Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A kishugom szeptemberben...

A kishugom szeptemberben kezdi az óvodád és nem abba csoportba került ahova a mi szerettük volna mert abba a csoportban van két autista gyerek? Részletesebben lent

Figyelt kérdés
A kishugom szeptemberben kezdi az óvodád és nem abba csoportba került ahova a mi szerettük volna mert abba a csoportban van két autista gyerek ( az egyik közülük súlyosabb tipusu, a másik pedig enyhébb es valami kettes és hármas számokat mondtak de ezt nem tudjuk hogy mit jelent pontosan) és nem tudjuk hogy fellebezzünk-e hogy oda keruljon ahova szerettuk vonla mert nem tudjuk hogy mit várjunk mert még nem volt ilyen tapasztalatunk és azért írok a szüleim nevében hogy megtudjuk hogy másoknak mi volt a tapasztalata egy ilyen hasonló helyzetben ( amelyik csoporba került ott is lesz egy autista gyerek és ő rá is kettes számot mondtak)?

2019. máj. 22. 16:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Elmondom akkor, szinte minden csoportban van pár sni gyerek, nem tudjátok kikerülni. Attól, hogy autista, lehet hogy semmi bajotok nem lesz vele (viszont mondjuk a szomszéd Józsikája naponta mindenkibe belekötni majd), nem kell előre pálcát törni felette.
2019. máj. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Én csak annyit tudok, hogy az én fiam sem abba a csoportba kerult anno, ahova a parom akarta. O nem orult neki, de mondtam, menjunk el a szuloire, ismerjuk meg az ovonot. Na hat mi nagyon pozitivan csalodtunk akkor, kifogtuk a legjobb ovonot az oviban. Persze a parom fellebbezni akart, anyosom ia ezt nyomatta, de mondtam, hogy ne.

Azt tudom, hogy naluk is van autista a csoportban de ez igazabol nem rossz, es a kisfiuval kulon foglalkoznak. Annyit tudok, hogy nalunk ugy volt, hogy 1 autista talan 2 normalt tett ki, de ezeket a szamokat nem tudom mit jelenthetnek.

Nem kell felni ha autista van csoportban, ma mar szinte majdnem minden ovi minden csoportjaban 1 max 2 sni gyerek van.

2019. máj. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Mert? Baj ha a gyereked tanul egy kis elfogadást? Mindenhol vannak nehezebb esetek.
2019. máj. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Félreértitek. Nem került abba a csoportba ahova szeretett volna, mert abban a csoportban két autista van, akik ugye több gyereknek számítanak, így a kérdező húga már nem fért be.


Kérdező: Én várnék, megpróbálnám azt a csoportot amibe került, és ha nem tetszik, még mindig megpróbálhatjátok átkérni.

2019. máj. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
35%

Fiam olyan csoportba járt elsőnek ahol volt 3 autista, adhds kisgyerek. Nem lett volna gondom velük amíg rendszeresen harapás karmolás nyom nem lett volna a gyerekemen.

Magán oviban ilyen nem volt a váltás után

2019. máj. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Most vagy én nem tudok szöveget értelmezni, vagy mindenki más aki válaszolt nem tud.

A gyerek azért nem került a kívánt csoportba,mert ott két auti gyerek is van már, ami azt jelenti, hogy annak a csoportnak kisebb a csoportlétszáma, a 2 gyerek 4-nek felel meg.

Ahova végül került a kérdező húga, ott biztos befért a keretbe.

Felesleges fellebbezni, ismerjkedjetek meg a leendő óvónőkkel a kiscsoportos szülői értekezleten, semmivel sem lesz rosszabb a húgodnak. Ellenben ha elkezdtek pampogni azt garantáltan megjegyzi mindenki

2019. máj. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
98%
Az autista 3 főnek felel meg. Hogy mi az a kettes szám fogalmam sincs. Autistához nem tudok kettest kötni. Elképzelhető, hogy a két gyerek közük egyik autista, s 3 főnek felel meg, a másik valamilyen más típusú SNI-s, s ő pedig 2 főnek felel meg. (gyógypedagógus)
2019. máj. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Eloszor is koszonjuk a normalis valaszokat es a segitseget( igen egy kicsit nehezen erthetően fogalmaztam meg)

Másodszor akinek az jott le hogy nem tanitjuk elfogadasra az teved de nagyon, mi is tudjuk hogy egy egeszseges gyerek is ugyan úgy mint bárki más fájdalmat okozhat majd es lehet hogy egy egyeszseges gyerekkel tobb gondunk lesz de ezt a kérdest azért tettem fel mert meg ilyen tapasztalatunk nem volt és nem tudjuk hogy mire számitsunk,és hogy fellebezünk-e vagy sem.

2019. máj. 23. 00:32
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

a 2-es és 3-as számok azt jelzik, hogy adott gyerek hány főnek felel meg a csoportban. Tehát a 2 sajátos nevelési igényű gyerek 5 gyereket tesz ki, így valószínű ez okból nem lehet feltölteni jobban a csoportlétszámot.

Én nem fellebbeznék. Nem egyszerű az sni-s, autista gyerekekkel sem az óvónőnek, sem a többi gyereknek.

2019. máj. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Okkal tették abba a csoportba, ahová tették. Ha csak nem volt valami speciális indokotok, ami miatt a másikat választottátok, szerintem fölösleges fellebbezni.
2019. máj. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!