Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi ezzel a probléma?

Mi ezzel a probléma?

Figyelt kérdés
A kislányom már ovis és va egy ovis tàrsa aki folyamatosan piszkálta rugdosta elvette a cuccait tőle és ma a kislányom nem hagyta magàt és vissza vette a cuccàt amit elvett tőle a màsik kislány erre a kislàny megcibàlta a lányom hajàt és a gyerekem nem hagyta magàt ès vissza húzta a kislàny hajàt és meg is ütötte. Mire mentem most a gyerekèrt vàrt a màsik.kislàny anyja meg az ovónő.hogy mi történt. Erre én azt mondtam hogy nagyon helyesen tette a gyerekem ne is hagyja magàt màskor sem ha piszkálja ez a gyerek nyugodtan vèdje neg magàt és mondtam az anyànak.is hogy megnevelhette volna a gyerekét ha màr közösségbe hozza.. erre az ovónő olyan hülyén nèzett rám... mi rosszat mondtam ezzel ?
2019. ápr. 15. 16:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én még azt is hozzá tettem volna, hogy ovónéni ugyan minek van ott ha a gyerekek így terrorizálhatják egymást
2019. ápr. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is azért van ott az óvónő, hogy igazságosan eljárjon, mert figyelnie kell, és látnia kell, hogy mi történt pontosan. Ha az én gyerekem a hibás, ha nem, oldja meg a konfliktust. Mindenki elfogult a csemetéjével, tehát ritka az olyan szülő, aki a saját gyerekét hibáztatja, és védi az idegen gyereket, ha konfliktus van, és simán el tudom képzelni, hogy azért a te gyereked se szent. Ettől függetlenül persze védje meg magát, de nem minden konfliktusban az erőszak a megoldás, el lehet ezt szépen is intézni a gyerekek között.
2019. ápr. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi lehet, talán mar csak azt latta, hogy a gyereked ut vissza, a masik kislany lehet eloadta, hogy o nem csinalt semmit.

Nalunk az ovonok nem avatkoznak be a kisebb vitakba, ha nem muszaj, ha esetleg elcsattan par fules akkor mindketto kap buntit. Az egyik azert mert kezdte a masik folytatta.

A fiamnak azt mondtam, ha esetleg bantka valaki es az tobbszor elofordul, fogja meg a masik kezet, ha utni akar.

2019. ápr. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én nem is írtam hogy az èn gyerekem szent.. de a másik kislàny nagyon agresszìv màs gyerekekkel is mondta màr sok másik szülő is.. ès panaszkodott màr sokszor a gyerekem hogy bàntja ez a kislàny ekkor én szóltam az ovónőnek aki mondta hogy jobban figyelni fog ràjuk.. de a kislàny csak nem hagyta abba ..
2019. ápr. 15. 16:50
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi, teljesen igazad van, amennyiben tényleg így történt, és a másik gyerek kezdi a piszkálódást. Én is azt tanítom az enyémeknek, hogy maguktól ne bántsanak senkit, de ha őket bántják, nyugodt lélekkel adják vissza.
2019. ápr. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
En arra biztatom, hogy vedje meg magat, allitsa meg a kezet, kiabaljon ra, (,,stop! nem engedem, hogy bants!”), hagyja ott, es azonnal szoljon az ovononek. A max., amire biztatom, hogy inkabb lokje meg enyhen annyira, hogy el tudjon onnan jonni. Az eroszak altalaban csak eroszakot szul, de az a baj, ha nem vedi meg magat, raszallhatnak az eroszakosabb gyerekek. En emiatt kuzdosportra szeretnem kesobb beiratni, az pont abban segit, hogyha kell, a leheto legkevesebb fizikai eroszakkal a masik fele meg tudja vedeni magat.
2019. ápr. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A masik anyuka mit valaszolt amugy? Szerintem az ovononek is tudnia kellett, hogy igazad volt, foleg, hogy mar korabban is jelezted, hogy bantotta a kislany, persze, hogy arra biztatod, hogy vedje meg magat. Nem tudom, hany eves a masik gyerek, de nem biztos, hogy az anyja nem neveli meg, lehet, ezerb. Baratnom kislanya is verekedos volt, napi szinten belelattam az elso evekben az eletukbe, szuperul nevelte, a kislany megis utott, rugott, csipett. Mostanra szerencsere nagyjabol kinotte.
2019. ápr. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A màsik anyuka annyit mondott hogy nem hiszi hogy elvette a cuccàt mert megvan mindene a gyerekének és vèdje meg magat a gyerekem akkor ha bàntjàk
2019. ápr. 15. 17:39
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Es meg is vedte :D Mondtad neki, hogy mar tobbszor bantotta a gyereke?
2019. ápr. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem tanitják a tettlegességet a konfliktuskezelésre. Ha valaki pl mégis harap vagy csip vagy ahogy az ovisok szoktak, nálunk soha nem téma az, hogy csipd mard harapd vissza.

Ebből ugyanis maga az elkövető is azt tanulja hogy igenis jogos tud lenni a tettlegesseg es ha neki ugy diktalja az igazsagerzete (amennyire realis tud ugye egy gyerek igazságerzete lenni)akkor maskor megint jogosan csapkod, vág.


Nálunk az a legkör az oviban, ha bántanak keruld el, szolj az ovononek, vagy ne bánts másokat mert akkor veled nem fognak szivesen játszani (kiközösitenek)a beilleszkedest, szocializaciot csak neheziti az, ha az agresszionak alkalmankent teret jogot adunk.mert egy gyerek nem tudja felmérni hogy mikor adhat ő maga teret annak. Ha öñvedelem eseteben alkalmazhato, akkor máskor másert is. Ez a gyerdkeket csak összezavarja.

Nálunk a bocsanatot kerunk megy még az oviban es nem az - add vissza megerdemli ugy is -elv.

2019. ápr. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!