Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kötelező bekísérni a gyerekeke...

Kötelező bekísérni a gyerekeket a csoportig?

Figyelt kérdés
10-re vittem a gyereket az oviba. Láttam,hogy az ovi kapujában ott van egy óvónő. A fiamnak 3 háznyira mondam fusson oda,mielőtt bemegy az óvónő és bezárja a kaput. Ezek után le lettem cseszve,hogy ezt hogy gondolom. Ezen túl tettem magam és mivel késésben voltam,ezért megint 3 háznyira mondtam,hogy nyugodtan menjen egyedül az oviba. A szememmel kisértem,amíg bemegy. Még nem szólt ezért az óvónő,mert nem találkoztunk,de a fiam mondta,hogy nem tetszik neki. Nem hiszem,hogy ekkora tragédia lenne,hogy az iskolaérett 7 éves gyerekem 3 háznyit egyedül tesz meg. És igen tudom induljak el előbb,de nehéz mert ma is pl direkt kihagytam neki a reggelit,hogy érezze ,ha nem siet,lecsúszik róla. Időben kelünk,nem ott csúszunk el,hanem a tötyögéssel.

#óvoda #óvónő #önálóság
2019. márc. 20. 17:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Be kell kísérni, igen, a pedagógusnak kell átadni a gyereket.
2019. márc. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk egyedül kellett bemennie a csoportba, az óvónők az orrukat ki nem dugták, ki se láttak, hogy ki hozta a gyereket. Manapság mondjuk nem láttam még egyedül oviba érkező gyereket, az ovinkba egyedül nem is tudna bemenni magasan van a zár a kapun és ajtón, felnőtt tudja csak kinyitni. A 80as években vidéken nagycsoportban már egyedül jártam oda és vissza is. Két utcányira volt kb az ovi.
2019. márc. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szabályzatot kell megnézni.

Nálunk átöltöztetve kell atadni az ovonőnek.

2019. márc. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A saját csoportjába, a saját óvónőjének kell átadni a gyereket, hogy az óvónő tudjon róla, hogy a gyerek megérkezett.
2019. márc. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj bele, hogy az óvónő nem is tudja, ha megérkezik. Tegyük fel, ahogy fut az udvaron, elesik, te már nem látod. Ha úgy üti meg magát ott fekszik, amíg valaki észre nem veszi. Az óvónő meg nem is fogja keresni, elvégre nem keresi azokat se, akik betegek és otthon maradtak.
2019. márc. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%

Atoltozik? Felhuzza a cipot? Helyere pakol mindent, pl kabatot, utcai cipot? Kezetmos magatol reggel?


Nalunk ez a rutin, sztem is jobb ha mesz vele, meg ha altalaban meg is csinalja magatol, kell meg neki a felugyelet, nem a 3 hazzal van a gond sztem....

2019. márc. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
98%
10re??nalunk be se jutna a gyerek az oviba, mert be van zarva az ajto. Amugy meg igen, at kell adni a gyereket. Lehet latja h arra jartok, de miert is kene gondolnia h az oviba mentek de.10kor? Amugy meg ne mondd mar h nem lehet elkeszulni idoben...nehogy mar egy gyerek parancsoljon..🙄
2019. márc. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

Az iskolaérett 7 évesnek nem kell részt vennie a délelőtti foglalkozásokon? Nálunk 10 órakor már gyülekezés van és mennek ki délig az

udvarra?

2019. márc. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés komoly?

Időben korán felkeltek de mégis 10-re értek be az oviba? De akkor meg annyira sürgős h beérjen a gyerek h 3 háztömböt nem tudod elkísérni már??

Az óvónőknek van igaza és igen, neked kell átadni a gyereket a csoportszobánál, nem elég annyit mondani neki h gyorsan fuss kisfiam mielőtt az óvónő bemegy a terembe (wtf?)

És ha mégis eltűnik az óvónő vagy a gyerek csak bóklászik az oviban és nem megy be a csoportszobájába? Az óvónő nem fogja keresni mert nem is tudja h ott van!

Nálunk retesszel van védve a bejárati ajtó is, plusz még egy másik ajtó is a csoportszobáig, csak felnőtt tudja kinyitni, plusz 9-re be kell érni, de nagycsoportban már azt mondták h 8-ra, hogy a foglalkozásokon is részt tudjon venni.

Nekem egyszer még azért is szóltak az óvónők, hogy a csoportszoba előtt hagytam a gyereket, tehát konkrétan nem néztem végig ahogy bemegy a szobába, persze mondtam neki h menjen be, de aztán mint kiderült a gyerekem nem ment be magától, hanem továbbra is ott állt az ajtó előtt (ami egyébként nyitva volt), amíg az óvónő észre nem vette.

Szóval kérdező, változtass a hozzáállásodon, ebben neked kell alkalmazkodnod az ovihoz, az iskolában majd másképp lesz.

2019. márc. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is be kellene kísérned.
2019. márc. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!