Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan oldanátok meg ezt a...

Hogyan oldanátok meg ezt a kellemetlen helyzetet?

Figyelt kérdés
A kislányomnak most lesz az ovis"ballagása",valójában egy rövid búcsúztató,kb.fél órás program,mert csak négyen kezdik idén az iskolát.Nem is szeretnék nagy felhajtást,pláne,hogy két hónapos a kisebb lányom.A helyzet a következő:párom és az én az én szüleim 4 éve nem beszélnek egymással korábbi sérelmek miatt,nem is találkoztak ez idő alatt.Vagyis ha a nagyszülőket meghívnám az apuka nem lenne ott a búcsúztatón,az én szüleimnél nincs ez az ellenállás,de mondhatni kizárt,hogy egyszerre mindenki jelen legyen.Viszont a szüleim imádják a gyerekeimet,rengeteget segítettek és segítenek.Hogy oldjam ezt meg,hogy ne legyen sértődés a meg nem hívással kapcsolatban?
2019. máj. 13. 07:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
Apuka lesz ott. Könyörgöm, Ebben a ovis ballagás, semmi jelentősébe nincs
2019. máj. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Úgy oldd meg, hogy megmondod a párodnak: Ez a gyerekről szól, nem pedig róla. ha azt akarja, hogy a gyereknek az az emléke maradjon az ovis ballagásáról, hogy apa bedurcizott és nem ment el, hát lelke rajta.

A nagyszülőknek fontos, a gyereknek is számít, hogy ott vannak-e a mamáék... de az is, hogy apa ott van-e. A kérdés már csak az, hogy apának számít-e. Ha nem, akkor kár is gondolkodni rajta. Menjenek a mamáék.

2019. máj. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
30%
Egyértelmű, hogy a férjem az első ilyen helyzetben.
2019. máj. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

"Egyértelmű, hogy a férjem az első ilyen helyzetben."


Szerintem meg a gyerek. Róla kell, hogy szóljon. Apuka meg tegye félre fél órára a sértődöttségét. Nem kell beszélgetni, nem kell jópofizni, ott kell állni egymás mellett és örülni a gyerek örömének.

2019. máj. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%
Ez egy ovis balalgas, te legyel ott meg a ferjed! Nagymamak minek?? Ez az ovis balalgas csak egy jelkepes, jelentektelen dolog... Majd 8ev mulva, az altalanos befejezesekor, na annak mar lesz jelentosege, ha nem jelennek meg egyutt...
2019. máj. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

4-nek igaza van. Ki a búbánatos tököt érdekel a hisztiző felnőttek óhaja? Ballagás, aki ott akar lenni elmegy. Aki nem akar az meg duzzogjon, mint egy óvodás. Vannak alkalmak amikor igenis tényleg a gyerek az első, ha a ballagás a kislánynak fontos, nem kellene apukának "fúj en nem megyek ha anyós ott van", anyukának meg "kit érdekel a mami ez csak egy retkes ovis ballagás" drámázást játszani.


Pár hozzászóló nem igazán fogja fel hogy a gyerek kedvéért félre lehet tenni a hisztikét vagy épp lehet vele együt ünnepelni egy neki nagy lépést az életben. Gratula, nem mindenkinek való gyerek.

2019. máj. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek.Látom megoszlanak a vélemények,nekem is vegyes érzelmeim vannak.Egyrészt mert ez nem igazán lesz ballagás,egy ballagó verset elmondanak
2019. máj. 13. 09:27
 8/14 A kérdező kommentje:
És néhány más fajtát,úgy lett időzítve,hogy utána tudjanak még maradni ügyeletben,illetve a dajkát is búcsúztatjuk,mert nyugdíjba megy.Sajnos a párom nagyon makacs,biztoa,hogy nem jelenne meg velük pláne így,hogy a csoportszobában,kis területen lesz.
2019. máj. 13. 09:30
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Meghívnék mindenkit. Ez a gyerekről szól! Neki joga van a szeretteihez akkor is ha amugy ők nem szeretik egymast.
2019. máj. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%
Egyrészt szerintem se fontos egy ovis ballagás, főleg így, hogy csak négyen ballagnak. Másrészt szegény gyereknek baromi jó lehet, hogy ilyen dedós viselkedésű családja van. Milyen példát mutatnak neki? A helyedben azt mondanám, hogy senki nem megy rá, csak te és ez később is így lesz, ha nem szedik össze magukat és nem állnak szóba egymással legalább a kötelező alkalmakkor.
2019. máj. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!