Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovis kiscsoportos vagy középcs...

Ovis kiscsoportos vagy középcsoportos gyereketeket nem piszkálják a társai, ha pukizik vagy wc, , baleset" történik?

Figyelt kérdés
Mert az enyém simán pukizik társaságban is és azt hiszi vicces, mert röhög rajta. Hiába mondom neki, hogy majd szétcikiznek érte az oviban. :(
2019. márc. 18. 12:50
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk ez oviba még nem volt ciki.

Most kisikolásként is szerintem megtezsik föleg a fiuk.

2019. márc. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Amikor ovis voltam, emlékszem, egyik ovitársam egyszer bepukizott, utána ő volt a Fingos Norbi.

Anno tehát nagyon kemény alázások mentek ilyenekért.

Mai napig nem emlékszem a vezetéknevére...

2019. márc. 18. 12:59
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem hiszem, nem szoktak ilyenekről mesélni (pedig sokat mesélnek a napjukról), de biztosan pukiznak (más gyerekek is) a közösségben, ha kell, otthon sem tartogatják. Ők még nem érzik, hogy nem illő. (4 és 6 évea ovisok)
2019. márc. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
A fiam csoportjában kifejezetten élvezik ha pukiznak, főleg mióta tudják hogy fingnak is lehet hívni. Ugyan ez van a büfizéssel is, nagyon jókat derülnek rajta, hiába mondom, hogy ez illetlenség. A múltkor az egyik gyerek bepisilt, és mesélte a fiam, de nem gúnyosan, inkább együttérzően, hogy szegénynek át kellett öltözni, a gyerek meg sírt, szégyellte magát, de nem bántották, cikizték a többiek.
2019. márc. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Fiam van... még az iskolában is vicces (szerintük) ha valaki pukizik :D De tudom fokozni: férjemnek 40 évesen is vicces... van, aki nem nő ki belőle.


Baleset sosem történt, csak bölcsiben az első pár pelenka nélküli napban, szóval ezt nem tudom. A fiam sosem piszkálta a pajtásait ilyen esetben, sőt jó óvónők mellett a gyerek kb tudomást sem vesz róla, észre sem veszi, ha a másiknak ilyen gondja van.

2019. márc. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

De amúgy elmondom neked, hogy az egyik legabszurdabb gyerek/ifjúsági könyv, amit olvastam mostanában az Doktor Proktor pukipora. Igen, pont arról szól, ami a címe: egy porról, amitől fingani lehet, ráadásul akkorát, hogy kilő az űrbe. Milyen ez, ha nem vicces? Imádják a gyerekek...


Nem kell a te félelmeidet elültetni benne, mert csak azt éred el, hogy szorongani fog, nehogy véletlenül kicsússzon egy kis puki, és majd akkor ő lesz onnantól a rossz.

2019. márc. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Gyerekem nincs, de dolgoztam óvodában,szinte naponta volt ilyen, nem volt ciki egyik sem, a gyerekek max nevettek egymáson egy jót és elfelejtették
2019. márc. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Az unokahugom dettó, kifejezetten élvezi ha odadörrenthet vki orra alá.

Én úgy gondolom, hogy családon belül ebből nem kéne ügyet csinálni, akkor később a gyerek se fog.

De ha a gyerek azt tanulja otthon hogy ha vki pukizik azt ki kell csúfolni vagy ki lesz csúfolva, akkor azt is fogja tenni.

2019. márc. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%
Az én gyerekem sokat mesél az oviról, de pukit, büfit, bepisilést sosem. Pedig biztosan megesik mindegyik. Ez nekik nem érdekes.
2019. márc. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%

Teljesen életszerűek az (eddigi) válaszok. :) Életkori sajátosság ovisoknál (meg a kicsit idősebbeknél, és kicsit ifjabbaknál) a végtermékeken való viccelődés. Freud azt figyelte meg, hogy a szobatisztaságra neveléskor (bölcsődés kor) az ánusz a leghangsúlyosabb erogén zóna, meg általában az ürítéssel kapcsolatos szervek, ami logikus is abban az életkorban. De a megelőző és köv. életszakaszban se mellékes. Átfedik egymást az erogén zónák, pl baba korban a száj a legdöntőbb (mindent szájjal vizsgál), ovis korban meg a fiúk nemi szerve (fallikus korszak), de általában a nemi szervek a legfőbb erogén zóna ekkor (ödipusz komplexus és elektra komplexus a lelki vetülete, testileg meg 4 évesen tetőzik az onániára való hajlam).


Lelki vetülete az anális korszaknak is van,

ánusz->analízisre való hajlam.

A majdani tini korra és felnőtt korra befolyásolja az analitikus képességeket, hajlamot az, hogy miképp zajlott a szobatisztaságra nevelése a korábban még kisgyermekkorúnak.


Lehet kedvesen néha elviccelni, ha pukizik a kisgyermek, de általában ignorálni érdemes, felnőtt részről. Az ovisok meg hadd kacagjanak ezen. :) Nyilván a túlzásoknak elejét kell venni, de ha általában ignorál a pedagógus az oviban, akkor nem szoktak benne ragadni a témában az ovisok aktuálisan. Időnként előjön, annyi meg kell is. :)


(Volt már olyan ovisom -kislány-, akire otthonában rendszeresen vigyáztam, és akkor is fennhangon közölte, hogy pukizott, amikor észre se vettem. De neki ez érdekes volt. A legtöbb ovis ilyen. :-) Teljesen normális.)

2019. márc. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!