Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák

A kérdés

A nem teljesen szobatiszta gyereknél kérheti az óvónő, hogy vigyünk tisztasági vagy e. ü. betétet?

Pelust ugye nem lehet bevinni, viszont ruhát nem akarnak cserélni.

Van aki tapasztalt már ilyet h így oldották meg?

jún. 20. 14:40  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Szetintem az sokat nem ér :(

Amit el tudnék képzelni a leszoktató bugyi (mosható pelenkás boltokban, csoportokban beszerezhető). Ha csak az eleje csurog be azt megfogja, egy kisebb pisit is egyes típusok, de mégse pelenka. Teljesen bugyi fazonu.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/19Időpont jún. 20. 14:45 Privát üzenet
Még nem hallottam ilyet, de szerencsés akit egyáltalán felvesznek úgy oviba hogy nem teljesen szobatiszta. Nálunk sajnos nem tolerálják.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/19Időpont jún. 20. 14:46 Privát üzenet

Olyan nincs, hogy ruhát nem akarnak cserélni.

Vinnék 5 váltást, és oldják meg.

Ha nem akarják, akkor viszek bugyipelust.

A válasz 38%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/19Időpont jún. 20. 14:46 Privát üzenet
Nálunk sem tolerálják, fel sem veszik. Ilyenről pedig abszolút nem hallottam még senkitől

A válasz 90%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/19Időpont jún. 20. 14:48 Privát üzenet

Miért tőletek ezt kérték?

Nem túl okos megoldás, mert se a tisztasági, se az eü-i nem jó erre. Inkontinencia betét alkalmas csak a becsorgásra, de tudod ki rakna betétet a 3 évese alá.. én biztos hogy nem.

Ha nem szobatiszta, ne kezdjen még. Mi is felmentést kértünk.

A válasz 65%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/19Időpont jún. 20. 14:56 Privát üzenet
Nem arról van szó, hogy tolerálják vagy sem. Az óvoda egyszerűen nem a pelenkás gyerrkekre van berendezkedve. Alapvető felvételi követelmény a szobatisztaság. Ez már nem a bölcsöde! Természetesen 3 éves gyerekkel előfordulhat, hogy bepisil, akkor kicsréljük a ruháját. De ha ez rendszeres, napi szintű, akkor a gyerek még nem óvodaérett.

A válasz 71%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/19Időpont jún. 20. 15:02 Privát üzenet
Nálunk (vidéki kisváros) felvették az 2 év 8 hónapos kisfiamat. A bölcsiben kevesebb a férőhely, itt ha van hely, felveszik a nem óvoda-köteleseket is. Nálunk az volt a kérés, hogy aki még nem szobatiszta, bugyipelenkát hozzon. Tisztasági, meg eü. betétet biztos, hogy nem adtam volna a fiú gyereknek! Átöltöztetni meg kutya kötelességük. Sok ovi nem vállalja a pelenkázást (az tényleg nem kötelességük) és inkább ötször öltöztetik.

A válasz 29%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/19Időpont jún. 20. 15:11 Privát üzenet

Amúgy ezt annyira nem értem.. A bepisilős kérdéseknél mindenki írja, hogy nem erőltethető, meg idegrendszeri eredetű a szobatisztaság.

Az ilyen típusú kérdéseknél meg jönnek a nem óvodaérett kifejezésekkel. Akkor hogy van ez?

A válasz 77%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/19Időpont jún. 20. 15:38 Privát üzenet
6: Na igen, ha lenne bölcsi biztos hogy én is beadnám mert hogy dolgoznom azt kell. Ilyen helyzetben némileg toleránsabbak lehetnének az óvónők a "balesetekkel", mert erről ugyanúgy a szülő sem tehet, hiszen hiába megy az igényével a városvezetéshez ha lerázzák valami mondvacsinált indokkal... legutóbb pl. azzal hogy a régi bölcsi épülete nem felel meg, majd építenek újat de még tervek sincsenek.

A válasz 54%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/19Időpont jún. 20. 15:38 Privát üzenet

8: egyetértek veled, ezt én sem értem. Meg hogy "fiúknál később várható a szobatisztaság"...

Még sincs egy kis tolerancia.

A válasz 61%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/19Időpont jún. 20. 15:40 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kötelező bekísérni a gyerekeket a csoportig?
Jövőre szeretnék Óvónőként tanulni, ez minden álmom! De attól félek hogy az egésszégügyi alkalmassági vizsgán nem engednek át a hallásom miatt! Mi a véleményetek? Többi lent!
Kisfiam július végén lesz 3 éves. Felvették óvodába, de még nem szobatiszta. Mi van olyankor, ha szeptemberig nem lesz az?
Szerintetek is bunkó volt az óvónő?
Rossz hangulat az óvodában?
Tehet ilyet az óvónő?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések az Óvodák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!