Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A te gyereked is nagyon...

A te gyereked is nagyon szeret óvodába menni?

Figyelt kérdés

Olvasom több válaszban is, hogy másoknak mennyire szeret a gyereke óvodába járni és ezért még nyáron is sokszor beviszik, hogy a barátaival legyen. Az én gyerekem viszont nem ilyen. Mai nap megy utoljára oviba a nyáron és nagyon örül neki hogy nem kell jó sokàig menni. Ha választhat hogy oviba menjen vagy itthon maradjon akkor utóbbit választja. Kiscsoportos volt, sokat volt beteg, nagyon ritkán volt bent, barátai sem nagyon lettek, csak 2 kislány van akiket szeret és akikkel elvan bent. Egyik sincs bent a héten, nem is szeret bent lenni és egész évben nem sírt egyszer sem, de a héten minden reggel sírt hogy ne menjek el, ő is jön velem, a szívem szakad meg, nem gondoltam hogy utolsó hétre sokall be. Mondjuk valószínűleg betett hogy tegnap reggel egy bénácska gyerek rollerrel nekiment miközben sétáltunk be és elesett, már rosszul kezdődött az egész és onnantól csak sírdogàlt.

Szóval akinek a gyerkőce annyira nem szerette az ovit az később megszerette? Vagy mivel ő nehezebben barátkozós, inkább magánakvaló ezért sosem fogja szeretni az ovit?


2019. jún. 13. 10:21
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Az mi fiúnk nagyon szeret járni, bár csak fél napos egész évben. Két szomszédunk is ovistársa, délután már tűkön ülve várja, hogy hazaérjenek és együtt játszhassanak. Nyaron 6 hetet lesz itthon, a többi időben pedig hol megy, hol nem. Ha programunk lesz, akkor nem megy aznap.
2019. jún. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Fiam elég magának való otthon. Tök jól eljátszik a játékaival a szobájában.


Imád oviba járni. Amikor kérdezem, ki menjen érte, az a válasz: "Anya, mert ő később jön"

AMikor pár napig nem voltam otthon, és az apja vitte szinte nyitásra, az nagyon tettszett neki.


Szóval ő nagyon szereti az ovit.

Bár ezt "nem veszem figyelembe" nyáron, a szünetig megy, (még jövő héten), és zárás után már nem viszem. Ősztől sulis. Leszerveztem a nyarat, mikor ki van vele, csak azért nem viszem néha oviba, hogy találkozzon pár gyerekkel. Ők sincsenek mindig.

Akivel akar, annak a szülőjével megbeszélem, hogy ovin kívül hozzuk össze őket.


Bár a fiam elballagni sem akart, mert ő nem akarja otthagyni az ovit... Hát ennyire szerette.

2019. jún. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Èn alig tudom elvinni reggel a lányomat, aztán alig tudom haza hozni! Minden egyes nap... Ez volt a 3. éve
2019. jún. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Jó nektek. Jó lenne ha jövőre az enyém is megszeretné.

Ha nem oviban vagyunk akkor tökjól eljátszik idegen gyerekekkel is. Bármilyen idegen gyerekhez odacsapódik, simàn barátkozik velük, de oviban meg bezárkózik, nehezen nyit. Remélem a középső csoport már jobban fog neki menni. Haverkodni ovi nélkül is tud, mert sokan itt laknak a környéken és akivel akar így is tuf játszani, meg átmenni hozzá. Csak hát nem ezzel van a gond ugye, hanem hogy oviba nem szeret járni és ott elveszettek érzi magát a tömegben :)

2019. jún. 13. 11:07
 5/10 anonim ***** válasza:
24%

Az enyém menne, nagyon szereti az ovit, eddig a ma mákkal felvaltva oldottuk meg, hogy ne menjen.

Idén és tavaly kisteso miatt otthon voltam, vagyok így már június 1-jen nem ment a két nagy sem.

Szeptembertől iskolás, akivel találkozni szeretne azzal úgyis tartjuk a kapcsolatot, de ha rajta múlna mindennap menne oviba.

2019. jún. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%
Nekünk úgy nézett ki az évünk, hogy szeptembertől márciusig reggel ment a sírás, tiltakozás, egészen addig, amíg ki nem léptem az ovi ajtaján. Onnantól remekül elvolt egész nap a lányom, de örült délután, mikor érte mentem. Március óta nincs sírás reggel, végre meg tudta rendesen szokni, mert nem beteg állandóan. Azóta szeret menni, volt már, hogy hétvégén mondta, hogy menne oviba :D De most mégis örül, hogy itthon lehet velem és az öccsével. Szerintem ez kb 2 hétig lesz buli, aztán vágyik majd játszani a barátaival. Megkérdeztem az oviban, és azt mondták, bevihetem néha délelőttre játszani, ha nagyon akarom, de nem örülnek neki, ha a muszájnál több gyerek van. Úgyhogy ezt nem fogjuk igénybe venni, pedig szerintem örült volna neki a lányom.
2019. jún. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom hasonló lehet a tiedhez. Ő is kiscsoportos volt és utolsó napját tölti ma :) Ő vegyes csoportba jár, sokan jöttek ugyanabból a bölcsiből így már eleve egy összeszokottabb közösségbe kellett beilleszkednie, ami nem volt egyszerű neki. Félénkebb természetű, ezért bár sokat nem hiányzott, igazi nagyon jó barátja nem lett. Nálunk 2 hete jött vissza a reggeli sírás, nehéz elválás, így sűrűn tartottunk "anyanapot" (mivel kistestvérével itthon vagyok) Én is csak reménykedem, hogy jövőre jobb lesz és "irigylem" azokat, akiknek imád járni a gyereke. Ő is egyébként játszótéren nagyon barátkozós, de ott ott vagyok "háttérországként", ezekben az esetekben sokkal bátrabb.

2019. jún. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Befejeztük őszig, nem viszem, alig vannak már bent csoporttársaiból is. A gyerek mosolyogva mesélte ma hogy nagyon jó volt az ovi, de jó hogy vége. Az óvónők és dadusok is nagyon boldogak voltak ma miután több szülő is bejelentette, hogy nem megy a gyerek szeptemberig, szóval mindenki boldog hogy nem kell az ovi irányába mennünk őszig :D Majd bejár jövőre ha muszáj lesz mert már majd dolgozom.

Egyébként beszélgettem egy anyukával és meséli hogy az övé is sír pár napja mióta nem bent kezdenek a csoportban reggel hanem az udvaron vannak és elveszettnek érzik magukat, szóval valószínűleg megviselik az érzékenyebb gyerekeket a változások.

2019. jún. 13. 13:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Az enyém az elején szerette psr hónapig, de utána nagyon nem és ez nem is változott az óvoda végéig. A gyerekek közül csak 1-2-vel barátkozott jobban és semmi húzóerő nem volt, ami vonzotta volna az oviba. Anyával jobb azt mondta.
2019. jún. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nagyon változó, attól függ, mit csináltunk ovimentes napon és milyen volt az előző ovis napja.


Ha sima nyugi volt itthon, és előtte remek ovisnapja, akkor nagyon akar menni, kérlel.


Ha programot csináltunk, vagy előtte valami gond volt az oviban, következő nap nem akar menni..


Viszont nagyon ritkán van, hogy azt mondja, nem volt jó az ovi..

2019. jún. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!