Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit lehet kezdeni egy kötekedő...

Mit lehet kezdeni egy kötekedő óvónővel?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A helyzet, hogy nem rég költöztünk egy másik városba és van 1 lányunk, 4,5 éves. A költözés miatt ugye átírattuk a helyi oviba, amivel eddig nincs is gond.

A lányom imádja ezeket a csillámtetkókat, van kis készlete is hozzá, formái, és néha rájön, hogy ő most szeretne egy szívecskét vagy egy lepkét a karjára. De csak ilyen kis picikét.. Meg a mániája az a rágó, amiben tetoválás van, megy és már teszi is fel magának, persze előtte megkérdezi szabad-e.


Na már most a múlt héten az óvónénije észrevette, hogy a karján van egy csillámos kis lepke és kifakadt, hogy azonnal mossa le, ő ezt nem engedi meg az oviban, szóval többet ne is legyen ilyen rajta blabla. Mint kiderült ő azt az elvet vallja, hogy régen is csak a börtöntöltelékeknek volt tetoválásuk és teljesen idegenkedik a témától.


Na ez egy csütörtöki nap volt, ha jól emlékszem, délután mentem az oviba a lányomért, összepakoltunk, elindultunk és séta közben faggattam, hogy mi volt az oviban, mit csináltak stb. És akkor mondta, hogy leszidta az óvónéni a csillámtetkója miatt. Na hát itt felment bennem a pumpa, visszafordultunk, félrehívattam az óvónőt és megkérdeztem, hogy mi is történt pontosan délelőtt és mégis neki miért fáj, ha van egy kis lepke, szívecske, csillag vagy bármi a lányom karján. Majd itt előadta a börtöntöltelékes sztorit, teljesen átélve és hogy egyáltalán nem kéne ezt engedni egy ennyi idős gyereknek, mert majd felnőttkorában az első dolga lesz az igazi tetoválás. Csak pislogtam. Megmondtam neki, h én vagyok a gyerek anyja, én döntöm el, hogy mit festegethet vagy mit nem a lányom magára és ha felnőttként igazi tetoválása lesz, az az ő dolga lesz, én attól még ugyanúgy fogom őt szeretni, hisz a gyerekem. Még próbálkozott volna magyarázni, de én rövidre zártam azzal, hogy ne szóljon bele mit engedek meg a lányomnak és mit nem, senkinek nem okozott problémát azzal a nyamvadt csillámtetoválás, úgyhogy legközelebb ne förmedjen rá és a saját gyerekének tiltsa meg, ne az enyémnek, majd eljöttünk.


Hétfőn egy jött az egyik barátnőm a szintén ilyen idős lányával és odajöttek a lányok, hogy ők egyforma csillagot szeretnének a karjukra, segítünk-e nekik. Mondtuk, hogy persze. Így hát a lányok kedden a csillaggal ment az oviba és mondta, hogy az óvónéni ezt észrevéve annyit mondott, hogy „na már megint, ez hihetetlen” majd hangosan közölte, hogy Gyerekek, ha én valamit nem engedek, akkor azt be kell tartanotok. Vagyis nem a lányom mesélte ezt így el szó szerint, hanem a dadus (mert az óvónő nem volt ott délután), mert rákérdeztem, hogy miről van szó.


A férjem most azon gondolkodik, hogy menjünk be az ovi vezetőjéhez és szóljunk neki, hogy állítsa le az óvónőt, mert egyikünk sem fogja benyelni, hogy inzultálja a kislányunkat egy hülyeség miatt, csak mert ő irtózik mindennemű tetoválástól. Egyébként nincs semmi baj, szófogadó, kedves kislány, nem rendetlenkedik meg verekszik az oviban vagy bármi hasonló.


Ti mit szólnátok ehhez? Én nem gondolnám, hogy ilyesmit megtilthat az óvónő a gyerekeknek, azt h rászól h ne tépje a másik haját pl, vagy ebédnél ne lökdösse az asztalt stb stb az rendben van, na de ehhez mégis mi köze van?


2019. máj. 29. 12:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Ovónőnek nincs nagyobb problémája az életében, mint más gyerekén a csillámtetkó???
2019. máj. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 4 éves.kiscsoportos. Ő is imádja. Hétvégén szokott kérni, ha már az előző lekopott. Legutóbb mind a két karján volt. Soha nem szóltak érte, inkább megdicsérték. Nem érdekelne ha szólna érte. Ha a gyereknek tetszik, akkor had legyen rajta. Semmi rossz nincs benne.
2019. máj. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Úgy megnézném, hogy ezt hogy adnà elő a kitetovált, nagydarab, két diplomás férjemnek.

Komoly károkat okoz, ha ilyeneket tanít a gyerekeknek, hogy aki tetovált, az börtöntöltelék. Ez pont ugyanaz, mintha azt mondaná, hogy akinek barna a bőre, az lop. Ugye, érted?

Ma a felnőttek legalább felének van.

