Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy valaki úgy bünteti a gyerekeit, hogy nem mehet óvodába?

Figyelt kérdés
Szomszédéknál rendszeres ez a büntetés. Es még sok más, szerintem szegénykek lassan azt sem tudják mikor, miért kapják a bűntetéseket. 5 es 3 éves lányok.

2019. jún. 13. 08:18
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Úristen... Az ovi nem szórakozás, vagy jutalom, hanem kötelező...
2019. jún. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Hülyeség.

Mondjuk én azt sem értem miért jó másokról beszélni. Mármint naponta van "mit gondoltok azokról akik..." kérdés, ahol a kérdező a szomszéd/sógornő/barinő/stb. gyereknevelési szokásairól akar beszélgetni (vagyishát közösen szidni vadidegenekkel mert az valamiért jó nekik)

2019. jún. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Fel kellene venni a kapcsolatot a gyermekvédelemmel.
2019. jún. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

3, ennyire senki nem kotnyeles hogy feljelentsen emiatt egy családot. Az óvónő úgyis jelenti ha bajnak érzékeli.


"szerintem szegénykek lassan azt sem tudják mikor, miért kapják a bűntetéseket." Na ez meg kb. semmi egy gyermekvédelmi szemében. Egy kotnyeles szomszéd károgása. Ha verik a gyereket, éheztetik, stb. az persze az lenne. De a kedves szomszédnak ebben az esetben kb. fingja nincs csak találgat hogy biztos sok a büntetés (mi, nem kapnak csokit?)

2019. jún. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát, pont ez az..szerintem is kötelező lenne nekik. Na mindegy. Egy közös ismerős mondta, hogy mi lenne ha névtelenül bejelentené őket. Erre mondtuk, hogy ezzel kb semmit nem fognak kezdeni. Meg a lelki terror, amit kapnak azzal sem. Mivel enni kapnak, van hol aludniuk, ez a fontos.
2019. jún. 13. 09:01
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves 2es.. nem közösen szidni szeretnem őket. Csak rossz ezt igy nekünk is átélni. Kislanyok nálunk is vannak sokszor. Se nem jobbak, se nem rosszabbak, mint a korabeliek. Ez van, mindenki máshogy nevel. De ja, amúgy edesség sem jár már kitudja mióta es, miért. De anyuka kétpofára tömte nálunk a szülinapitortát. Gyerekei meg csak nézték, mert sütit sem ehettek.
2019. jún. 13. 09:08
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Egy picit élelmesebb gyerek pont azért fog rosszalkodni, hogy ne kelljen oviba mennie.
2019. jún. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%

Pont a napokban volt egy riport a magániskolákról a tévében. Az egyik iskola tanára mesélte, hogy ők büntetik azzal a gyereket súlyosabb esetben, hogy nem mehetnek másnap iskolába...


Szóval ha szeretnek oda járni, akkor lehet tényleg büntetés.

Kérdés, milyen büntetések. Szerintem megpróbálja fegyelmezni őket. Ha meg pofozná, verné a gyerekeket, az lenne a baj, nem?

Akkor mit tegyen? Ne nevelje őket?

2019. jún. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

7-esnél a pont!!!


Az én kisfiamnak ez jutalom lenne.

Elképzelem, ahogy szigorú arccal bejelentenénk, hogy másnap nem mehet óvodába, mert rosszalkodott. Ő meg ugrándozna örömében! :DDDDDDDDDD


Amúgy, az óvoda azért lett létrehozva, mert a szülők dolgoznak, és nem tudnak a gyerekükkel lenni. Ezek a szülők hogyan oldják ezt meg bármikor, amikor büntetni támad kedvük?

2019. jún. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%

9-es, nyilván amelyik gyereknek ez jutalom, ott nem ezzel fog büntetni egy szülő...

De van gyerek, amelyik imád oviba járni, és tényleg büntetés neki, ha nem mehet.

2019. jún. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!