Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » November közepén tölti be a 3...

November közepén tölti be a 3 éves kort, így valóban csak jövő szeptembertől óvodaköteles?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat olvastam ezután.

Nálunk egyébként más a helyzet, korai fejlesztésre van szüksége a kisfiamnak, mert nem beszél még egyáltalán, és nem is szobatiszta. Így nem is bánnám, ha még egy évet itthon lehetne velem.


2019. ápr. 2. 09:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%

Igen.

De miért lenne szobatiszta, amikor még 2,5 sincs?

A beszéde is csak 2,5 után megkésett fiúknál.

Persze a fejlesztés jó dolog, csak túltolod az aggódást.

(3,5 lányom nem szobatiszta, beszéde megkésett, fejlesztett)

2019. ápr. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Hát eleve ha nem szobatiszta nem veszik fel óvodába de novemberig változhat. Amúgy ha van hely akkor felveszik a gyereket.
2019. ápr. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Ha van hely, felvehetik. Viszont a helyedben inkább bölcsiben gondolkoznék, ha fejlesztésre van szüksége. Ott sokat eltanulhat a többitől, és könnyen óvodaéretté válhat.
2019. ápr. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%
oviban érdeklődj.de lehet felveszik decemberben.ha nem jövő tavasz esetleg szeptember.engem is érdekel ugyanis a kislányom november 19-én született.de még utánanézek hátha találok valamit
2019. ápr. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
igen, jövő szeptembertől. Ha mégis kell a közösség, bölcsit keresnék, ilyenkor azért már igénylik a társaságot.
2019. ápr. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Csak jovo szeptembertol kell menni oviba :)
2019. ápr. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
Igen csak jövő szeptembertől. De a fiúknál 3 év után megkésett a beszédfejlődés, ami nem gáz, fejleszthető. A szobatisztaság meg kialakul. A mi ovinknál ha nappalra nincs baleset, felveszik.
2019. ápr. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%

Igen, jövő szeptembertől.


De miért kell azért fejleszteni, mert 2-2,5 évesen nem szobatiszta, meg nem beszél???


Fiam áprilisban töltötte a 2-t, szeptembertől ment oviba (tehát 2,5 évesen), és így is karácsony után kezdett szavakat mondani, majd tavasszal beszélni, és kicsivel a 3. szülinap előtt lett szobatiszta.

Most tölti a 6-ot, teljesen egészséges, megy iskolába. Soha semmi fejlesztésen nem voltunk.

2019. ápr. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%

En sem ertem ezt a rengeteg fejlesztest....

minek egy 2,5 eves gyereket agyon strapalni mindenfele "hulyeseggel" amikor meg bahomira raer a beszeddel is es a szobatisztasaggal is...???

3 fiam van,2 3 evesen kezdett beszelni.

a kozepso epp marha koran es Neki meg 6 evesen is logopedus kellett.na bumm...

most mult 3 eves a kicsi,karacsonykor kezdett erthetoen beszelni,a szobatisztasaggal meg sehol se all.neha ha van kedve raul a bilire,vagy wc re de kb heti 2x...

nem is eroltetem,van ideje.

kerdesedre a valasz amugy,hogy igen.szeptembertol lesz ovi koteles,de ha addigra nappalra szobasztiszta akkor siman mehet oviba novbertol.

2019. ápr. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
29%

Igen, jövőre.

Viszont nem tudtam, hogy a lányomat fejlesztésre kellene cipelnem, mert 2,5 évesen nem szobatiszta. Nyárra terveztem leszoktatni (mint ahogy szerintem mindenki teszi), de akkor szerinted vigyem el pszichológus/nevtan/stb.??? Annyi a különbség, hogy ő már beszél, 2 szavas mondatokban. De ugye a fiúk általában később kezdenek el beszélni.

2019. ápr. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!