Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogy választanál óvodát?

Hogy választanál óvodát?

Figyelt kérdés

Nagyon lesújtó a véleményem a magyar közoktatásról általánosságban. A kisfiam most menne oviba, és ugye keresni kell a megfelelő helyet. Nem kell, hogy legyen angol és olasz, lovaglás, síelés meg golf, csak hagyjak békében játszani, felfedezni, szaladgálni, gyereknek lenni. Ezt szeretném. Ne piszkálják feleslegesen, es értékeljék a személyes adottságait. Nem vagyon sznob, És nem ragaszkodnek a magán ovihoz (főleg, mert valaki ajánlott egyet, ami szerinte pont így működik, ahogy én szeretném, de az havi 120 ezer és annyit nem tudok kifizetni, kabe a felet).

Szerintetek van rá esély, hogy allamiban is lehet jó? Mert - és ez meg szomorúságot okoz - magán bolcsibe jar, ami az elején tetszett, de mostanra egyre türelmetlenebbek a gyerekekkel és szinte egyáltalán nem kommunikálnak a szülőkkel. Szóval az sem biztos.

Annyira tanácstalan vagyok!

Nem a “laissez-faire”, mindent a gyerekre hagyós módszer híve vagyok, csak az értelmetlen fegyelmezés és szekalas ellen.

Most nem a “liberális” nevelés ellen felszólalók véleményére vagyok kiváncsi, meg akik szerint “mi is felnőttünk így és emberek lettünk”, hanem akik már ezt végigjárták egyszer.


Hogy talaltatok jó ovit, ahova örömmel megy a gyereketek és ti is nyugodtak vagytok?


Én nem vagyok konfliktus kerülő alkat, ezért az nem fog működni, hogy a többi gyerekkel is türelmetlenek mondjuk, ezért elnézem, hogy az enyémmel is.


Kicsit hosszú lesz, de hatha lesz, aki érti. Gyomorgörcsöm van...


2019. ápr. 9. 13:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Én úgy látom kicsit túlzásba esel és előre izgulsz azon amiről nem is tudod milyen lesz. Vannak normális óvodák vagy óvodán belül jó kis csoportok. Érdeklődj körbe ahol laktok ki mit javasol és aszerint dönts.
2019. ápr. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Internetek kereshetsz. De ha nem magánba viszed, ugy tudom, nem köteles felvenni az ovoda a nem korzetes gyerekeket. Szoval előbb azokat veszik fel, akik korzetileg oda tartoznak, es ha van ferohely vesznek fel mast is. Nezzetek korbe ovi teren, de ha szeptemberbe kezdene akkor siess, mert ebben a honapban van a beiratas.
2019. ápr. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindenfélét szerettem volna, kétnyelvű, meg waldorf, amiket főleg néztem, aztán felvilágosítottak, hogy, csak a körzetes óvoda köteles felvenni a lányomat, nálunk a waldorfba se vették fel ismerösömnek a gyerekeit, szóval nincs olyan nagy szabadság ebben, mint gondolod. Itt a körzetesben pont jó ovonéniket fogunk kifogni és az is szempont, hogy pár percre van. Régen át akartam vinni másik kerületbe a nyelv miatt, de naponta négyszer kellene nekem odautazni, ez rengeteg idő.
2019. ápr. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy választottam hogy nem akartam 25-30 fős csoportba berakni az introvertált gyerekemet akikre van 2 ovónő akik azt se tudják hova figyeljenek.

Mentünk a körzetis ovink mellett minden nap a játszótér fele, és néztem hogy a gyerekek ütik egymást bottal, az ovónők meg trécselnek sokkal messzebb,senki nem figyelt rájuk.

Aztán találtam magán ovit, az egész oviba összesen 16-an vannak, rengeteg program és nyelvtanulás, 4 ovónő plusz dadus, gyerekek is nagyon aranyosak, mint egy nagy család úgy viselkednek.

55 ezer ft étkezéssel, 2 perc gyalog tőlünk.

Szerintem ki lehet fogni olcsóbb,jó magánovikat is.

