Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kisfiam szept.12. -én tölti a...

Kisfiam szept.12. -én tölti a 3 évet. Ha én különösebb ok nélkül csak jövő évben engedem oviba, az lehetséges 2020 szeptemberben?

Figyelt kérdés

2019. jún. 3. 18:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem nincs értelme. Jót tenne neki a közösség.
2019. jún. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
Hivatalosan 2020-ban lesz csak oviköteles, de szerintem nem jó ötlet. Így jóval idősebb lesz mint a többség.
2019. jún. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%

A helyedben idén vinném oviba. Jót tesz a gyerekeknek a társaság.


Amugy törvény szerint ráérsz jövőre, de minek? Igy 4 éves lenbe, mukir kezdi az ovit...

2019. jún. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%
Óvodában kell kérni nyomtatvanyt a halasztáshoz, a jegyző és a védőnő hagyják jóvá. A mi lakhelyünkön általában jóváhagyják, kivéve, ha az otthoni körülmények rosszabbak, mintha oviba adná a szülő.
2019. jún. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29%
Ja és ha van vegyes korosztályos csoport, akkor oda írasd, ott jobban el fog tudni vegyülni jövőre, és a fejlődésének is jót tesz.
2019. jún. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

Nem ovodakoteles, tehat, problema nelkul megteheted.

Az en fiam november kozepen szuletett es szinten 2020ban kezdi az ovit. Vegyes csoportba fogom beiratni, bar o mar iden is bolcsis, 2019ben a bolcsit megismetli, nem banom, hogy evvesztes, en is az vagyok, semmi hatranyom nem volt belole.

2019. jún. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Probléma nelkul maradhat, semmilyen papír nem kell! Nem tölti be a 3at aug.31-ig, nem kell semmit, sehova igazolni. Te maradsz ellátás nélkül, ha nem mész dolgozni. A fiam decemberi, beirattam. A legkisebbek között van a csoportban, a fél csoport 3,5 éves bőven elmúlt szeptemberben. Tehat jelenleg a fiam 3,5 éves lesz, vannak egy páran hasonló korban, de 4 éves elmúlt a legtöbb gyerek, sőt inkább 4,5. Szóval nem lesz nagy különbség jövőre. Es ez tiszta csoport, nem vegyes...
2019. jún. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom, félénk áprilisban volt beiratas, akkora túl jelentkezés el, hogy fel se vették aki nemtoltotte be a 3-at.
2019. jún. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
41%

Leírtak minden előttem.


Egyedül egy hátránya lesz ennek, hogy a csoporttársai a nagycsoportot fogják ismételni, nem fognak egyszerre suliba menni..


Az én gyerekem most lesz nyáron 5 éves, szeptembertől kezdi a középsőt, 2 évet járt bölcsibe.


A 3 évesek nem is nagyon beszélnek még, szocializáció nem nagyon van ilyenkor még, bölcsiben sem volt..

2019. jún. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

En dolgozni sem akarok menni, es közöd? Attól fogok mert kell, de úristen ahh... Mi a joisten bajuk van az embereknek? Mi a nem hasznos mondjuk azokban a valaszokban, akik leirtak h nem köteles menni. Lehet fel sem veszik. A masik írta, hogy nagyreszt nagyobbak vannak. Ez miert hazugsag? Hiszen ezt tapasztalta!

Egyébként a nagycsoportosok 70%-a visszamarad évet ismetelni, vagy mert még nem iskolaerett, vagy úgy latja jol a szulo... Egyébként en is szeptemberi vagyok, 30+ éves, késtem egy évet, sőt alig jartam oviba, anyam szoknyaja mellett ültem (jo munkahelye volt), megse onnan mentem erettsegizni, sőt, vilagot jartam... Bla bla bla.. Ha tehetnem oviba is csak delig vinnem a gyerekem, amíg nem lesz iskolas. Nem ettől nem illeszkedik be, amint a pelda is mutatja egy par valaszolonal. :D

2019. jún. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!