Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák

A kérdés

Ha szeptember 8. án tölti a hármat a gyerek akkor aznaptól óvodaköteles vagy csak egy évvel később?

Emiatt nem lesz évvesztes ugye hogy nem szept 1 előtt született?

jún. 6. 16:52  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Következő tanévtől, azaz a következő év szeptember 1-től lesz óvodaköteles.

Évnyertes a gyermek! ☺️

A válasz 94%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/16Időpont jún. 6. 17:18 Privát üzenet

Évvesztes, de ha van szabad hely az oviban, felveszik a szülinapja után. Ugyanakkor kell menni beiratkozni, mint a többieknek, várólistára teszik és ha van hely, felveszik szept. 9-el oviba. De az óvoda kötelesség egy évvel később lesz rá érvényes.

Iskolában garantáltan évvesztes lesz.

A válasz 91%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/16Időpont jún. 6. 17:25 Privát üzenet

Csak a következő év szeptemberétől kötelesek felvenni, de szinte biztos, hogy most is mehet

(Hozzánk a 2,5 évest is felveszik ha szobatiszta)

A lányom szept. 2-án született, 12-én kezdte az ovit, ami bizony 4 év nekik

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/16Időpont jún. 6. 17:39 Privát üzenet

3, szinte biztos? :)

Nálunk még az oviköteleseket se veszik fel csak jelentkezési sorrendben (a körzetesekről van szó), annyira telített az ovi.

A válasz 46%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/16Időpont jún. 6. 17:49 Privát üzenet
Uh, de szívás ilyen szempontból szeptemberben születni, ahogy írják, nem óvodaköteles, és nem kötelesek felvenni.

A válasz 52%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/16Időpont jún. 6. 20:56 Privát üzenet
A fiam szept. 7-én született, évvesztes. 2 évet járt bölcsibe, 3-at oviba. Felvették volna 3 évesen is az oviba, de nem akartam, hogy ott járjon 4 évet. Most ballagott, szeptemberben kezdi a sulit. Az egyik legöregebb lesz az osztályban (mint ahogy az ovis csoportban is volt).

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/16Időpont jún. 6. 21:21 Privát üzenet
szeptember 8-i gyerek következő év szept. 1-től óvodaköteles, tehát évvesztes lesz.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/16Időpont jún. 7. 08:09 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Hát meg kell mondjam nem örülök ha évvesztes lesz mert itt nincs bölcsi hogy ott maradjon még :/ és így mit fogok kapni ha itthon kell még maradjak vele egy évig? Bocsi a tudatlanságomért de nem első gyerek,nem voltunk még ilyen helyzetben.

# 8/16Időpont jún. 7. 08:53 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

*első gyerek

Most látom hogy rosszul írtam

# 9/16Időpont jún. 7. 09:35 Privát üzenet
Családi pótlékot, semmi mást nem kapsz a gyerek után. Egyik barátnőm is így járt, bár neki októberi a gyerek. Budapest, itt még a nyáron született gyerekek sem feltétlenül a legközelebbi oviba jutnak be, valahová a kerületen belül betuszkolják őket egy csoportba. Egyszerűen nincs elég hely.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/16Időpont jún. 7. 09:56 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
November közepén tölti be a 3 éves kort, így valóban csak jövő szeptembertől óvodaköteles?
Kötelező szeptember 3-án kezdeni az ovit? Vagy lehet egy héttel később vinni?
A gyermekem novemberben lesz 3 éves, nem jár bölcsibe, GYESen vagyok vele. Novembertől oviba szeretném íratni, de elutasítottak, mivel nem tölti be a 3 évet szeptemberig. Írták,...
Ha külföldről haza szeretnénk és szeptemberben óvodaköteles mi a teendő?
Szeptember 4-én tölti be a kisfiam a 3 éves kort, mikortól óvodaköteles?
5 éves lesz a kisfiam szeptember 7. -én, az oviban azt mondták, hogy mivel túljelentkezés van maradjon csak itthon, mert csak a következő évtől lesz óvodaköteles, valóban ráér...

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések az Óvodák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!