Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Bántja a gyereket az óvónő....

Alexa890610 kérdése:

Bántja a gyereket az óvónő. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A fiam kis csoportos.

Már az első 2-3 hét után panaszkodott az egyik óvónőre,mert az állítólag a fejére csapott.

Szembesítettem őket, a gyerek továbbra is állította, hogy bántotta az óvónő.

Végül kimagyarázta azzal, hogy miközben terelgeti be az udvarról őket, közben a fejüket megfogja és valószínűleg ezt értette félre a gyerek.

A fiam nem szerette meg ezt az óvónőt azóta sem.

Mindenki mást szeret és soha nem panaszkodik rájuk.

Erről a nőről viszont mindig azt mondja, hogy rossz és bántja őket.

A mai napon, amikor mentem érte az oviba, azzal fogadott a gyerek, hogy ez az óvónő megszorongatta két kézzel a nyakát.

Mindezt azért mert mondta, hogy menjen pisilni és ő lassúlkodott.

Miközben pisilt, hátulról megszorongatta a nyakát.

Többször kikérdeztem, hátha valamit félreértett, de nem.

Ugyanúgy meséli el mindig a történteket és azt mondja fájt neki.

Kértem, hogy mutassa meg rajtam hogyan történt és bizony szorította a nyakamat rendesen.

Már nem volt ott az óvónő, amikor mentem a gyerekért.

Hétfőn mindenképpen szembesíteni fogom a gyereket vele, ráadásul a vezető óvónő jelenlétében.

Nemtudom, hogy ezek után hagyjam-e itt a gyereket vagy vigyem másik oviba.

Szeret ide járni, vannak barátai is.

Viszont félek, hogy az óvónő kifogja közösíteni a gyereket, miután hétfőn előveszem őt.

Mit tegyek?



2019. febr. 22. 23:21
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
98%
Mindenképpen járj utána a dolognak.Ha másik ovi lesz a vége,hát másik ovi lesz a vége.Emiatt ne hátrálj meg.
2019. febr. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
55%
Hiába szembesíted,az óvónő nyilván le fogja tagadni.Egy 4-5 éves gyerek nem talál ki ilyet,főleg így nem,hogy csak az az óvónő csinálja ezeket. Vagy kérdezd meg a csoporttársakat,hogy ők láttak e ilyesmit. Tapasztalatból beszélek. Nem úszhatja meg,ha valóban megcsinálta ezeket.Muszáj mindent bevetni
2019. febr. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

A szülőket kérdeztem, egy valaki mondta, hogy az ő gyereke is panaszkodik, hogy bántja.

A többiek sem tartják kizártnak.

A gyerekem 4 éves lesz áprilisban.

Pontosan tudom, hogy mikor hazudik vagy nagyít a dolgokon.

Biztos vagyok benne, hogy igazat mond.

Tudom, hogy lefogja tagadni, de a gyereket akkor is szembesítem vele a vezető óvónő előtt.

Azt is tudom, hogy valószínűleg szépen kifogják magyarázni az egészet és nem tesznek majd semmit az óvónővel.

Pont ezért félek, hogy utána az óvónő másképp fog bánni a fiammal, mint a többiekkel és nemtudom ez milyen hatással lesz a gyerekre.

2019. febr. 22. 23:57
 4/31 anonim ***** válasza:
88%
Mindenképpen tedd meg ezt a lépést hétfőn, nyugodt, határozott hangnemben, elutasítás esetén a fenntartóval fenyegetve, és már rögtön aznap kezdj el más óvodákban érdeklődni, hogy hol van hely, hogy szükség esetén elvidd. A többi gyerek érdekében is meg kell lépni, és nyugodtan lehet írásos feljegyzést is készíteni a vezetőnővel, sose lehet tudni, mi derülhet még ki később, és ne tagadják le. Kétesélyes, hogy hogy reagál a bűnös, valószínűbb, hogy beijed, és türtőzteti magát, de az ilyen akkor is alkalmatlan a pályára.
2019. febr. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim válasza:
63%

Rengeteg országban vannak már kamerák oktatási intézményekben, mi mire odáig eljutunk....

