunk. Anyukával jóban lettünk. Most nagycsoportosok, nem egy oviba járnak. Azt látjuk, hogy egyre távolabb vannak egymástól, más az érdeklődési kör. Most már inkább magunk miatt találkozunk, akkor elvannak a fiúk, de mindkettőnek vannak újabb barátai.


SZóval ha nem lesznek egy suliban, lehet felesleges is lenne az összejárás, mert eltávolodnak a gyerekek, ha nem napi a kapcsolat, hanem pl havi-2 havi. AKkor nem lesznek olyan jóban. Főleg, ha nem laknak a közelben (pl egy utcában), és a szabad idejükben sem találkoznak.


Ha meg a szülők is passzívak, akkor engedd el ezt a dolgot.

Akik felnőttként is jóban vannak, ott nem ilyen "erőltetett" a dolog.

2019. febr. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azokat a gyerekeket, akikkel jól kijön a tied, hívd meg magadtokhoz- persze szülőkkel együtt, ha nem ismeritek annyira egymást. Aztán majd kialakul,hogy van-e kölcsönös szimpátia és ugény arra, hogy tartsátok a kapcsolatot. Az ovis szerelemek sem úgy alakulnak ki, hogy a szülő erőlteti az összejárást, hanem van egy kölcsönös vonzalom a kezdetektől.

Felesleges erőltetni, nem biztos, hogy az ovis szerelem lesz az igazi :)

2019. febr. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Akivel tènyleg olyan jó a kapcsolata az meg is marad, akivel nem az feledésbe is merülhet.

32 vagyok, nekem is oviból van mai napig a 2 legjobb barátnőm, a szüleinknek sem volt fb mègis 'együtt vagyunk'

2019. febr. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
De ez a régen úgy történt, hogy volt falusi ovi, falusi iskola és utána is egy faluban laktak a középiskola során vagy akár 1 középiskolába is mentek. Mondhatnám én is meg vannak az ovis barátai a gyerekemnek, mert nálunk ovi együtt van a sulival, gyakorlatilag a teljes ovis csoportja ment fel suliba. 15 évesek lesznek mire befejezik az általános iskolát, akkor lesz facebook profiljuk, tudnak kapcsolatot tartani. Szerintem ez így működik, vagy a szülők maradnak kapcsolatban és így természetszerűleg a gyerekek is.
2019. febr. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi még a bölcsis haverokkal is jó kapcsolatban vagyunk. De ez nem úgy alakult, hogy a szülők barátkoztak össze, hanem a gyerekek igényelték, aztán játszótereken is folyton összefutottunk, szóval majd egy év volt, mire eljutottunk odáig, hogy telefonszámcsere, aztán utána meghívás szülinapra...
2019. febr. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!