Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti elengedtétek a gyereketeket...

Ti elengedtétek a gyereketeket óvodai kirándulásra? Ha nem, miért nem?

Figyelt kérdés

2019. jún. 1. 18:44
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
31%
Nekem kiscsoportos a fiam, és nagyon félénk...nem engedném, csak ha mehetnék én is. Egyedül még a fiamban "nem bízom".
2019. jún. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 piroska és a farkas ***** válasza:
47%
Érdekes, amit írtok, én tavaly szerettem volna szülőként kísérni a kiscsoportos kislànyom csoportjàt, vonatos kiràndulàs volt. Nem lehetett, mondvàn, h igazsàgtalan azokkal a gyerekekkel szemben, akiknek nem jön az anyukàjuk. 21 fős csoport, nekem pedig pedagógus végzettségem van. Bàr utóbbi lehet, h nem szàmít . Mindenesetre azt hittem, örülni fognak a +1 felnőttnek, de nem. Végül a kislànyom úgy döntött, h nem szeretne menni, mi pedig màr előző este megbeszéltük a férjemmel, hogy úgy lesz, ahogy szeretné, semmilyen irànyba nem fogjuk kényszeríteni. De őszinte leszek, megkönnyebbültünk.
2019. jún. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
43%
El engedem, persze, de nem mondom h nyugodt vagyok. Mondjuk én full paramami vagyok. De ők heti szinten járnak úszni kulonbusszal, havonta bábszínházba, plusz évente több kirándulás. Állatkert, Margitsziget, csodák palotája, mupa, szóval mrnnrk elwg sokat. 2,5eves korától. Most már 5eves elmúlt, de mindig aggódok.
2019. jún. 2. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
11%

Nem minden óvodapedagógus képes normálisan felmérni a viszonyokat.

Sógornőm gyerekét elvitte az óvoda Pécsről, egy külvárosi óvodából Szigetvárra kirándulni, vonattal, kb. 35km. Nem akartak szülői segítséget, de a szülők végül kierőszakolták, hogy páran elmenjenek. Vegyes csoportba járt a kislány, a hazafelé úton a gyerekek fele elaludt a vonaton. A segítő szülők több fordulóban fuvarozták az állomásról az alvó vagy félálomban kóválygó gyerekeket az óvodáig. Ahova tömegközlekedéssel csak átszállással lehetett volna eljutni, és ebből a második busz 40-50 percenként járt.

2019. jún. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Piroska !


Nálunk sem engedték szülőket. Szintén az igazságtalanság volt az indok - kb minden szülő menni akart, nem lehetett dönteni, illetve az s tény volt a döntő, higy a gyerekekért csak és kizárólag a pedagógus a felelős. Márpedig ha Pistike anyja ott van és megenged valamit Pistikének, amit azh ovonő nem, akkor kitor a kaosz.

2019. jún. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
15%
Most mi a gond azzal h őszinte vagyok es tudom h a fiam végigsirná a kirandulast? :D mindenki a saját helyzeterol ír, nem? :D
2019. jún. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 piroska és a farkas ***** válasza:
35%
Itt nem volt több jelentkező rajtam kívül. Az indokot megértem,de engem a + felnőtt megnyugtatott volna, akkor is, ha nem én vagyok az. Nyilvàn bizonyos szabàlyok betartàsàval.
2019. jún. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
77%

Elengedném, persze. Mondjuk nálunk kiscsoportban nincs még kirándulás, mert még picik.

Nálunk az volt h nagycsoportban szokás év végén egy ottalvós kirándulást szervezni egy táborban. Az óvónők azt mondták, hogy csak azok a gyerekek mehetnek, akik ott is alszanak, mert ha a csoport felét hazaviszik első nap délután az nem jó, mert akkor a többi is elkezd sírni h érte miért nem jött az anyukája. Így volt a mi csoportunkban kb 2-3 gyerek, akik nem jöttek, mert az anyukájuk nem akarta ott altatni őket, mert féltek h sírni fognak meg ilyesmi.

Az én lányom végül ott aludt és nem volt gond, egy gyerek sem sírt este.

Viszont a kérdező nem írt semmit, h mire gondolt, amikor a kérdést feltette. Igazából nem nagyon tudok olyan indokot elképzelni h miért ne mehetne. Ha nincs valami súlyos betegsége a gyereknek (de ha lenne akkor ugyebár oviba se járhatna), meg nincs semmi extra akkor elengedném, persze.

2019. jún. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

Valószínűleg félve engedi a gyerekét mindenki. Nálunk mindig busszal vitték őket, (kiscsoportosok nem mehettek) így csak az miatt aggódtam, hogy tudjon kapaszkodni, nehogy véletlenül leessen az ülésről. Visszafelé ők is elaludtak, és szuper, hogy olyan busszal mentek, hogy be voltak kötve.

Most elsős és úgy viszik őket, hogy busz, metró egy óra vonatút - a célnál több km séta és vissza ugyanez, este a 6-7 óra közötti érkezéssel. :-( Nem vagyok nyugodt egy cseppet sem és bizony gondolkozom, hogy nem engedem.

2019. jún. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Piroska!


Nálunk plusz felnőtt másik óvónő és dadus volt. Elegendő felnőtt ment velük.

2019. jún. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!