2019. máj. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Paulay39 válasza:
47%
Kiscsoportos kisfiú anyukája vagyok. Elemi érdekem az óvónőkkel együttműködni, persze, ha ezen az eseten kívül alapvetően el tudom fogadni a nevelési elveiket, én nem "tépném össze a babaruhát", és elmagyaráznám a gyerekemnek, hogy az óvodában kerüljük a tetoválást. Azt gondolom, hogy neki is meg kell tapasztalnia az otthoni elvárásokon kívüli nézetek elfogadását és az azokhoz való alkalmazkodást.
2019. máj. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Milyen gyöpös agyú óvónőtök van :( én bölcsiben dolgozom, kisgyermeknevelő vagyok. Pl pont ma volt gyereknap, kolleganőm arcot festett a gyerekeknek, annak aki szerette volna, de csillámtetkózni is szoktunk. Imádják a gyerekek és baromi hálásak érte, büszkén mesélik délután a szüleiknek.

Én tennék egy próbát a vezetőnél, ő - azon túl, hogy természetesen valamennyire "védenie kell" a beosztottját - javaslatot is tehet számára, hogy engedje már el azt a fajta elavult nézetét a csillámtetkóval kapcsolatban. Sok szerencsét!!!

2019. máj. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Köszi a további válaszokat, gondolatokat, az álláspontunk a férjemmel azonban továbbra is változatlan, beszélni fogunk a vezetővel és nem hagyjuk annyiban a dolgot, valamint a tetkót sem tiltjuk meg a lányunknak.


Egyébként megtapasztalja az otthoni elvárásokon kívüli más nézeteket/szabályokat/elvárásokat is, mint például hogy mamánál bizonyos dolgokra más szabály vonatkozik, mint nálunk, de ugyanez ha átmegyünk valaki máshoz. Nem arra van nevelve, hogy csak azt fogadja el, amit mi jónak látunk és amit mi mondunk neki, de nem is hagyom h egy ilyen szűk látókörű óvónő azt tanítsa neki, hogy a tetoválás a börtöntöltelékek eszköze. És nem fogom hirtelen megvonni tőle azt, amit eddig lehetett neki és amiben nincsen semmi rossz. Azért az a felnőttek világában sem úgy működik, hogy nekem kivétel nélkül alkalmazkodnom kell, ahhoz az állásponthoz, amit mások adott dolgokról gondolkodnak! Az óvónőnek joga van azt gondolni a tetoválásról, amit, ahhoz viszont nincs joga h csúnyán leszidja és inzultálja emiatt a lányomat, ahogy ahhoz se, hogy megtiltsa neki a tetkót. Nem hinném, h az a célravezető módszer, hogy óvónőként egy ilyen piti, ártatlan dologban felülbírálom a szülőt. Mintha én bent munkahelyen azt mondanám, hogy utálom a zöld színt, mától megtiltom, hogy bárki zöld színű ruhadarabot viseljen. Persze, ha a szülő úgy gondolja tök jó buli, ha a gyereke verekszik, rosszalkodik az oviban és nincs ezzel semmi gond, akkor jogos hogy az óvónő rászól a gyermekre és nem engedi bántani a másikat, de hát könyörgöm egy csillámtetkóval kinek árt az a szerencsétlen gyermek?

2019. máj. 29. 14:26
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hittem csak nálunk kötekedtek az óvónők, de ez nem semmi. Sosem szóltak tetkóért az oviban, sőt eddig még az iskolában sem. Aki azt írta mossátok le, az nem biztos, hogy tudja elég nehéz ezeket lemosni és hosszú idő amíg lekopik.

Nem mosnám le róla az is biztos.

2019. máj. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is óvónő vagyok, nem kevés tetoválással, persze ha muszáj takarom, de látják a gyerekek is, nincs ezzel semmi gond, sok szülőnek szintén van.

Csillámtetkóért, matricáért, rágós tetoválásért sosem szóltunk még, ezt nem is értem miért probléma. Most volt gyereknap, rendeltünk egy csillámtetoválós hölgyet, imádták. Buliból mi is és a dajkáink is csináltattunk.

Nálunk minden második kicsin van, nálatok csak a lányodon? Nehezen tudom elképzelni. A helyzetet is nehezen tudom elképzelni. A csoport másik óvónők mit mond erre?

Én megpróbálnék mégegyszer nyugodtan, összeszedetlen beszélni az óvónővel, ha továbbra sem értek el semmit, kérnék egy fogadóórát, ahol legyen jelen a vezető is. Sok sikert !

2019. máj. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Csak a mobilom nem tudom használni: másik óvónő, összeszedetten
2019. máj. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
28%
Hát most nem leszek népszerű, de én biztos nem csapnék patàliát egy ilyen piti baromság miatt. Egyáltalán nem értek egyet az óvónővel (!), szimplán ugyanolyan nevetségesnek tartom az emiatti pattogást mindkét fél részéről. Anno nekem is (és szerintem sokan másoknak a 90-es évek elején) csak szünetben, meg hétvégén szabadott Turbórágótetkót, meg körömlakkot viselni - azt is szigorúan csak a kisujjamon x), nem haltunk bele, egyszerűen megtanultuk, hogy közösségben mások a szabályok, otthon lehet “lazázni”. Nem nagy ügy. Hangsúlyozom, nem az óvónővel értek egyet, de nem is vagyok ilyen drámafüggő, “mindenxarértbalhézom-véranya”.
2019. máj. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!