Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti hogyan reagáltok az óvónői...

Ti hogyan reagáltok az óvónői nyomásra?

Figyelt kérdés

Gyermekem 5 éves, csak délelőttönként jár oviba, délben érte szoktam menni.


Most jön a nyár, a nyári szünet egy hónapja alatt természetesen nem viszem, de meggyőzött az óvónő, hogy 2 hónapig ne vigyem be, mert akkor őket nem rendelik be, meg amúgyis nyaralni mennek, meg hogy összevont ovis csoportok lesznek, váltott nevelőkkel, ki tudja, hogy reagálna a gyerekem(aki amúgy barátkozós, de nem szabálykövető csendes típus.


Abszolút megértettem, mivel nem kell dolgoznom jelenleg, csak tanfolyamra járok, ami nem létszükséglet, tudják, hogy nem dolgozom, így természetesen van időm.


Viszont most utólag fel vagyok háborodva, egyedül nevelem, soha senki sem vigyáz rá, összvissz annyi időm van magamra, amikor az oviban van 9-12ig, és ugyan imádom nagyon, de belebolondulnék 60 napba éjjel nappal úgy, hogy amúgyis csak 3-4 órát tölt nélkülem naponta, azt is ritkán, mert minden második héten beteg. Szóval nincs bepótolnivaló idő, amit nélkülem tölt, mint a többségnek, nem érzem, hogy most kell pótolnom az eddigi elhanyagolást.


Úgy érzem nekem jár ez a délelőtt, másrészt meg rossz anyának érzem magam, hogy meg kell indokolnom, miért akarok a gyerekem nélkül tölteni napi 3 órát.


Minden hétvégén is velem van, sosincs rokonnál, se nagyinál, se apukánál, se bébiszitternél, csak én vagyok.


Másikoldalról meg le akarják passzolni az oviból, mert nagy türelmet igénylő gyerek, bár szerintem csak velük nem jön ki, korábban nagyon imádta az előző nőt. Szóval nem is vinném szívesen, arra a délelőttre is csak azért hordom, mert muszáj és mert a gyerekem igényli a többi gyerek társaságát..


Nem tudok mit kezdeni a helyzettel. Nálatok hogy zajlik ez az egész?


2019. máj. 16. 17:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
54%
Ne engedj! A gyereknek is kell, hogy közösségben legyen.
2019. máj. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
39%
Kérdező miért vagy felháborodva? nem az ovi akarja lepasszolni a gyereket hanem te, mivel te akartad, te szülted. Gondolom senki nem tartotta a nagykést a torkodhoz hogy szülj, egyedül a te kötelességed, meg a gyerek apjáé az ellátása, nem az óvodáé, nagyiké bébiszitteré stb..
2019. máj. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
74%
Hát alig várják a pedagógusok a nyári szünetet, elég kemény azért 1 tanévet lehúzni. Ők ilyenkor veszik ki a szabijukat, és minnél kevesebb gyerek van, annál kevesebb óvónőnek kell dolgoznia, annál több szabit tudnak kivenni. Év közben nem vehetnek ki 1-2 hét szabit. Mindenhol ez van, mindenhol próbálják a szülőkre rábeszélni, h ne vigyék a gyereket ha nem muszály. Engem most arra akarnakrábeszélni h ballagás után már ne vigyem oviba a fiam arra a 2 hétre. Ugye iskoláig kértem az ovit juli 15ig. Mindent bevetettek h miért ne vigyem. A legjobb h lelkibeteg már a fiam. Mondtam nekik h megy és kész abban a 2 hétben fogunk költözni van 1 6 hetes babám is azt a 2 hetet mindenki ki fogja bírni.
2019. máj. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
91%
Elmondod, hogy nincs semmi segítséged, és vállalod a vegyes csoportot.
2019. máj. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
61%

Én meg alig várom, hogy nyári szünet legyen, és ő is itthon legyen velünk az öccsével.


Amugy nálunk max megkérdeztek, mikor még dogoztam, hogy nem tudnánk megoldani, hogy ne csak akkor ne menjen, mikor zárva az ovi, hanem akkor is, mikor nyitva vannak ugyan, de összevont csoportok vannak. Nem tudtuk megoldani sajnos.

Elvileg azért kérik, mert ők is emberek, fáradtak, és ahogy te önző módon vinnéd, ők önző modon pihenni akarnak. Borzasztó.

2019. máj. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
88%

Az utolsó, az utolsó mondattal megfogalmazta a lényeget. Egyszerűen más az érdek: neked a délelőtti pár szabad óra, neki a minél kevesebb gyerek, mert ahogy ezt fent levezették, kevesebb gyerekhez kevesebb óvónő kell, ergo több a szabi. Ezt is meg lehet érteni, meg nem is. Nekik sem tartott senki pisztolyt a fejükhöz, hogy óvónők legyenek, másrészt tényleg baromi fárasztó tud lenne egy teljes tanév szabi nélkül, nekik ez a pihi.

Szóval érthető mindkét fél álláspontja, itt sajnos nincs jó döntés. Ha ez segít, amúgy én vinném ez a napi 3 óra az kb. semmi a gyereknek, de neked életmentően szükséges.

2019. máj. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
90%

Először hagyod magad meggyőzni, utólag meg fel vagy háborodva.

Mondd meg az óvónőnek szemtől szemben, amit itt leírtál, és hogy ezért meggondoltad magad.

Sajnos a pedagógusok szabadságolása még így a legegyszerűbb. Valamikor ki kell venniük, jobb, ha olyankor minél kevesebb gyerek van, de persze muszáj biztosítani a felügyeletet, ha igény van rá. Meg lehet érteni, ha minden szülőnek elmondják, amit neked is.

A többit, hogy egyedül neveled és nincs segítséged és nem dolgozol, sajnálom, de szerintem ezért nem az ovira kell haragudnod.

2019. máj. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
61%
Kérdező, nem dolgozol, mégis fárasztó neked a saját gyereked? Más meg munka mellett alig várja hogy végre együtt lehessen huzamosabb ideig a gyerekével. Szegény kicsi, ha már az anyja is szabadulna tőle:-(
2019. máj. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
40%
Megmondod, hogy valtozott a helyzet, jonni fog nyaron, es nem gond, hogy vegyes csoport lesz. Ha rakerdeznek, miert, nem kell magyarazkodni, annyit mondasz, hogy igy dontottel. Nalunk (kulfold) 3 het ossz-visz az oviszunet, es nincs csoportosszevonas. Evkozben van meg 3 het karacsonykor, es 1 het tavasszal. Szoval osszessegeben tobb, de valahogy jobban eloszlik.
2019. máj. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
51%

MIt háborogsz?

Elmondta az óvónő a tényeket, te meg döntöttél. Ő a hibás?

2019. máj. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!