2019. ápr. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Ma egy körzetest nezek éppen a szomszéd utcában. Voltaképpen rengeteg ovi van a környéken, de az egyik pl. (ahova mindenfele gonddal küzdő gyermeket is felvesznek és ezért szimpi volt) mellett elmentem múltkor és nagyon zokogott (nem hisztisen, hanem kétségbe esve) egy kisgyerek, majd megszakadt a szívem. Jóval odébb három óvónő trécselt. Lehet, hogy én vagyok nehéz eset, de ilyen helyen nem szívesen hagynám a gyerekemet.

Amúgy köszi a normális válaszokat.

2019. ápr. 9. 14:13
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi a körzetes oviba írattuk a fiunkat. Vegyes csoport, kicsit féltünk. Az óvónéni kiváló pedagógus, nagyon jól viszi a csoportot.

Fiam szeret oviba járni, nincsenek kötelező feladatok, az óvónők sok programot csinálnak, a legtöbb opcionális.

Velünk nem túl barátságos az óvónéni, minden szülővel megtartja a 3 métert, de a gyerekek szeretik. Még a rossz gyereket is megfelelően kezeli.


SZóval ne parázz rá ennyire.

2019. ápr. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Plusz azt is látom, hogy a barátnőmék nagyon jó helyet akartak találni, minden nap hatkor kelnek a gyerekek, legalább egy órát autóznak velük - a helyieket meg sem néztek. Ezt én nem akarom.

Lehet, hogy tényleg sokat várok, de picit szomorú, hogy ennyire lutri a jó ovi. (És mellesleg a baratnomek végül ezzel sem elégedettek, nagyon durva kivételezés megy a gyerekek között az óvónők részéről.

2019. ápr. 9. 14:16
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Megneztem a legközelebb ovikat a lakóhelyhez, kihúztam az "extrásokat". Ertsd alatta ilyen waldorf csoport, olyan mit tudom en... Oka: anyagilag se fér bele nekem, plusz időm sincs allandoan ovis rendezvenyre szaladgalni (az általános rendezvenyeken felül), sőt bevallom kedvem se. Hiaba hiper szuper az ovi, ha naponta 2 orat rangatom miatta a gyereket... Stb. Se azt nem neztem h vegyes e vagy h hany fős, mert amilyet szeretnék szívből, olyan ovi nincs is. :D Sajnos kell a fiamnak is alkalmazkodni, nem vedhetem meg mindentől, bar szeretnem... Maradt 2 ovi a vegen, elmentunk nyiltnapra. Volt olyan csoport ami kiesett, tajekozodtam a dadusokrol es ovonokrol, igy maradt ahova jar a gyerek.
2019. ápr. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Körzetes oviba járt a lányom, ami a legközelebb volt. 30 fős csoport, tündéri óvónénik, dadusok, nagyon jó közösség, összetartó szülők, családi programok. Iskolába is ide ment. Városszéli, kicsi, semmi extra iskola, nem volt lovaglás, úszás, extra nyelvek, stb., de egy fantasztikus közösség volt mind a gyerekek, mind a szülők részéről. Aztán külföldre költöztünk, de a lányom a mai napig emlegeti az otthoni ovit és iskolát, pedig itt is jó az iskola.


Egyébként volt a környékünkön Waldorf ovi, ami egy idő után a problémás gyerekek gyüjtőhelye lett, akik a hagyományos oviba nem tudtak beilleszkedni, ezért mindig ezt az ovit javasolták nekik. Tehát a csoport kb. 40%-a kreatív, normális, jólnevelt gyerek volt, a többi pedig viselkedési problémákkal küzdő, vagy extrán elkényeztetett (nekünk van pénzünk, tehát a mi gyerekünk különleges bánásmódot érdemel szülők gyerekei.).

2019. ápr. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
21%
Ha Magyarországon laknék, kizárólag Montessorit vagy Waldorfot valasztanek. Pont azért költöztem el 15 éve, hogy majd a leendő gyerekeimnek ne a magyar állam óvodába -iskolába kelljen járniuk.
2019. ápr. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!