Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan lehet rászoktatni a...

Hogyan lehet rászoktatni a fiúgyereket a férfias pisilésre?

Figyelt kérdés
Az óvodában a fiúknak van egy külön WC pisilésre, amit 2-3 gyerek használ egyszerre. Az én fiam ilyenkor egyáltalán nem használja a WC-t, mert szerinte szégyenletes. Néha meg is törli utána még itthon is.
2019. ápr. 21. 12:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%

Egy ekkora gyerek még a szot sem ismeri. Maximum szegyenlos lehet.

De amugy van a gyereknek apja, aki meg tudja tanitani állva pisilni nem?

Vannak dolgok, amiket jobb, ha ő mutat meg.

2019. ápr. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen sajnos ez a módszer nekem sem tetszik, 2-3 pisil egyszerre. Én szóltam neki ha akar menjen a másik wcbe, mondtam az óvónőnek is
2019. ápr. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Ha nem szereti akkor nem fogja csinálni. És egyébként miért baj ha megtörli? Tudom, biztos jobb a pisis gatya...
2019. ápr. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki, hogy megtörli. Ez alap kéne, hogy legyen!!! Az apja magyarázza neki, ne te, hátha úgy jobban hajlik rá, hiszen apa a példakép és ebben a korban ez sokat számít szerintem. Az én férjem sem áll oda mások mellé pisilni és megtörli, szerintem ezzel nincs baj sőt. Valószínűleg nem tudja magát elengedni, ha mások is mellette vannak és kellemetlen neki, ezzel nincs gond. Szólj az oviba, hogy a normál wc-be vigyék pisilni. Otthon apuka mutassa meg neki, hogy klassz dolog állva pisilni vagy valami hasonlót, hiszen ők tudják miért is jobb.
2019. ápr. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Szerencsére nálunk nincs ilyen wc az oviban. Sőt, ők ráülősen pisilnek. Az én fiam itthon is jobban szeret ráülni. Tud állva is, idegen helyen vagy a szabadban. És meg is törli. Ezt én nem látom problémának.
2019. ápr. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Én egyetértek a fiaddal, sőt kifejezetten nem szeretném, hogy ilyesmire tanítsák a gyerekemet. Egyébként a férjem ülve pisil (kivéve nyilvános vécék) és töröl. Nem gondolom, hogy ettől kevésbé lenne férfias, ellenben nem kell állandóan a pisát sikálni a vécédeszkáról és alsóneműből...
2019. ápr. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha szégyenlős, menjen a másik vécébe vagy várja meg, amíg a többiek végeznek. A megtörlés meg dicséretes, nem tudom, mi vele a bajod.
2019. ápr. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

Én férjem is ülve pisil.

Töröl is.


Jobb,mint a szétcsattogtatott pisit a csempéről takarítani ( és nincs olyan hogy nem csattog szét)

Idegen helyen nyilván nem.



Apja/ nagyapja tanítsa meg állva pisilni,


Ha zavarja a közös, akkor szólj az óvonőnek, hogy a gyerek külön pisilne..

2019. ápr. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha a pedagógus tudomást szerez arról -akár a gyermektől, akár a szülőjétől-, hogy egyedül pisilne, akkor jó esetben ennek megfelelően fogja kialakítani a helyzetet az óvodában ezentúl. (Nem biztos, hogy szült neki a gyermek.)


A rászoktatásról meg annyit, hogy nem muszáj rászoktatni. Az óvodában a pedagógus ösztönözheti az állva pisilésre a fiúkat (szóban), de ennél sokkal többet nem tehet (hacsak nem beleviheti bábozás, szerepjáték stb során az állva pisilést, pl a plüssmacival eljátssza). A legtöbb fiú idővel rászokik az állva pisilésre. Aki meg nem, nincs jelentősége.

2019. ápr. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Elírtam, elnézést, javítom:

(Nem biztos, hogy szÓlt neki a gyermek.)

2019. ápr. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!