Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van aki nem vitte 3 évesen oviba?

Van aki nem vitte 3 évesen oviba?

Figyelt kérdés

Csak tájékozódni szeretnék, hogy milyen indokkal és milyen megoldással nem ment a kicsi mikor kötelező lett volna az életkora miatt? Pl. védőnő ír igazolást?


Gondolok olyanokra, hogy baba van otthon, akihez ne vigyen haza betegséget (ilyet konkrétan hallottam ismerőstől), vagy még nem lett szobatiszta szeptemberre?


Köszi ha valaki válaszol.


2019. jún. 13. 14:30
 1/4 anonim ***** válasza:
29%
Én úgy tudom, hogy helyhiány miatt eleve egy csomó 3 évest nem vesznek föl. Pl ha márciusi, akkor csak utána szeptemberben mehet ilyenkor.
2019. jún. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Te a szülő kérvényezheted, ha nem szeretnéd vinni betöltött 3 évesen szeptembertől oviba.

Úgy tudom, kis-és középső kérvényezhető, nagycsoportba vinned kell.


Szerintem az adott oviba bemész, és megkérdezed a menetét.

2019. jún. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A helyi jegyzőnek kell címezni a levelet, amit az ovi továbbít. Ők hozzá teszik az ő véleményüket a dologról (hogy egyetértenek az okkal), valamint igen, csatolni kell egy levelet a védőnőtől is.

5 éves korig lehet legfeljebb felmentést kérni.

Mi 4 éves korig kértük. Augusztus legvégén született és nem lett szobatiszta szeptemberre.

2019. jún. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A fiam pont 3 lesz, mire megszületik a tesója, emiatt halasztunk, hiszen úgyis itthon leszek. Nálunk az oviban kell kérvényezni, amit a védőnő és a jegyző hagy jóvá.
2019. jún. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!