Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai beíratkozás, ha nem a...

Óvodai beíratkozás, ha nem a lakcím szerinti ovit akarjuk? Hogy zajlik egy ovis beíratkozás?

Figyelt kérdés
A lakcímünk szerinti ovi nem szimpatikus, ráadásul messze van tőlünk. Rossz út vezet csak oda, valahol csak az úttesten lehet tolni a babakocsit az ovi közelében pedig föld út van... Most szültem, tehát babakocsival kell majd a város szélén lévő oviba vinnem, hoznom a lányom. Ez majd esőben lesz érdekes... Lehet kerülni, de az gyalog fél órás út. A vicc, hogy a közvetlen közelünkben kettő óvoda is van. Az egyik gyalog 2 percre, a másik kb 5 percre van tőlünk. Ki akadtam, mikor megtudtam, mi egyikhez sem tartozunk. Van esély, hogy felveszik az egyikbe a lányom? Hogy zajlik egy ovis beíratkozás?
2019. ápr. 23. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom jövő szeptembertől oviköteles a gyerkőc.

Az ovodák csak abban az esetben vesznek fel nem körzetükbe tartozó gyerekeket, ha marad hely nekik, miután felvették azokat, akiket kell. Persze el is utasíthatnak, ha ugy gondolják.

Esély mindig van, kérdés, hogy milyen az ovodavezetés. Mondjuk beszélhetnél az igazgatoval, milyen eselyeitek vannak, és elmondhatnád a problémaidat. Persze ez nem garantálja a sikert, de egy probát megér.

2019. ápr. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze lehet, sokan nem lakcím szerint járnak, mi sem. Az esélyek tényleg a jelentkezések számától függnek. Hívd fel őket és kérdezd meg.
2019. ápr. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hogyhogy hogy zajlik? A kiírt időpontban odamész ahol van a beiratkozás és kitöltesz egy papírt. Fognak kérni iratokat, lakcímkártyát stb.

Ha van hely felveszik a nem körzetes gyerekeket is, ha nincs nem. Erről küldenek egy levelet majd.

2019. ápr. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már beíratkoztunk tegnap. Nem tudtam vinni kell e a gyereket. De azóta már mindent tudok, csak azt nem melyik bölcsibe veszik fel. Viszont nem vittem a lányom anyakönyvi kivonatát, a személyit meg nagyon nehezen akarták elfogadni. Volt egy anyuka, aki rosszul tudta a lánya nevét. Na ez milyen már?!
2019. ápr. 25. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!