Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 11-től tartsam otthon a...

11-től tartsam otthon a gyereket, mert megtehetem?

Figyelt kérdés
Ki van írva az óvodába,hogy tartsa otthon a gyereket,aki megteheti. Az óvónő meg felháborodva mondja,hogy aki gyesen van tartsa otthon. Nem gyermekmegőrző az óvi. Tudják,hogy otthon vagyok,mert van egy autista fiam,aki szétszekálja a kistestvérét . Nekünk a nyári szünet kész rémálom. Ez a kiírás nekem szól. De megtehetik?

2019. jún. 5. 08:02
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
86%
Nyilván nem kötelezhetnek arra hogy tartsd otthon a gyereket mert te otthon vagy. Bepróbálkoznak. Az mondjuk durva hogy ki is irják. Nálunk csak a fülünkbe sugták ezt a "kérést".
2019. jún. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
86%

Ez a kiírás nem neked szól. Te nem teheted meg, nem engedheted meg magatoknak, hogy otthon maradjon. A gyerekeknek is jobb, gondolom.

Az ovi zárása idejére nyilván nem célszerű ügyeletes oviba vinni a gyereket, csak ha nagyon muszáj, de amíg a ti ovitokban van az ügyelet, vidd nyugodtan.

Mit tudnak tenni ellene?

2019. jún. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
87%
A kiírás mindenkinek szól, nem csak egy embernek. Általában azok hőbörögnek a legjobban, akik otthon vannak gyeeen, DE a te eseted más. Persze mi is otthon voltunk gyerekként, autista tesonk szét szekált minket. De amúgy nem tehetik meg, hogy nem engedik a gyereket oviba amig nyitva van.
2019. jún. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:
Óvónőnek mondtam,hogy a törvény tiltja ,hogy ilyet kérjenek. Mondta nem ő kéri,hanem a fenntartó,de aki otthon van gyesen,nem érti miért hozza be. A gyerek imád bent lenni. Nagyon szereti a gyerekeket. Már az is baja volt,hogy iskolába fog menni,miért viszem oviba? Juli utolsó hetétől nem is vittem volna,mert akkor zárnak be teljesen 1 hónapra ,az utolsó hétre pedig soha nem írtam be őket.
2019. jún. 5. 08:18
 5/53 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ez teljesen jó, ahogy csinálod. Sokan még aug 31 ovi, szept 1suli...
2019. jún. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
40%
Nyáron biztosan nem vinném be. Egyrészt a gyereknek is kell a nyári szünet, másrészt (erről volt kérdés már), az óvónők ilyenkor tudnak szabadságra menni. Ha minden otthonlévő be**ssza a gyereket a nyár alatt is, nem tudják összevonni a csoportokat és nem tudnak szabadságra menni.
2019. jún. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
90%

Ne foglalkozz vele és kész. Nektek így a jó, csak azzal foglalkozz, ugyanis soha az égegyadta világon senki sem fog azzal foglalkozni, hogy Neked mi a jó!

Ha nem tetszik nekik az már az ő bajuk, a te gyerekedtől mèg fognak tudni szabira menni.

Ha meg ősszel suliba megy, akkor már úgyse húzhatják tovább a szájukat :-D

2019. jún. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
23%
Ilyen kiírás egészen biztosan nincs. Eleve a 3 éves gyerek ovodakoteles, minimum napi 4 órát köteles az óvodai nevelésben résztvenni. Ügyelet esetében lenne értethető ilyen javaslat, dekiirni egészen biztosan azt sem fogjak
2019. jún. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
34%
Látom magukra ismertek a 6. választ lepontozók ;) Ha teher a gyerek, tán nem kell vállalni.
2019. jún. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
47%

Ez a dolog is két oldalú. Az édesanyám óvónő és alig látom egész nyáron mert a szülők egyrészt felelőtlenek és még lelkiekben mindig nem nőttek fel ők azok akik, azért teszik be a gyereket az oviba hg Ő szorakozni tudjon a gyerek nélkül nyáron, mert megszülni meg tudta de nevelni azt már nem ő fogja.


De abba senki se gondol bele hogy még 300 szülő gondolkodik így . Az oviban 5 csoport van asszem 200 gyerekkel ebből 100 meg szokott megmaradni nyáron.És a pláne az hogy a szülő nem a rendes időben jön a gyerekért hanem 1 vagy akár 2 órával késöbb.

És akkor így tervezz otthonra nyári programot.


Persze ezzel nem téged akarlak offolni de ha ilyenkor puffognak az óvónők az már ezért van nem a papír miatt.

Nekik is kell néha pihenő mert amíg te egy sérült gyermekkel és még egy gyerekkel vagy otthon ő 100gyerekkel van és ebből 5 autistával és azzal is azért mert a szülő b*aszik bele elvinni a gyerekét mert nem hajlandó elfogadni hogy a gyermeke sérült és ezzel csak rosszat tesznek neki.

2019. jún. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!