Sok, pályára alkalmatlan ember van, de elég, ha csak magam körül is szétnézek, mennyi anyuka totál idegbeteg a saját gyerekétől.

2019. febr. 23. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
80%

Vagy megtörtént, vagy nem, vagy nem úgy, ahogy azt a fiad elmondta. Hiába ismered te a fiadat, a gyerekek sokszor nagyítanak fel dolgokat, illetve van, hogy csak képzelik, mert alapból nem szeretik azt a felnőttet. Vagy igaz, vagy nem, és ez soha nem fog kiderülni. Az is lehet, hogy szorong, és a délutáni alváskor álmodta. Sose fogod megtudni az igazat, inkább vidd máshova oviba! Csak egy saját példa, anyukám tanár, felsősöket tanít. Az egyik diákja anyukája jött kérdőre vonni, hogy ugyan miért hülyézi le a gyereket?! 🤔 Ott volt a gyerek is, anyum meg megkérdezte: "Pistike, mikor is történt ez?" Pistike:"Ekkor és ekkor!" Anyum:" Nem inkább azt mondtam, hogy " te aztán nagyegér vagy "? Pistike: "Ja de!"

Megjegyzem, 11 éves volt Pistike. Anyám sose hülyézne le gyereket, előbb mondaná, hogy bután viselkedik, de nem alacsonyít le egy gyereket se ilyen módon. Szóval nen tudom, én csak akkor hiszek el ilyesmiket, ha valaki más is látta vagy van nyoma a dolognak.

2019. febr. 23. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a gyereket ne szembesitd az ovonovel, neki ezt lelkileg megterhelo ujra es ujra elmondani, foleg a velt bantalmazo elott. Te mondd el neki, a vezeto elott pedig harmasban mondhatja a gyerek. Es keress masik ovit mindenkepp.
2019. febr. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Ma reggel újra rákérdeztem , hogy mitörtént tegnap.

Gondoltam lehet, hogy ma már másképp fogja mesélni.

De nem!!!

Szóról-szóra ugyanazt mondta most is.

Sőt, pontosan ugyanúgy mutatta be rajtam, hogy mitörtént.

Felsoroltam az összes nevelőt az oviból és kérdeztem, hogy szokták-e bántani.

Az adott óvónő kivételével mindenkiről azt mondta, hogy nem bántja.

Ezért bármennyire is hihetetlenül

a történet, én hiszek a gyerekemnek!!!

2019. febr. 23. 07:28
 9/31 anonim ***** válasza:
86%

Én nem igazán értelek, továbbá biztos nem csinálnám azt amit tervezel és ha visszaolvasod az írásodat rájössz, h értelme sincs sok.

A gyereket biztos nem szembesíteném az óvónővel, mit vársz ettől,mi értelme lenne? Az egyik ezt mondja, a másik azt. Valószínű, ugyanúgy elmismásolná, mint a fejrecsapást és kimagyarázná. Ezzel csak magatoknak ártasz. Gondolj bele mi lenne utána? Nem derülne ki semmi konkrét, az óvónő mégjobban utálna, h ilyen helyzetbe hoztad, a gyereket meg válogatott módszerekkel bántaná tovább, csak mostmár nem fizikailag, hanem lelkileg.

Amit csinálnék: ha 1000%-ig biztos vagy benne, h igazat mond a gyerek, akkor nincs miről tovább beszélni el kell hozni az oviból. Ha van benned kétely, akkor várj ki, ne borítsd ki most a bilit, hanem legyél résen, beszélj sokat a gyerekkel, a többi szülővel, ki mit tapasztal.

Én tudom, h most fel vagy dúlva, de ha józanul átgondolod, ezzel a szembesítéssel csak magatoknak ártasz. Kérdezz rá finoman az óvónőnél és figyeld hogy reagál.

2019. febr. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
61%
Nem biztos, hogy a gyerek igazat mond. Ha az óvónő agresszív lenne, a tobbi gyerek beszámolna erről a szülőknek. Nálunk volt hasonló eset.
2019. febr. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!