Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Gyereketek ovijában mennyire...

Gyereketek ovijában mennyire jellemző a szülőktől támogatás, játékok vásárlása? Ti miket visztek be?

Figyelt kérdés
Ma pl az egyik család van 30 labdát és rengeteg homokozó készletet hozott a csoportoknak. Előtte volt olyan aki játékkonzolt, vagy épp rengeteg szörpöt. Túlzásnak érzem ezt, főleg hogy a gyerekek mondogatják ezt apa vette, anya hozta én játszok elsőnek vele. A kisfiamnak ez rosszul esik. De így is havi 3500ft csoportpénzt fizetünk, nem érzem azt hogy kellene pluszba venni bármit is vagy mégis?
2019. máj. 20. 18:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem hallottam mèg ilyenről. Gyümölcsöt kell havonta 1x bevinni aztàn ennyi
2019. máj. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Havi 3500ft???? 😱

Havi 500ft a csoppénzünk.

Egyébként nálunk nem jellemző, nem tudok róla h vennének a szülők játékokat stb.

Segíteni szoktunk festeni, kertet rendezni.

Volt h egy apuka szerelte fel a védőrácsit a radiátor elé. Vagy a férjem rakott össze a babaházat (építkeztünk, megmaradt a faanyag)

De a lányunknak még véletlenül sem mondtuk h "azt apa csinálta"

2019. máj. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt néhány vállalkozó család, akik tudtak szerezni játékokat, eszközöket, rajzszereket olcsóbban vagy ingyen, amiknek mindenki örült. Sosem volt probléma a gyerekeknek, hogy kinek a szölője hozta.
2019. máj. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk se nagyon jellemzo. Mi is havi 500ft a csopipenz. Arra szoktak megkerni hogy ha van olyan lap amire a tudnak meg a gyerekek rajzolni akkor azt szivesen fogadnak.
2019. máj. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
4es vagyok le maradt hogy heti 1 alkalommal vigyenek gyumit de abbol is max 3db lehet.
2019. máj. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi vettünk többször játékot, egyéb dolgokat az oviba, de soha nem tudta a gyerekünk, hogy azt mi vittük be.
2019. máj. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Havi 3500csoport pénz?!?! Az durva, mi fél évre fizetünk 4800.-at.

Nálunk a gyümölcs bevitel van felosztva a szülők között, kb havi 1x kell vinni.

Ezen kívül néha szokott akinek módjában áll ezt azt bevinni, papírt rajzoláshoz, gyurmát, sütéshez kellékeket, teát, mézet. Nasit szörpöt csak alkalmakkor lehet vinni, szülinap, farsang ilyesmi.

Játék sem jellemző, ha visznek is be nem veri senki nagy dobra. Mi épp a múlt héten kisfiam kérésére vittünk be fa vonatsínhez váltókat, itthon volt 8db bent egy sem, és az a kedvenc játéka az oviban kérte vigyük be, megbeszéltük ha beviszi ottmarad közösbe.

2019. máj. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%
Undorító dolognak tartom, hogy ennyi pénzt elkérnek. Jó, nem ver földhöz senkit 3500 ft, de akkor is. Ilyenkor elgondolkodok, hogy ez csak Magyarországon divat? Ennyire nincs pénze az államnak? Szomorú...
2019. máj. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a csoportpénz 2000 ft/félév. Rajzlapot/fénymásoló papírt mindig szívesen fogadják, de mást nem szoktak vinni a szülők, csak ha azt külöm kéri az ovi. Pl. vigyünk virágot és majd közösen elültetik.

Én az adóm 1%-át szoktam az ovi alapítványának felajánlani, ennyi.

2019. máj. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A lányom ovijában 700Ft a csoportpénz, a gyümölcsöt kérik, papírnak örülnek, olcsóbb kreatív készleteket, eszközöket szoktunk vinni és a fogkrémet vállaltam. A lányom örömmel adja át ezeket, de semmi extra.


Ellenben van egy apuka, aki 3. éve 1.000.000Ft-ot ad az ovi alapítványának, annyira hálás, hogy a fiát évközben átvette az ovi egy magánoviból.

2019. máj. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!